نیروهای اپوزیسیون که غالبا با پول های خارجی به حیات خود ادامه می دهند هر از گاهی علیه یکدیگر دست به افشاگری می زنند. این بار شهرام همایون که خود مدیر "کانال یک" اپوزیسیون است از اختصاص بودجه هنگفت عربستان برای تأسیس تلویزیون "ایران فردا" توسط علیرضا نوری زاده به شدت عصبانی شده است.

 تلویزیون "ایران فردا" که با سرمایه گزاری کلان سعودی ها و مدیریت "علیرضا نوری زاده" به جمع رسانه های ضد جمهوری اسلامی ایران پیوسته، همچنان با افشاگری های دیگر رسانه های اپوزیسیون و انتقاد از صرف بودجه کلان سعودی مواجه است.

 

"شهرام همایون" مدیر تلویزیون کانال یک، که تا چندی پیش همکاری نزدیکی با علیرضا نوری زاده داشت و از وی در این برنامه ها استفاده می کرد، شروع به افشاگری علیه وی کرده است.

وی می گوید پس از آن که از علیرضا نوری زاده به دلیل عدم استفاده از پرچم "شیر و خورشید" در برنامه هایش انتقاد کرده بود، از سوی نوری زاده تهدید شده است.

 

شهرام همایون در کانال یک تصریح کرد: «آقای نوری زاده تهدید کرده اند که علیه من دست به افشاگری می زنند، نوارش هم با صدای خودشان موجود است. هر زمانی که خواستند و عرایض بنده را دروغ پنداشتند من می توانم این ها را پخش بکنم.»

وی به نقل از نوری زاده گفت: «نوری زاده گفته است که "نگذارید دهان من باز شود."»

 

همایون در جواب تهدید نوری زاده گفت: «من استدعا می کنم، خواهش می کنم، تمنا می کنم من را رسوا کنید. بگذارید مردم با چهره واقعی من آشنا شوند. اگر اطلاعات از من دارید افشا کنید؛ البته داستان سازی نکنید. نه از این نوع داستان سازی ها که فلانی فلان جا رفته یا در دستشویی را با دست چپ گرفت و با پای چپ یا راست وارد شد و... من هم بلد هستم.»

 

شهرام همایون در ادامه فیلمی از ارتباط و حضور نوری زاده در جلسات سعودی ها پخش کرد و از این که بودجه شبکه تلویزیونی نوری زاده؛ یعنی ایران فردا از سوی عربستان سعودی تأمین می شود به شدت انتقاد کرد و گفت: «این خطرناکه! آدمی که ده سال در این تلویزیون [کانال یک] برنامه داشته و هر روز پشت سرش پرچم بزرگ شیر و خورشید بوده است، امروز خودش از طریق کمک های عربستان و کمک های خارج کشور صاحب تلویزیون پر قدرتی شده است.»

 

وی در ادامه ضمن تهدید به افشاگری بیشتر، از نوری زاده خواست که با صراحت اعلام کند که تلویزیونش متعلق به عربستان سعودی است: «آقای نوری زاده بیاید و اعلام کند که این تلویزیون، تلویزیون اپوزیسیون نیست؛ بلکه تلویزیون عربستان است. ما هم می گوئیم مخلص شما هستیم.»

 

مدیر کانال یک به همین اکتفا نکرد و از سخنرانی های نوری زاده در زیر پرچم تجزیه طلبان عرب هم انتقاد کرد و تصریح کرد: «مگر آقای نوری زاده زیر مجموعه "حزب الاهواز" است؟ چرا با پرچم الاهواز سخنرانی کرده است؟»

 

وی در این برنامه بارها از دوست سابقش خواست تا علیه او افشاگری کند: «راجع به من هر چه می دانید بگوئید. اگر با هم تریاک کشیدیم یا قمار کردیم یا کلاه برداری کردیم، بگوئید.»

 

همایون که از نمکدان شکستن نوری زاده به شدت عصبانی بود اظهار داشت: «بالاخره صدایتان را پخش می کنم که شما بنده را تهدید کرده اید. من می خواهم دهان شما باز شود. اصلا ملاحظه نان و نمک را هم نکنید؛ البته من که نان و نمک شما را نخوردم اما شما نان و نمک مرا خوردید. ملاحظه آن نان و نمک را هم نکنید. جان مادرت بگو!»

 

شهرام همایون در پایان کنایه ای هم به فیلم های موجود از نوری زاده در اینترنت زد وگفت: «من ابدا نسبت به شما حرف نمی زنم؛ اصلا احتیاجی نیست، کافی است یوتیوب و اینترنت را نگاه کنید.»