استراتژی جدید شیخ و سید ؛

پس از اقدامات افراطی برخی هواداران میرحسین و کروبی که منجر به ریزش بسیاری از طرفداران این دو کاندیدای شکست خورده نسبت به انتخابات قبل شد، برنامه ریزان این جریان، استراتژی جدیدی را برای خود برگزیده اند.

 

به گزارش جهان، با وجود اینکه خبر دقیقی از تغییر استراتژی این افراد منتشر نشده و صرفاً این موضوع در حد تحلیل می باشد اما به وضوح مشخص است از چند روز پیش به این سو ادبیات رسانه های این جریان و نیز وبلاگ نویسان سازماندهی شده آنها، با مرزبندی با جریان ضد انقلاب سعی دارند از مخالفان نظام جمهوری اسلامی اعلام برائت نمایند.

 

هر چند که اصل این موضوع اتفاق مبارکی است اما بسیاری معتقدند این اعلام برائت باید پیش از این و قبل از ایجاد حوادث دردناکی نظیر جان باختن جمعی از هموطنان و تلاش های صورت گرفته برای بی اعتبار نمودن ایران در مجامع جهانی انجام می پذیرفت.

 

بنابراین گزارش، مساله ای که باعث می شود این تاکتیک جدید غیر قابل باور باشد اینست که محرکان جریان موسوم به سبز پس از آگاهی از کاهش مقبولیت خود در بین مردم هوادار آنها، دست به این اقدام زده تا ضمن کم کردن احتمال محاکمه اشان، تناقضات موجود عملکردشان با شعارهای انتخاباتی و استفاده از نمادهای مذهبی را توجیه نمایند.

 

با اینکه پیش از این میرحسین موسوی اعلام کرده بود در جریان سبز مخالف نظام و ضد انقلاب راه نیافته اند، اما حمایت علنی رضا پهلوی فرزند شاه معدوم و چهره های ضد انقلاب و سلطنت طلب و همصدایی اشان با اسرائیل و انگلیس این ادعاها را طنز گونه جلوه می دهد.

 

شاید بتوان در حال حاضر حدود 13 میلیون رای مهندس موسوی را به چهار دسته تقسیم نمود:

 

دسته اول که اکثریت قریب به اتفاق این 13 میلیون را تشکیل می دهند، موافقان مهندس موسوی و مخالفان دکتر احمدی نژاد هستند، هر چند که طبق شواهد موجود و نظر سنجی های انجام شده بسیاری از دوستداران سابق میرحسین موسوی امروز دیگر همراه وی نیستند لیکن در میزان مخالفتشان با دولت آنچنان تغییری پیدا نشده است.

دسته دوم، معترضین به نتیجه انتخاباتند که بخش کمی از جمعیت 13 میلیون می باشند و به هر دلیل تا کنون نسبت به نتیجه انتخابات تردید دارند، البته بخشی از این تعداد نیز که اهل استدلال هستند با مشاهده شواهد و استدلال های مسئولین ذیربط به مرور قانع شده اند.

 

دسته سوم، مخالفان نظام جمهوری اسلامی و ضد انقلاب هستند، که این تعداد که نسبت به دو دسته فوق بسیار اندکند از ابتدای انقلاب تا کنون وجود داشتند و منحصر به انتخابات گذشته نیستند و البته نظام اسلامی طبق فرمایش رهبر معظم انقلاب حفظ حقوق شهروندی و تامین امنیت آنها را بر خود فرض می داند.

 

دسته چهارم که بسیار اندک می باشند همان اراذل و اوباش و اغتشاش گرانند که با حمله به بانکها و آسیب رساندن به اموال عمومی و شخصی مردم زمینه نا امنی را فراهم آوردند و برخورد قاطع نیروهای انتظامی با این افراد لازمه کنترل نظم و امنیت می باشد.

 

متاسفانه سردمداران حرکت اعتراضی در ایران با غبار آلود کردن فضا شرایطی را مهیا نمودند تا چهار دسته فوق با یکدیگر دیده شوند و این با هم دیده شدن موجب ناراحتی بسیاری از هموطنان عزیزمان که سلیقه سیاسی مخالف مشی دولت دارند و در انتخابات گذشته به دکتر احمدی نژاد رای ندادند شده است.

 

اعضای تحریریه جهان نیوز امیدوارند که غرور و تکبر فردی مانع از پذیرش اشتباه مسببان اصلی ایجاد فتنه در کشور نشود و بدیهی است مردم نیز در صورت عذر خواهی نمودن و شهامت داشتن به پذیرش اشتباهات، این افراد را خواهند بخشید.