بیژن نامدار زنگنه وزیر نفت دولت اصلاحات در حاشیه این مراسم از خدمتش برای جمهوری اسلامی به شدت ابراز ندامت کرد.

مراسم ختم پدر اصغرزداه از چهره‌های اصلاح‌طلب عصر دیروز پنج شنبه در مسجد الجواد تهران برگزار شد.

* در این مراسم برخی چهره‌های شاخص اصلاح‌طلب نظیر موسوی خوئینی‌ها، مرتضی مبلغ، خسرو قنبری(تهرانی)، سید محمد صدر، حبیب الله بیطرف، جواد امام، رضا تهرانی، علی ربیعی(عباد)، عباس عبدی، فیض الله عرب سرخی، علی اکبر محتشمی پور، محمود دعایی، اشرف بروجردی، محمد رضا تابش، هادی خامنه‌ای، سراج الدین موسوی، محمد علی ابطحی، بیژن زنگه، حسین کاشفی، سعید لیلاز، جواد امام، عبدلله ناصری، علی رضا علوی تبار، فاضل میبدی، هادی خانیکی، محمد جواد حق شناس، جواد اطاعت، علی تاجرنیا، شهاب الدین طباطبایی، احمد خرم، محمد زارع فومنی، محسن امین زاده، محمد نوری زاد، رضا خاتمی، محمود واعظی، حسین مرعشی، اکبر اعلمی، محسن صفایی فراهانی، حسین نورانی نژاد ، برخی از روزنامه نگاران اطلاح طلب و نیز سعید حاجی میری و بهروز شعیبی از چهره های سینمایی حضور داشتند.

* در مراسم ختم پدر اصغرزاده که روزی از منتقدان جدی جریان افراطی اصلاحات بود، پیام تسلیت محمد خاتمی رئیس بنیاد باران قرائت شد.

* موسوی خوئینی‌ها که به مرد خاکستری جریان اصلاحات شهره است، با حضور در این مراسم حاشیه‌های عزداری را به محفلی برای رایزنی‌‌هایی سیاسی مبدل کرده بود به طوری که سیاسیون اصلاح‌طلب تمایلی زیادی برای گفت‌وگو با وی داشتند اما وی تمایلی به پاسخگویی سؤالات متعدد خبرنگاران درباره برخی فعالیت‌های جریان متبوعش همچون گروه موسوم به 1+7، فعالیت‌های انتخاباتی مجمع روحانیون نداشت و از آن امتناع کرد.

* بیژن نامدار زنگنه وزیر نفت دولت اصلاحات که هم‌اکنون عضو بنیاد خاتمی است، در حاشیه این مراسم از گفتگو با خبرنگاران فارس خودداری کرد و با عبارتی موهنی چون "مزدور" آنها را مورد خطاب قرار داد و وقتی خبرنگاران ما به وی گفتند که شما هم زمانی در این نظام کار می‌کردید ، نسبت به خدمت در جمهوری اسلامی شدیداِ ابراز ندامت کرد.

* محمد علی ابطحی رئیس دفتر رئیس دولت اصلاحات که پیش از این در مجامع اصلاح‌طلب به دلایل معلومی مورد استقبال هم‌طیفان خود قرار نمی‌گرفت، در این مراسم برای لحظاتی در آغوش رضا خاتمی قرار گرفت.

* احمد خرم وزیر راه خاتمی که این روزها ادعای عجیبی‌ مبنی برنظارت سه کشور بر انتخابات مجلس! را مطرح کرده است در گفت‌‌وگویی علت این اظهار نظرش را تشریح کرد که خبرگزاری فارس به زوی آن‌را منتشر می‌کند.

* در پایان مراسم ختم گعده‌های سیاسی اصلاح‌طلبان داغ بود. گعده سه نفره موسوی‌خوئینی‌ها، هادی خامنه‌ای و محتشمی‌پور تا گعده‌های فیض‌الله عرب‌سرخی با محسن امین زاده، رضا خاتمی با فاضل میبدی، عباس عبدی با روزنامه‌نگاران اصلاح‌طلب و...