حجت‌الاسلام روح‌الله حسینیان نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی در نطق میان‌دستور خود در جلسه علنی امروز مجلس در سخنانی گفت: بعضی از دوستان به ما انتقاد می‌کنند که چرا در دولت سابق سکوت کرده بودیم و سخنی نمی‌گفتیم، اما اکنون در هر موردی انتقاد می‌کنیم. در پاسخ به دوستان باید بگویم که این سوال در مورد شما نیز صادق است، چرا با کوچکترین بهانه‌ای سوال و استیضاح می‌کردید و حتی در مورد اظهارنظر رئیس جمهور و وابستگان وی نیز اینطور بود.

 

به گزارش «پايگاه خبري تحليلي رئيس جمهور ما» به نقل از تسنیم؛ وی افزود: شما از شخص رئیس جمهور نیز سوال می‌کردید، اما امروز در مقابل بدعت‌ها، سخنان ناسنجیده، ولخرجی‌ها و تخلف‌های قانونی سکوت کرده‌اید؟ بلکه بی‌توجه به همه اصول به توجیه آن می‌پردازید و بالاتر از آن حتی اجازه نقد نیز به دیگران نمی‌دهید و با طرح سوال هم مخالفت می‌کنید و داد و فریاد به راه می‌اندازید.

نماینده مردم تهران در مجلس در ادامه اظهار داشت:‌ علاوه بر این،‌این ادعا تهمتی بیش نیست. زیرا ما در هرجا که دولت قبل خلاف اصول حرکت می‌کرد انتقاد سختی می‌کردیم.

حسینیان ادامه داد: آقای رئیس جمهور شما قرار بود در مدت 100 روز تحول اساسی در اقتصاد به وجود آورید. شما قول دادید که در اقتصاد قانونی رفتار کنید. شما در تحلیل‌تان 20 درصد مشکلات اقتصادی را به تحریم‌ها ربط می‌دادید و 80 درصد آن را مربوط به بی‌برنامگی‌ها و بی‌درایتی‌ها می‌دانستید.

وی اضافه کرد: آقای رئیس جمهور، بیش از 9 ماه از مسئولیت شما می‌گذرد، در این مدت چه تحول اساسی رخ داده است؟ گرانی مایحتاج مردم ادامه دارد. کارخانه‌ها در حال تعطیلی هستند و بیکاری همچنان دندان نشان می‌دهد. شما مدعی هستید که دولت تدبیر را تشکیل داده‌اید و تحریم‌ها نیز ترک برداشته است.

نماینده مردم تهران در مجلس به اظهارات وزیر نفت مبنی بر فروش دو برابری نفت اشاره کرد و گفت: آقای رئیس جمهور، وزیر نفت شما مدعی است که فروش نفت دو برابر شده است. وزیر اقتصاد نیز می‌گوید که درآمدهای مالیاتی اضافه شده است. علی‌القاعده باید مشکلات اقتصادی بهبود می‌یافت، اما اولین اثر تدبیر و شکست تحریم‌ها و افزایش درآمد دولت در گرانی ارز آشکار شد.

حسینیان در همین زمینه تاکید کرد: زیرا هنوز ارزی از ارزهای بلوکه شده به حساب بانک مرکزی واریز نشده بود که دولت به بانک مرکزی دستور داد که مبلغ 4.1 میلیارد دلار را که هنوز وصول نشده بود، وصول شده تلقی کند و برای جابه‌جایی با حساب‌های قابل مصرف اقدام کند.

وی ادامه داد: بنده از دیوان محاسبات کشور تعجب می‌کنم. در دولت قبل یک میلیارد دلار که دادستان دیوان محاسبات کشور آن را تکذیب کرد، از پشت همین تریبون اعلام کرد و اکنون این تخلف آشکار مالی که جز تورم به دنبال ندارد را به صورت سری اعلام می‌کند.

نماینده مردم تهران در مجلس تصریح کرد: برادرم ظاهرا کلید چوبی را به قفل آهنی می‌زنید و یا کلید را وارونه می‌چرخانید.

حسینیان در ادامه اظهار داشت: آقای رئیس جمهور قرار بود هم چرخ زندگی مردم و هم سانتریفیوژ‌ها بچرخد. البته چرخ زندگی می‌چرخد، اما نه بهتر از قبل بلکه بدتر و یا لااقل مطابق گذشته می‌چرخد، اما آنچه لنگ لنگان می‌چرخد و منتظر فرمان توقف است، سانتریفیوژ است و آنچه که کمتر می‌چرخد لبنیات و مایحتاج اولیه زندگی مردم بر سر سفره مستضعفان است.

وی تصریح کرد: آقای رئیس جمهور، قرار بود پاسپورت ایرانی در خارج از کشور محترم شمرده شود اما اکنون به خاطر کوتاه آمدن‌ها، حتی پاسپورت سیاسی مسئولان جمهوری اسلامی ایران نیز از احترام افتاده است و آمریکایی‌ها گستاخانه و برخلاف قوانین بین‌المللی، نماینده دولت را نیز در مقر سازمان ملل راه نمی‌دهند که این یک بی‌احترامی بی‌سابقه است.

نماینده مردم تهران در مجلس در ادامه تاکید کرد: آقای رئیس جمهور، قرار بود کرامت مردم ایران حفظ شود. پرداخت یارانه‌ها را گداپروری می‌نامیدید اما برای گرفتن یک سبد مردم را در صف قرار دادید و دوباره آنها را به ثبت‌نام مجدد یارانه مورد منت قرار دادید و اعلام کردید که حساب‌های آنها را سرک می‌کشید. آیا بهتر نیست به جای سختگیری بر مردم، جلوی ولخرجی‌ها را بگیرید. بی‌ سونا و استخر نیز می‌شود برای مردم کار کرد.

حسینیان اضافه کرد: آنچه بیش از هر چیز موجب نگرانی بنده شده است، دخالت همسران و خانواده‌های مسئولین در امور کشور و بیت‌المال است. همسر رئیس جمهور اگر می‌خواهد جشن بگیرد، در خانه خود که هم بزرگ و هم جادار است جشن بگیرد. در مسجد و حسینیه جشن بگیرد نه در کاخ‌های متعلق به ملت. فاطمه زهرا(س) دارای شئونی است و با آواز و رقص و امثال اینها تناسب ندارد.

وی خاطرنشان کرد: بدعتی نگذارید که خدای ناخواسته دوباره علیضرت‌ها به این کشور بازگردند. البته در یکی از دولت‌های سابق تلاش شد که والاحضرت‌ها دوباره ظهور کنند اما ملت در پای صندوق رای پاسخ این بدعت‌ها را محکم داد.

نماینده مردم تهران در مجلس تصریح کرد: جشن هنر شیراز از ابتدا با هرزه‌گی آغاز نشد. در این جشن قرار بود موسیقی سنتی ایران احیاء شود اما سر از ناکجاآباد درآورد. بنده از رئیس جمهور می‌خواهم که جلوی این بدعت‌ها را بگیرد و اجازه ندهد که همسرانشان با استفاده از اماکن دولتی بار دیگر سنت‌های جاهلی و رژیم شاهنشاهی را احیاء کنند.

حسینیان خاطرنشان کرد: این فریاد امام علی(ع) است که در رواق تاریخ می‌پیچد که می‌فرمایند کجا رفتند آنهایی که سنت‌ ستمکاران پیشین را احیا کردند.