شبكه خبري سی ان ان، دو روز پس از انتشار نامه رهبر معظم انقلاب به جوانان اروپا و آمريكاي شمالي، بخش‌هايي از اين نامه را منتشر كرده و نوشته كه نزديك شدن تهران و واشنگتن در گفت‌وگوهاي هسته‌اي، آيت‌الله خامنه‌اي را از كوبيدن مواضع غرب بازنداشته است.

به گزارش «پايگاه خبري تحليلي رئيس جمهور ما»؛ شبكه خبري سي‌ان‌ان، دو روز پس از انتشار نامه رهبر معظم انقلاب به جوانان اروپا و آمريكاي شمالي، بخش‌هايي از اين نامه را منتشر كرده و نوشته كه نزديك شدن تهران و واشنگتن در گفت‌وگوهاي هسته‌اي، آيت‌الله خامنه‌اي را از كوبيدن مواضع غرب بازنداشته است.
در اين گزارش، بخش‌هايي از متن پیام رهبر معظم انقلاب كه به زبان‌هاي مختلف از جمله زبان انگليسي نوشته و در فضاي مجازي منتشر شد، آمده است.
در انتهاي گزارش اما، نويسنده كه بنا به انتشار متن انگليسي پيام رهبر معظم انقلاب، مجبور به درج عين عبارات بوده است، تحليل خود را از فضاي حاكم بر روابط تهران و واشنگتن و تأثير اين فضا بر مواضع رهبر انقلاب، نوشته است.
«نيك تامپسون» نوشته كه پيام (آيت‌الله) خامنه‌اي در زماني منتشر مي‌شود كه يخ روابط دو كشور (ايران و آمريكا) در حال آب شدن است و طرفين تلاش مي كنند كه در خصوص آينده برنامه هسته‌ای ایرانيان به توافق برسند.
«تامپسون» ضمن اشاره به نامه چند ماه پيش باراك اوباما به رهبر معظم انقلاب و درخواست همكاري در مبارزه با داعش، گفته كه روند ديپلماتيك، رهبر ايران را از انتقاد به مواضع غرب در سطح شبكه‌هاي اجتماعي بازنداشته است.
نويسنده سي‌ان‌ان مي‌گويد كه «آيت‌الله خامنه‌اي، دو هفته پيش در صفحه منتسب به خود در شبكه اجتماعي توئيتر، پستي در خصوص مذاکرات هسته ای منتشر كرد و در آنجا هم، آمريكا را دشمن خواند. وي در ماه آگوست هم، در همين شبكه اجتماعي، به شدت از نحوه رفتار پليس آمريكا با رنگين‌پوستان معترص به قتل يك جوان در شهر فرگوسن انتقاد كرده است.»
بررسي توئيت‌هاي صفحه منتسب به رهبر معظم انقلاب باز هم ادامه مي‌يابدو گزارش‌نويس سي‌ان‌ان مي‌گويد:‌ «در ماه نوامبر، (آيت‌الله) خامنه‌اي مطلبي 9 بندي در توئيتر نوشت و علت لزوم از بين رفتن اسرائيل را توضيح داد. اين نظر به قدري بنيامين نتانياهو را عصباني كرد كه از غربي‌ها خواست از مذاكرات هسته‌اي خارج شوند.»
حضرت آيت‌الله خامنه‌اي، رهبر معظم انقلاب دو روز پيش مطلبي در شبكه‌هاي اجتماعي منتشر فرمودند و در آن از جوانان اروپا و آمريكاي شمالي خواسته بودند با توجه به هجمه رسانه‌هاي غربي براي نهادينه كردن اسلام‌هراسي و «در واكنش به سيل پيش‌داوري‌ها و تبليغات منفي، سعي كنند شناختي مستقيم و بي‌واسطه از اين دين به دست آورند.»
منبع:مشرق
"Our President, analytical news site"