مسئوولان هتل "وار ویک" منهتن، بشدت نسبت به پذیرش اقامت محمود احمدی نژاد و هیئت همراه او در ایام برگزاری مجمع عمومی سازمان ملل متحد تحت فشار و انتقاد محافل تندرو آمریکایی و برخی رسانه ها قرار گرفته اند.

مسئوولان هتل وارویک منهتن به شدت نسبت به پذیرش اقامت محمود احمدی نژاد و هیات همراه او در ایام برگزاری مجمع عمومی سازمان ملل متحد تحت فشار و انتقاد محافل تندرو آمریکایی و برخی رسانه ها قرار گرفته اند.

به گزارش ایران دیپلماتیک، در مدت اقامات محمود احمدی نژاد در این هتل تدابیر امنیتی در اطراف این هتل افزایش بسیار زیادی خواهد یافت. به گفته منابع رسمی کشور، احمدی نژاد فردا برای شرکت در مجمع عمومی سازمان ملل متحد به آمریکا خواهد رفت.

مارک ولیس سفیر سابق ایالات متحده در سازمان ملل متحد در نامه ای به مسئوولان هتل وارویک منهتن خواستار تجدید نظر آنها در میزبانی احمدی نژاد شده است.

ولیس در نامه خود مدعی شده است میزبانی این هتل از رئیس جمهور ایران صرفا به دلیل حمایت تهران از تروریسم باید لغو شود.

سال گذشته محل اقامت احمدی نژااد در هتل دیگری بود و تنها کنفرانس مطبوعاتی وی در هتل وارویک منهتن برگزار گردید اما امسال هم اقامت و هم کنفرانس خبری رئیس جمهوری در همین هتل برگزار می شود و به گفته منابه آمریکایی از هم اکنون سگ های کشف بمب، ماموران امنیتی و... در اطراف هتل برای حفاظت از جان احمدی نژاد مستقر شده اند. بر اساس قوانین بین المللی ایالات متحده به عنوان کشور میزبان سازمان ملل، موظف به حفظ جان مهمانان سازمان ملل می باشد.

مایکل بلومبرگ شهردار نیویورک هم در واکنش به حضور احمدی نژاد در این شهر گفت: اگر قرار است سازمان ملل در اینجا باشد ما نمی توانیم بگوئیم چه کسی بیاید و چه کسی نیاید.

هزینه های حفاظت از احمدی نژاد در ایام حضور در آمریکا هم برای دولت آمریکا چندان ارزان نیست. رئیس پلیس نیویورک هم اعلام کرد که همانند هر سال تدابیر شدید امنیتی برای حفاظت از احمدی نژاد تدارک دیده شده است.