محمود احمدي‌نژاد با تأكيد بر اينكه اطلاع دقيق داريم كه آنها باور كرده‌اند كه صحنه را واگذار كرده‌اند، تصريح كرد: به همين جهت آنها به دنبال ايجاد تنش هستند، لذا از ملت خواهش مي‌كنم كه آرامش خودشان را حفظ كنند.

 

به گزارش خبرنگار سياسي خبرگزاري فارس، محمود احمدي‌نژاد كانديداي دهمين دوره انتخابات رياست جمهوري در فرصت 19 دقيقه و 44 ثانيه اي خود كه امشب از شبكه سوم سيما بطور زنده اجرا شد، اظهار داشت: همه تبليغات عليه يك نفر بود و عليه يك رقيب، سوال اين است كه چرا، چرا آنها فقط دست به حمله زدند و اين همه تخريب و توهين و اين يك سوال كليدي است كه چند دليل داشت.

وي با اشاره به 4 دليل عمده تخريب دولت بيان كرد: دليل اول آن اين است كه اگر فضا منطقي بود و بنا بود كارها ارزيابي و مقايس شود آنها دستشان خالي بود يعني عملكرد اين دولت با حمايت مردم و لطف خدا نسبت به دولت‌هاي قبل درخشان است و در هر بخشي كه رقبا وارد مي‌شدند از علم و اقتصاد و گرفته تا صنعت و كشاورزي، سياست خارجي، سياست داخلي در فضا و زمين ديدند كارهاي كه در اين چهار سال انجام شده قابل مقايسه با گذشته نيست، علت دوم اين است كه در اين چهار سال افتخارات بزرگي نصيب ملت ايران شد مثل افتخار هسته اي و هوا فضا و اينها در آن هيچ شريك نبودند بلكه در مقابل آن ايستادند و اگر بنا بود اين افتخار مطرح شود خوب معلوم بود كه چه اتفاقي مي‌افتد.

رئيس جمهور اضافه كرد: علت سوم تخريب‌هاي عليه دولت اين بود كه آنها مسئول گذشته‌اند و وقتي معلوم شود كه در اين 4 سال مي‌شود اين همه كار كرد خوب قبلي‌هاي زير سوال مي‌روند و اين سوال معلوم مي‌شود كه شما در طول 4 سال متوالي چه كرديد و بايد پاسخ بدهد و علت چهارم نيز بحث جنگ رواني است، در جنگ رواني هجوم تهمت‌ها و دروغ‌ها ذهن ها را به خودش مشغول مي‌كند و اين يك شيوه براي تاثير گذاري بر محيط سياسي و پر كردن چشم‌ها است و به همين دليل تصميم گرفتند با حجم گسترده دروغ و متهم كردن دولت فضا را به نفع خودشان رقم بزنند البته من هيچ وقت علاقه نداشتم كه وارد اين بحث‌ها شود و امشب براي شخص خودم نيامدم و بارها و بارها نيز گفته‌ام و هر كاري نسبت به بنده انجام داده‌ام آنها را بخشيده ام اما ما به يك نقطه‌اي رسيده‌ايم كه به ملت توهين مي‌شود و حقوق ملت رو به ضايع شدن است و بنابراين من مجبور شدم كه بيايم كه توضيحاتي را در دفاع از حقوق ملت ارائه كنم.

احمدي نژاد گفت: آنها در جلسات محفلي خود تصميم گرفتند كه آنقدر با حجم گسترده تكرار كنند كه اين دولت دروغ است كه اگر احمدي نژاد گفت ماست سفيد است مردم باور نكنند ولي مي‌خواهم چند نكته را در اين باب مطرح كنم.

