مریم رجوی مدعی شد: وقتی سال ۲۰۰۹ آقای موسوی خواستار رد نظام آخوندی شد ما از او حمایت کردیم و حتی خواستار حفاظت از او شدیم.

به گزارش «پايگاه خبري تحليلي رئيس جمهور ما»؛ رابطه فتنه ۸۸ و منافقین موضوعی است که در همان ایام فتنه کاملا اشکار شد. حضور برخی اعضای کادر منافقین در کنار میرحسن موسوی به نام مشاور، اعلام حمایت رسمی مریم رجوی، سرکرده منافقین از میرحسین موسوی و نیز طرح موضوع اعدام‌های سال ۶۷ از سوی فتنه‌گران و مظلوم‌نمایی برای تروریست‌های رجوی، موضوعاتی است که در همان ایام ثابت شد و اکنون دیگر همانند افتضاح «نه‌غزه نه لبنان» غیر‌قابل ماله‌کشی است. البته موضوع از ماله‌کشی نیز گذشته چراکه سرکرده منافقین در گفت‌وگویی درباره نزدیکی‌اش با موسوی توضیحاتی ارائه کرده است. به گزارش «وطن امروز»، مریم رجوی در گفت‌وگو با سایت العربیه، وابسته به دربار سعودی، درباره دلایل حمایت خود از موسوی توضیح داد. رجوی درباره ارتباط خود با میرحسین موسوی گفت: شما می‌دانید که آقای موسوی سالیان نخست‌وزیر [امام] خمینی بوده ولی با این حال وقتی سال ۲۰۰۹ گامی به سمت مردم برداشت و خواستار رد نظام آخوندی شد ما از او حمایت کردیم و حتی خواستار حفاظت از او شدیم.

رجوی البته درباره پیشنهاد گروهک خود برای حفاظت از موسوی توضیحات بیشتری ارائه نکرد. با این حال نزدیکی رجوی و موسوی به اندازه‌ای بود که سرکرده منافقین حفاظت از سرکرده فتنه را یک ضرورت می‌دانسته است البته ماجرای نقش‌آفرینی منافقین در فتنه ۸۸ موضوعی است که پیش‌تر مقامات امنیتی ایران بارها درباره آن اظهارنظر کرده‌اند.

در این میان افشاگری افراد وابسته به این جریانات مهر تاییدی بود بر ائتلاف «نفاق – فتنه». حمله به پایگاه بسیج و مانور رسانه‌ای روی آن یکی از مهم‌ترین نکاتی بود که درباره همبستگی فتنه‌گران و منافقین فاش شد. مازیار بهاری از فعالان فتنه در گفت‌وگویی که با سایت خودنویس انجام داده بود؛ به تقسیم کار فتنه و منافقین در فتنه ۸۸ اشاره کرده بود. او در پاسخ به این سؤال که «شما در تفسیر نماهایی که از حمله گروهی از مردم به یک مرکز بسیج در تهران برای گزارش ویدئویی برداشته‌اید، گفته‌اید که کار مجاهدین ‌خلق[منافقین] بوده؛ آیا برای این حرف خود مستندی داشتید یا براساس نوع رفتار به این نتیجه رسیدید؟» با تأکید براینکه منافقین با خط‌‌دهی به حامیان فتنه سبز، عامل حمله به یک پایگاه بسیج بوده‌اند، گفت: «من نمی‌گویم همه کسانی که کشته شدند یا حمله کردند، متعلق به سازمان مجاهدین[منافقین] بودند؛ اما شعارهای این گروه، شعارهایی نبودند که با ماهیت آن روز نسبتی داشته باشند و مشخص بود که یک سازمان دیگری دخالت دارد. من آن روز حدس زدم سازمان مجاهدین[منافقین] این تحریک را شروع کرده و جمعیت هم تحریک شد و به سمت پایگاه حمله کردند.»

بهاری با تأکید بر اطلاع اطرافیان میرحسین موسوی از این مساله، افزود: «فردای آن روز در صحبت با افراد نزدیک به مهندس موسوی، آنها به من گفتند طرفداران یا اعضای سازمان مجاهدین [منافقین] آن حمله را سازماندهی کرده بودند.»

مریم سنجابی از آزادشدگان جریان نفاق هم چندی پیش در یک نشست خبری در تسنیم گفت: سازمان روی این جریان (فتنه) سوار شد و یک علت اساسی که انتخابات به سمت خشونت رفت، کار و هدایت سازمان مجاهدین خلق بود و سازمان نیز اشخاصی را می‌فرستاد تا آنها شروع به کارهای خشونت‌آمیز کنند و سپس عکس و فیلم‌هایی را تهیه می‌کرد یا حتی فیلم‌هایی را می‌ساختند و در یوتیوب قرار می‌دادند.

مردم ایران هسته‌ای را نمی‌خواهند!

مریم قجرعضدانلو ابریشمچی رجوی در ادامه این گفت‌وگو درباره جاسوسی هسته‌ای منافقین از ایران برای آمریکا نیز گفت: باید به شما بگویم که برنامه اتمی ملاها یک برنامه ضد ملی است. مردم ایران مخالف آن هستند. ۷۰درصد مردم ایران زیر خط فقرند. بیش از ۳۰۰میلیارد دلار تا الان خرج برنامه اتمی شده است و صدها میلیارد خسارت‌های جانبی آن است. بنابراین آری مقاومت ایران افتخار می‌کند که اولین کسی است که سایت‌های مخفی اتمی ملاها را افشا کرده و منطقه و جامعه بین‌المللی را از یک دیکتاتوری مذهبی مسلح به سلاح اتمی نجات داده است. بنابراین ما خواستار این هستیم که در مذاکراتی که در پیش است با ملاها به آنها امتیاز ندهند. آنچه باید در قلب این مذاکرات باشد، اجرای قطعنامه‌های شورای امنیت است و قطع کامل غنی‌سازی. برای اینکه یک دیکتاتوری مذهبی که به بمب اتم مسلح باشد، به هیچکس رحم نخواهد کرد. این مذاکرات باید نقض حقوق بشر و همچنین نسل‌کشی در سوریه و عراق را شامل شود.
منبع: فرهنگ نیوز