رئيس مركز دكترينال امنيت بدون مرز تصریح کرد: اگر رسانه، ملی است باید حکومت بودجه اش را بدهد، نه اینکه درآمدش را از تبلیغات و مردم کسب کند؛ این پول از سرمایه‌دارهایی گرفته می‌شود که به صدا و سیما خط می‌دهند.

روز گذشته، دکتر حسن عباسی با حضور در مرکز آموزش عالی کار الوند در همایشی با عنوان «بر سر عقل آمدن یک انقلاب» که به همت بسیج دانشجویی برگزار شد، اظهار داشت: اگر مردم را به شکل پول نگاه کنیم، جامعه بورژوایی بوجود خواهد آمد یعنی فقط کسانی شهروند هستند که قدرت خرید دارند و اساس جامعه سرمایه داری غرب نیز از نگاه به تک تک اعضای سرمایه دار یک جامعه بوجود می آید ولی در جامعه هجری، انسان مهاجر است یعنی کسی که از حرام خدا یعنی ربا عبور نماید که متاسفانه نخبگان کشور ما اجازه این هجرت را به مردم نمی دهند.

وی با نقد تبلیغات بانک ها در تلویزیون،تصریح کرد: اگر رسانه، ملی است ،باید حکومت بودجه اش را بدهد، نه اینکه درآمدش را از تبلیغات و مردم کسب کند و این پول از سرمایه دارهایی گرفته می شود که به صدا و سیما خط می دهند.

رئيس مركز دكترينال امنيت بدون مرز با اشاره به جایگاه شهید فهمیده و آیت الله بهجت در میان مردم، بیان داشت: جایگاه رفیعی که شهدا و علمایی مانند آیت الله بهجت در میان مردم دارند نشات گرفته از هجرت از گناه و درصد ایمانی است که دارند؛ آیت الله بهجت به دنبال ثروت و قدرت و اختلاس نبود و کرامت و عزتش نیز برگرفته از تقوایش بود.

عباسی یادآور شد: اگر مبنا، عنصر ایمان باشد، جامعه هجری بوجود خواهد آمد که مردمش به هم چنگ نمی زنند و اشغال وال استریت همان اشغال طمع ورزی است.

وی با نقد تبلیغات کنکور دکتری، افزود: موسسات تست زنی و کلاس های کنکور، آموزش عالی را به لجن کشیده اند و این همان نتیجه طمع است که در مناطق محرومی مانند زاهدان نیز با این تبلیغات مردم را به انحراف می کشانند.

رئیس مرکز دکترینال بدون مرز ادامه داد: روزهایی که در دانشگاه ها سپری می شود باید به نتیجه خوبی برسد، پشت بازی های علمی، ورزشی و بحث های روشنفکری هیچ خبری نیست، نسل ما تنبلی کرد و فکر نکرده پشت هرچیزی فقط اسلامی گذاشت که این انقلاب باید امروز به سر عقل بیاید و آنچیزی که اسلام خواسته است باید رعایت شود.

عباسی افزود: چرا افرادی در خبرگان و شورای عالی انقلاب فرهنگی که توجهی به مطالبات رهبری ندارند را نباید محاکمه کنیم؟ متاسفانه دانشگاه را با دبیرستان اشتباه گرفته ایم.

وی با تمجید از عملکرد بسیج دانشجویی بعد از فرمان رهبری در رابطه با کرسی های آزاد اندیشی، خاطرنشان کرد: نسل جدید جرات عذرخواهی را دارد که بیانیه صادر می کند و در تلویزیون نیز اعلام می کند ولی نماینده شورای عالی انقلاب فرهنگی و وزارت علوم این جرات را به خرج نمی دهند تا از مردم عذرخواهی کنند زیرا نسل ما عذرخواهی را یاد نگرفت.

رئیس مرکز دکترینال بدون مرز در خاتمه اظهار داشت: من به آینده انقلاب خوش بین هستم و مبانی نظری جامعه ما تدوین خواهد شد و نسل دوم انقلاب، امروز اتفاقات مبارکی را در حال رقم زدن است و نسل نو نیز باید هوشیار باشد تا در غفلت بسر نبرد.