وي افزود: همه ملت مي‌دانند كه دروغ گو؛ خيانتكار، خائن و ترسو است، آيا دولت دولت ترسو است؟ از يك طرف به ما ايراد مي‌گيرند كه چرا در برابر دشمنان با شجاعت مي‌ايستيد و در برابر مفاسد ايستادگي مي‌كنيد و به شكم دشمنان مي‌رويد و از سوي ديگر به ما مي‌گويند كه شما دروغگو و ترسو هستيد اينها كه با هم نمي‌خواند، دروغگو كسي است كه خائن است. اما ما 24 ساعت در ميان مردم هستيم و آدم دروغگو كه به ميان مردم نمي‌رود و ما 24 ساعت در حال كار هستيم.

اين كانديداي دهمين انتخابات رياست جمهوري اضافه كرد: جوري در مورد اين دولت صحبت مي‌كنند كه ما گفته‌ايم كه در كشور هيچ مشكلي نيست، اگر مشكلي نبود ما چرا 24 ساعت كار مي‌كرديم، كار بنده و همكارانم براي اين است كه مشكلات بر طرف شود اما كار و ارزيابي بايد مقايسه‌اي باشد و بايد ديد كه در دولت‌هاي مختلف چه كارهايي صورت گرفته است، يك فضاي درست كردند كه انگار در اين كشور كاري نشده است.

احمدي‌نژاد در بيان تهمت‌هايي كه به اين دولت زده شده است، اظهار داشت: به ما مي‌گويند كه دروغ مي‌گوييد، آيا هسته‌اي شدن دروغ است، آيا فضايي شدن و پيشرفت‌هاي بيوتكنولوژيك، نانو تكنولوژيك، 20 هزار اختراع، 20 هزار مقاله علمي در جهان، راه آهن اصفهان - شيراز،‌ راه آهن كرمان - بم، اين همه مدرسه و بيمارستان، كارخانجات صنعتي، آسفالت 40 هزار كيلومتر راه روستايي، اين همه بزرگراه، افزايش 70 درصد حجم دانشجو، افزايش سه برابري تحصيلات تكميلي، 1500 مدال ورزشي در طول 4 سال در مقايسه با 900 مدال در زمان مشابه دروغ است؟ اينها همه ثبت شده است، اين همه بيمارستان اين همه كارخانجات، اين همه مراكز صنعتي و اينكه ما در سيمان قيمتي كه ما تحويل گرفتيم 90 هزار تومان در هر تن بود و امروز سيمان و فولاد در بازار به وفور وجود دارد آيا همه اينها دروغ است؟

وي ادامه داد: چندين مركز پتروشيمي افتتاح شد، اين هم توليد گاز در كشور افزايش يافت، چند هزار روستا گاز رساني شد، اين همه سد ساخته‌ شد، اين همه روستا آبرساني شد و اينها جلوي چشم مردم است و ما دولتي هستيم كه وقتي من در هر شهرستان مي‌روم از مردم در خصوص اجرايي شدن پروژه‌ها سوال مي‌كنم و به آنها مي‌گويم كه آيا كارهاي كه وعده داده شده اجرايي و عملياتي شده است.

رئيس جمهور با بيان اينكه اقدامات دولت را ناديده مي‌گيرند، گفت: در همه جاي كشور مردم ناظر و شاهد هستند و كارها در مقابل چشم ملت است.

وي افزود: آيا افزايش حقوق بازنشستگان، افزايش حقوق مستمري بگيران كميته امداد، افزايش حقوق كاركنان دولت و سهام عدالت دروغ است؟ و آيا صدها كار ارزشمندي كه در اين دولت انجام شده دروغ است؟

رئيس جمهور در ادامه اظهار داشت: در زماني كه اين دولت انتخاب شد گوشي در بازار يك ميليون تومان بود اما امروز در همه جا مي‌توان با 5 الي 10 هزار تومان يك خط تلفن خريد و آيا اين فعاليت‌ها دروغ است؟

احمدي‌نژاد با بيان اينكه برخي مي‌گويند دولت بي‌ادبي مي‌كند، گفت: ما به چه كسي بي‌ادبي كرديم و كلام مولا اميرالمؤمنين اين است كه اگر كسي به بيت‌المال دست‌اندازي كرد بايد با او برخورد شود و آبروي او برده شود و اگر كسي زياده‌خواهي كرد بايد مجازات شود البته نبايد فراموش كنيم كه اجراي عدالت بسيار سخت است و ما اين امر را مي‌دانيم.

