العربیه: «وزارت اطلاعات ایران با انتشار اطلاعیه‌ای از شناسایی و تعطیلی دفا‌تر چند شبکه ماهواره‌ای و بازداشت دست‌اندرکاران این شبکه ها در ایران خبر داد. وزارت اطلاعات ایران هدف از فعالیت‌های این شبکه‌ها را “ایجاد اختلافات مذهبی و تشدید تفرقه در جهان اسلام و تخریب وجهه تشیع” اعلام کرده است.

به گزارش «پايگاه خبري تحليلي رئيس جمهور ما»؛ سایت سلفی مسلک «العربیه» وابسته به خاندان آل سعود، اخیراً در مطلبی تحت عنوان “تعطیلی و بازداشت کارکنان دفاتر چند شبکه ماهواره ای در ایران” با ابراز نگرانی شدید از برخورد با عناصر و عوامل تفرقه افکن فرقه شیرازیه، نوشته است: «وزارت اطلاعات ایران با انتشار اطلاعیه‌ای از شناسایی و تعطیلی دفا‌تر چند شبکه ماهواره‌ای و بازداشت دست‌اندرکاران این شبکه ها در ایران خبر داد. وزارت اطلاعات ایران هدف از فعالیت‌های این شبکه‌ها را “ایجاد اختلافات مذهبی و تشدید تفرقه در جهان اسلام و تخریب وجهه تشیع” اعلام کرده است.

این اطلاعیه همچنین اضافه کرده که این شبکه‌ها “در راستای اهداف برخی سرویس‌های اطلاعاتی بیگانه و تأمین اهداف استکبار جهانی فعالیت” می‌کرده‌اند.»

در ادامه این مطلب اما العربیه سعی می کند تا این اقدام را صرفاً سیاسی جلوه داده و آن را به نهادهای نظامی کشور همچون سپاه پاسداران نسبت دهد و چنین می نویسد: «تعطیلی و بازداشت عوامل این شبکه‌ها دو ماه پس از انتشار گزارشی از سوی خبرگزاری فارس نزدیک به سپاه پاسداران ایران، درباره این شبکه‌ها و درخواست برای برخورد با آن‌ها صورت گرفته است. این خبرگزاری ۱۵ اردیبهشت جاری گزارش خود از هشت شبکه ماهواره‌ای نام برده بود که از سوی موسسه فرهنگی “رسول اکرم” اداره می‌شوند و در قم نیز دارای دفتر هستند. بسیاری از این شبکه‌ها مروج اندیشه‌های خاندان آیت الله شیرازی‌ از مراجع شیعه هستند.»!

جالب آنکه نگرانی جریانات وهابی دست نشانده انگلیس خبیث از برخورد قانونی با شبکه های مبلغ تشیع لندنی در ایران، درحالی ابراز می گردد که شاید در نگاه نخستین اینگونه استنباط شود که این دو جریان در تضاد و تعارض آشکار با یکدیگر قرار داشته و به خون یکدیگر تشنه اند اما حقیقت امر این است که صحنه گردانی چنین فرقه هایی از اتاق های فکر استعمارگران غربی مدیریت می شود.

این خود سندی دیگر بر پیوند باطنی این جریانات تکفیری، چه در میان شیعیان و چه در بین اهل تسنن است که اگرچه ظاهراً به لعن و نفرین یکدیگر می پردازند اما در پشت پرده از یک آبشخور ارتزاق می کنند.

منبع:خیبر