وکیل دانشگاه ایرانیان اظهار داشت: رسیدگی دیوان محاسبات نهایتاً منجر به صدور حکم قطعی از محکمه تجدید نظر آن دیوان گردیده و در این حکم تصریح شده که در فرایند کمک ۱۶ میلیاردی به دانشگاه ایرانیان هیچ تخلفی صورت نگرفته و کلیه افراد تبرئه شده‌اند.

 


به گزارش «پايگاه خبري تحليلي رئيس جمهور ما»؛وکیل دانشگاه ایرانیان در جوابیه‌ای معتقد است که در فرایند کمک ۱۶ میلیاردی به دانشگاه ایرانیان هیچ تخلفی صورت نگرفته و کلیه افراد تبرئه شده‌اند.

سید علی‌اصغر حسینی وکیل دانشگاه ایرانیان در واکنش به مصاحبه با دادستان دیوان محاسبات کشور مبنی بر اینکه متهمان پرونده واریز مبلغ ۱۶ میلیاردی به حساب دانشگاه ایرانیان تبرئه نشده‌اند، جوابیه‌ای صادر کرده است که متن این جوابیه به‌شرح زیر است:

در پی انتشار مصاحبه فیاض شجاعی دادستان دیوان محاسبات کشور با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری تسنیم که در آن گفته شده بود «متهمان پرونده تخلف دانشگاه ایرانیان تبرئه نشده‌اند، بلکه این دیوان اصراری بر پیگیری تخلف متهمان ندارد»، وکیل دانشگاه ایرانیان معتقد است «رسیدگی دیوان محاسبات نهایتاً منجر به صدور حکم قطعی از محکمه تجدید نظر آن دیوان گردیده و در این حکم تصریح شده که در فرایند کمک ۱۶ میلیاردی به دانشگاه ایرانیان هیچ تخلفی صورت نگرفته و کلیه افراد تبرئه شده‌اند. اما ظاهراً دادستان آن دیوان که پیگیر اثبات وقوع تخلف بوده‌اند ولی رأی ایشان در محکمه تجدید نظر نقض شده، از صدور این حکم ناراضی هستند».

واقعیت آن است که بالاترین مقام قضایی دیوان محاسبات کشور در حکم صادره اعلام کرده که هیچ تخلفی در فرآیند اعطای کمک به دانشگاه ایرانیان اتفاق نیفتاده؛ اما دادستان دیوان محاسبات مدعی شده‌اند که «محکمه تجدید نظر خواهی نگفته که اصل تخلف منتفی است، بلکه گفته است متوجه تجدید نظر خواهان نمی‌شود و دیوان اصراری بر پیگیری تخلف متهمان ندارد!!» این اظهارات به هیچ وجه توجیه حقوقی ندارد زیرا در قبال هر اتهامی یا اتهام متوجه فرد متهم می‌شود که نامش محکومیت است؛ یا متوجه فرد متهم نمی‌شود که نامش برائت است. این که ایشان گفته‌اند «متهمان پرونده تخلف دانشگاه ایرانیان تبرئه نشده‌اند، بلکه این دیوان اصراری بر پیگیری تخلف متهمان ندارد»، مصداق بدعت جدیدی است که به هیچ وجه مبنای حقوقی ندارد، مگر می‌شود تخلفی اتفاق افتاده باشد ولی دیوان اصراری بر رسیدگی نداشته باشد؟! چنین حرفی که دقیقاً خلاف وظایف ذاتی دیوان محاسبات است.

متأسفانه در مصاحبه دادستان دیوان چند بار از عبارت «حساب شخصی» در توصیف ماهیت حساب دانشگاه ایرانیان استفاده شده است؛ اولاً این حساب به هیچ وجه شخصی نبوده و ادعای دادستان محترم در این خصوص مستند به هیچ دلیلی نمی‌باشد.

ثانیاً در رأی محکمه تجدید نظر دیوان محاسبات نیز صراحتاً عنوان شده که این حساب متعلق به دانشگاه ایرانیان است و مشخص نیست با وجود اینکه رأی قطعی در این خصوص صادر شده، اصرار دادستان محترم برای طرح این مباحث چه دلیلی دارد و این مورد یکی از مصادیق مظلومیت دولت گذشته است که با وجود رأی قطعی مبنی بر عدم وقوع تخلف، باز هم اتهامات بی‌پایه و اساسی متوجه ایشان می‌شود.