وي افزود: افرادي در كنار پيامبر(ص) حضور داشتند و خدمت كردند و شمشير زدند و در يك مقطعي خادم بودند و حتي مدال هم گرفتند اما زماني كه اجراي عدالت آغاز شد آنها با شمشير در برابر عدالت ايستادند و طلحه و زبير در تاريخ شناخته شده هستند، اما همين افراد به اشرافيت معاويه پناه بردند و مورد حمايت معاويه قرار گرفتند؛ لذا برخورد با افرادي كه به بيت‌المال دست‌اندازي مي‌كنند بي‌ادبي نيست.

رئيس جمهور تاكيد كرد: خداوند شاهد هست كه من در مناظره‌ها بايد بسياري از حرف‌ها را بيان مي‌كردم اما تنها به خاطر حفظ شخصيت طرف مناظره بيان اين حرف‌ها را كنار گذاشتم.

احمدي‌نژاد با بيان اينكه به من اعتراض مي‌كنند كه چرا در خصوص مدارج علمي يك خانم صحبت كرده‌ام، اظهار داشت: كجاي اين حرف من ورود به مسائل خانوادگي است؟ چرا كه اولا من سئوال كردم و آن را 2 بار تكرار كردم و يك كپي مدرك و سير مدارج علمي يك خانم را نشان دادم و عرض من اين است كه اگر كسي برخلاف قانون مدارج علمي را طي كند بيان آن تجاوز به حقوق افراد نيست.

وي در ادامه اظهار داشت: ما در دانشگاه مدارج علمي داريم كه شامل مربي، استاديار، دانشيار و استاد است و هر كسي بخواهد از پله مربي به پله بعدي يعني استادياري برود بايد 5 سال زحمت بكشد و بايد مقاله ارائه كند و پژوهش انجام بدهد و بعد از آن در هيئت مميزي مدت‌ها بايد صبر كند تا پله بعدي را به سمت بالا حركت كند.

رئيس جمهور ادامه داد: يك فردي آمده و ظرف 3 سال هم استاديار شده است و هم به دانشياري رسيده اما همه اساتيد مي دانند كه براي طي اين مراحل حداقل 10 سال لازم است كه آن هم بايد با كارهاي علمي فراوان صورت بگيرد و اين امر بحثي شخصي و خانوادگي نيست كه برخي بيايند بگويند كه فلاني بي‌ادبي كرده است.

احمدي‌نژاد با اشاره به سخنان خود در دانشگاه آزاد گفت: زماني كه من در خصوص دانشگاه آزاد صحبت مي‌كنم برخي مي‌گويند كه احمدي‌نژاد مخالف دانشگاه است درحالي كه خودم دانشگاهي هستم و در همين دوره 70 درصد ظرفيت دانشگاه‌ها اضافه شده است و من طرفدار دانشگاه و از متن دانشگاه حضور پيدا كرده‌ام تا خدمت كنم.

وي با بيان اينكه من در مورد دانشگاه آزاد تنها 2 حرف دارم، تصريح كرد: سخن من اين است كه اين همه دانشجو و استاد داريم كه در حال زحمت كشيدن هستند و براي علم كشور فداكاري مي‌كنند و بسياري از نان شب خود مي‌زنند تا فرزندشان تحصيل كنند و سئوال اين است كه چرا اين پول‌ها بايد در مسير انتخابات خرج شود؟ معتقدم كه اين پول‌ها بايد خرج خود مردم و دانشجويان اين دانشگاه شود.

