سید محمد خاتمی با بیان اینکه انتخابات آینده برای ما خیلی مهم است، گفت: باید با مکانیسمی پیش برویم که از طریق انتخابات به اهداف خود برسیم. ما به هیچ‌وجه نباید انتخابات را تحریم کنیم، ولو به صورت محدود.

به گزارش «پايگاه خبري تحليلي رئيس جمهور ما»، به نقل از فارس، محمد دامادی نماینده مردم ساری در مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با فارس از دیدار خود با محمد خاتمی خبر داد و گفت: اخیراً با آقای خاتمی دیدار داشتم اما درباره جزئیات این دیدار اظهارنظر نمی‌کنم.

در این زمینه یک منبع آگاه هم با اشاره به برگزاری دیدار مذکور، درباره اظهارات خاتمی در این دیدار گفت: خاتمی در این جلسه که برخی از اصلاح طلبان و دو نفر از نمایندگان شمال کشور حضور داشتند با مهم شمردن جایگاه مجلس خواستار انسجام اصلاح‌طلبان برای انتخابات دهمین دوره مجلس شورای اسلامی شد.

وی گفت: خاتمی با انتقاد از عملکرد شورای نگهبان تصریح کرد که اصلاح‌طلبان باید کاری کنند تا شورای نگهبان نتواند مانع حضور جریان اصلاحات در مجلس دهم شود.

این منبع آگاه با بیان اینکه خاتمی در این جلسه بر ضرورت حضور فعال اصلاح‌طلبان در انتخابات آتی مجلس تأکید کرده است، گفت: خاتمی در این جلسه گفت: «انتخابات آینده برای ما خیلی مهم است. باید با مکانیسمی پیش برویم که از طریق انتخابات به اهداف خود برسیم. ما به هیچ‌وجه نباید انتخابات را تحریم کنیم، ولو به صورت محدود. در عین‌ حال باید تأکید کنیم که انتخابات آزاد باشد».

این منبع آگاه گفت: خاتمی در این نشست افزوده است «فضای کشور تغییر کرده و این تغییر کاملاً ملموس است. ما باید از این تغییر فضا نهایت استفاده را ببریم. اما نباید رفتارهایی داشته باشیم که مردم احساس کنند ما افراطی هستیم. باید هوشمندانه و هوشیارانه عمل کنیم.»

وی افزود: خاتمی در این جلسه بدون محکوم کردن فتنه ۸۸ انتقاداتی را به برخی انتصابات روحانی وارد دانسته و تأکید کرده است که در شرایط امروز وحدت اصلاح‌طلبان یک ضرورت است.