واعظ جوادی با بیان اینکه ما در اواسط دولت نهم متوجه شدیم مسیر تحریم‌ها به سوی تحریم بنزین می‌رود، گفت: این مساله در هیئت دولت مطرح شد و آقای دکتر احمدی‌نژاد بلافاصله دستور داد وزارت نفت برای حل مشکل بنزین کشور که بخش عظیمی از آن به دلیل تعلل مسئولان قبل وارد می‌شد برنامه‌ریزی کند.

رئیس اسبق سازمان حفاظت از محیط‌ زیست گفت: ما بنا نداشتیم روشی که دیگران برای کار سیاسی دارند را پی بگیریم اما ظاهرا خانم ابتکار به شیوه و روش دیگری تمایل دارند و با توجه به این مساله بد نیست در یک مناظره با حضور طرفین، مردم از حقایق با خبر شوند.
فاطمه واعظ جوادی در گفت‌وگو با فارس، اظهار داشت: بنده به اتفاق همه معاونین خودم در دوره مسئولیت در سازمان حفاظت از محیط زیست حاضرم با خانم ابتکار و همکارانشان درباره عملکرد 4 ساله ما در دولت نهم در مقایسه با عملکرد 8 ساله ایشان در تلویزیون یا دیگر رسانه‌های معتبر رسمی مناظره کنم.

وی با بیان اینکه ما در اواسط راه دولت نهم متوجه شدیم مسیر تحریم‌ها به سوی تحریم بنزین می‌رود، گفت: این مساله در هیئت دولت مطرح شد و آقای دکتر احمدی‌نژاد بلافاصله دستور داد وزارت نفت برای حل مشکل بنزین کشور که بخش عظیمی از آن به دلیل تعلل مسئولان قبل وارد می‌شد برنامه‌ریزی کند و ما هم بنا به دستور رئیس‌جمهور موظف شدیم ابعاد زیست‌محیطی آن را پیگیری کرده و بر رعایت ضوابط زیست‌محیطی پروژه‌های جدید بنزین‌سازی نظارت کنیم.

رئیس اسبق سازمان محیط‌ زیست تاکید کرد: تولید بنزین یورو 4 در کشور به این شکل در کشور با مشارکت وزارت نفت و سازمان محیط‌زیست کلید خورد و 5 پالایشگاه از جمله پالایشگاه‌های اراک، آبادان و بندرعباس به عنوان مجریان اصلی طرح‌های افزایش ظرفیت و بهبود کیفیت بنزین داخلی انتخاب شدند.

وی تصریح کرد: بنده شخصا بارها از کت‌کراکر پالایشگاه آبادان، اراک، بندرعباس، تبریز و اصفهان بازدید کردم و نتیجه تلاش‌ها این شد که در انتهای دولت دهم طرح‌های بنزین سازی و افزایش کیفیت که سال‌های طولانی قبل از آن کسی به آنها اعتنایی نمی‌کرد به بهره‌برداری رسید.

جوادی ادامه داد: ما تلاش کردیم بدون حاشیه و بدون فضاسازی برای مسئولین قبل از خودمان کار کنیم و حتی جمله‌ای از بنده و همکارانم درباره تخطئه خانم ابتکار و همکارانشان شنیده نشد اما در حال حاضر نه به ما بلکه به بدنه‌ای که 4 سال دویدند و تلاش کردند ظلم می‌شود و به همین دلیل ما حاضریم با ایشان و همکارانشان در صدا و سیما مناظره کرده و موضوع به موضوع واقعیت‌ها را بیان کنیم.

وی تاکید کرد: ما فقط بنا نداشتیم روشی که دیگران برای کار سیاسی دارند را پی بگیریم، اما ظاهرا ایشان به شیوه و روش دیگری تمایل دارند و با توجه به این تمایل ایشان و فضاسازی‌های اخیر بد نیست در یک مناظره با حضور طرفین مردم بدانند چه کسی کار کرده و چه کسی کار نکرده است.

معاون اسبق رئیس‌جمهور افزود: افرادی که در حال حاضر مسئولیت دارند باید به جای فرافکنی و فضاسازی نسبت به عملکرد خودشان پاسخ بدهند.