رئيس جمهور ادامه داد: اين دانشجويان دكترا و فوق‌ ليسانس زحمت مي‌كشند. و بنده چندين رساله دانشجويان فوق ليسانس دانشگاه آزاد را راهبري كرده‌ام و اين افراد زحمات بسياري مي‌كشند اما برخي در دست دادن مدارك قلابي به عده‌اي به اين زحمات اساتيد و دانشجويان ضربه وارد و اعتبار دانشگاه آزاد را مخدوش مي‌كنند و حرف من اين است كه ما با شيوه مديريتي اين دانشگاه مخالف هستيم چرا كه دانشجويان اين دانشگاه فرزندان ما هستند اما برخي مي‌گويند كه من توهين مي‌كنم.

احمدي‌نژاد با اشاره به فعاليت تخريبي رقباي برخي كانديداها عليه وي گفت: برخي ميليون‌ها سي دي عليه من منتشر كردند و حرف‌هاي مرا از نقاط مختلف بريده‌اند و كنار هم قرار داده‌اند تا بنده را تخريب كنند و آيا اين عمل آنها بي‌ادبي محسوب نمي‌شود؟ و آيا ما بي‌ادب هستيم يا افرادي كه به چنين كاري دست مي‌زنند.

وي افزود: بنده رئيس جمهور هستم و به اقتضاي مراسمي كه در آن شركت مي‌كنم حرف‌هايي را بيان مي‌كنم اما آنها اول و آخر اين حرف‌ها را جدا مي‌كنند و به هم مي‌چسبانند تا من را تخريب كنند و مثلا من مي‌گويم كه يك شخصي فلان حرف را بيان كرده و در همان سخنراني حرف او را رد مي‌كنم اما اين افراد بخش اول صحبت كه آن شخص است را حذف مي‌كنند و جمله آن فرد را به من نسبت مي‌دهند و مي‌گويند احمدي‌نژاد چنين حرفي را زده است و اين روش‌ها روش‌هاي درستي نيست.

رئيس جمهور با اشاره به ديگر تهمت‌ها و اهانت‌هاي برخي افراد عليه دولت گفت: برخي گفته‌اند كه من هزار فاميل درست كرده‌ام و حتي برگه‌‌هايي را در سطح وسيع و در روزنامه‌ها و رسانه‌هاي خود منتشر كرده‌اند در اين برگه‌ 4 باجناق جديد براي من درست كرده‌اند و ما تازه متوجه شديم كه 4 باجناق داشتيم اما از آن‌ها بي‌اطلاع بوديم.

احمدي‌نژاد افزود: من 3 باجناق بيشتر ندارم و آنها را بسيار دوست دارم. هيچكدام از آنها در كار دولتي حضور ندارند و ملت ايران اين موضوع را بداند.

وي به نمونه‌اي ديگر از اين تخريب‌ها اشاره و اظهار داشت: شب گذشته نموداري جلوي دوربين رفت و به ملت نشان داده شد تا نشان دهند كه رتبه فساد در ايران بالا رفته است.

رئيس جمهور با توضيح اينكه اين نمودار چگونه استخراج شده و از كجا آمده است، گفت:‌ يك مؤسسه‌اي بنام شفاف‌سازي وجود دارد كه خصوصي است و بين‌المللي نيست و حتي ربطي به سازمان ملل هم ندارد، كارش اين است كه تخمين‌ها و برآوردهاي راجع به مفاسد را اخذ كند و اين مؤسسه آمده است و از 4 شركت كه 2 تا از آنها انگليسي، يكي آلماني و ديگري آمريكايي كه 3 تا از آنها تحت سلطه صهيونيست‌ها است به هركدام يك فرم نظرخواهي داده و آنها نيز به يك كارشناس داده‌اند تا آن فرد برآورد خود را اعلام كند و نتيجه برآورد آنها اين شده است كه يك كشور كه همه دنيا آن را به عنوان كانون فساد، مواد مخدر و پولشويي مي‌شناسند در رده 71 قرار داده‌اند و اين يعني آن كشور 70 رتبه بالاتر از ايران قرار دارد.

