نماینده مردم محلات و دلیجان در مجلس از رانت‌خواری میلیاردی در معادن استان مرکزی خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی رئیس جمهور ما، حجت‌الاسلام علیرضا سلیمی نماینده مردم محلات و دلیجان در مجلس شورای اسلامی با ابراز تاسف گفت: آقای نعمت‌زاده وزیر صنعت به دلیل عدم اشراف نمی‌داند در زیرمجموعه‌اش چه می‌گذرد.
وی با بیان اینکه مدیرکل صنعت استان مرکزی در واگذاری معادن مر قانون را رعایت نمی‌کند، اظهار داشت: همین موضوع باعث شده رانت‌خواری ویژه‌ای در واگذاری معادن بخصوص معادن سنگ در این استان شکل بگیرد.
نماینده مردم دلیجان و محلات در مجلس افزود: اقدامات خلاف قانون آنقدر واضح و مبرهن است که همه دست‌اندرکاران بخش معدن از این اقدامات شگفت‌زده شده‌اند؛ البته علیرغم تذکرات فراوان به مدیرکل محترم استان و پیگیری‌های فراوان، این امر به نتیجه نرسیده و مباحث یاد شده ادامه دارد که به همین دلیل به کمیسیون اصل 90 مجلس شکایت کردیم.
سلیمی در همین زمینه گفت: کمیسیون اصل 90 مجلس مدارک فراوانی درباره تخلفات بخش معدن در استان مرکزی دارد؛ یکی از این مدارک رانت‌‌خواری‌های ویژه‌ای است که در این استان صورت می‌گیرد، مورد دیگر هم اضافه برداشت‌‌ها است.
وی در توضیح اضافه برداشت‌ها از معادن استان مرکزی اظهار داشت: برگه خروج سنگ از معدن به صورت فله‌ای و در ارقام فراوان توسط اداره‌کل صادر می‌شود که همین باعث شده بدون طی مراحل قانونی این خروج‌ها صورت گیرد.
نماینده مردم محلات و دلیجان در مجلس با بیان اینکه مجموعه این اقدامات باعث شده که هیچ حساب و کتابی در بخش استخراج معادن نداشته باشیم، خاطرنشان کرد: یک فساد چند میلیاردی در این بخش در حال انجام است، متاسفانه برخی از صاحب‌منسبان کشوری هم از رانت قدرت استفاده کرده و به این مسئله آلوده شده‌اند.
سلیمی همچنین اعلام کرد که مدیرکل صنعت استان مرکزی را به مجلس فرا خواهیم خواند تا نسبت به این رانت‌خواری و ویژه‌خواری توضیح دهد.