احمدي‌نژاد ادامه داد: ما منكر فساد نيستيم؛ لذا به همين خاطر در حال مبارزه هستيم كه البته چوب آن را هم مي‌خوريم و اين دولت پرچم‌دار مبارزه با فساد است ولي برخي به ما مي‌گويند كه من آبروي كشور را مي‌برم و اين سئوال مطرح است كه آيا بنده آبروي كشور را مي‌برم يا اين 4 شركت صهيونيستي كه با روش غير علمي آمار ارائه كرده و برخي در داخل آنرا به عنوان مؤسسه جهاني توي سر ملت مي‌زنند و اينگونه عزت ملت ايران را مخدوش مي‌كنند.

وي با اشاره به ارائه آمار تقلبي از سوي برخي كانديداها در مناظره‌ها گفت: چند شب گذشته من آماري را به عنوان ضريب جيني نشان دادم كه اين ضريب جيني براي 7 دولت است كه سال 87 نيز به آن اضافه شده و ضريب جيني نشان‌ دهنده حركت به سمت عدالت است و معني آن اين است كه ثروت به درستي توزيع مي‌شود و هرچه فاصله دهك‌هاي پائين درآمدي با دهك‌هاي بالا كم شود ضريب جيني كاهش پيدا مي‌كند.

رئيس جمهور افزود: برخي براي اينكه اين حرف را كه مركز آمار اعلام كرده و بانك مركزي آنرا تاييد كرده را زير سئوال مي‌برند آمدند و آماري را نشان دادند و گفتند كه احمدي‌نژاد اين آمار را نشان داده درحالي كه من آمار ديگري را ارائه كرده بودم و آماري كه آنها ارائه كرده بودند متعلق به ما نيست و حتي بالاي آن را بر چسبي پنهان كردند تا مشخص نشود متعلق به كجا است.

احمدي‌نژاد ادامه داد:‌ آنها در اين آمار آمدند و آنرا سال به سال كردند و سال 83 را به جاي 84 قرار دادند و به همين شكل سال‌ها را يكي پس از ديگري جايگزين هم كردند تا منحني را مخدوش كنند و بعد از آن از خود مواردي را ارائه كردند و گفتند كه حقيقت اين است و آنرا در كنار يكديگر قرار دادند تا بگويند كه احمدي‌نژاد دروغگو است.

وي افزود: سئوال من اين است كه چرا به اين كارها متوسل مي‌شويد تا بگوئيد احمدي‌نژاد دروغگو است و اين چه حاصلي براي شما دارد؟ درحالي كه يك دولت پاك بطور شبانه‌روز در خدمت مردم است و مردم نيز آنرا پذيرفته‌اند اما شما با جعل سند و با توسل به سازمان‌هاي صهيونيستي مي‌خواهيد اين دولت را متهم به دروغگويي كنيد، آيا اين ادب و انصاف است؟

رئيس جمهور ادامه داد: آيا شما مي‌خواهيد آبروي كشور را در يك تريبون رسمي ببريد و از قول صهيونيست‌ها بگوئيد كه اين دولت فاسد است و آن را به اين دولت منتسب كنيد و بعد از آن منحني‌ها را جعل كنيد و بالاي آن را هم با برچسبي بپوشانيد. اما پاسخ بدهيد كه اين آمارها را از كجا آورده‌ايد؟ اما من مي‌دانم كه اين آمارها از ستادهاي انتخاباتي شما خارج مي‌شود.

احمدي‌نژاد با بيان اينكه دوستان ما را فريب داده اند چرا كه به مسائل آمار آشنا نيستند، بيان داشت: مشخص است كه در اين دولت در زمينه ضريب جيني فاصله كاهش يافته و ما با سهام عدالت افزايش بودجه نهادهاي حمايتي، توسعه مسكن روستايي، افزايش حقوق بازنشستگان، افزايش حقوق كارمندان باعث شده است كه فاصله‌ها كاهش يابد و اگر شما نيز چنين كاري انجام مي‌داديد فاصله‌ها كاهش پيدا مي‌كرد اما چنين كاري نكرديد.

وي با اشاره به موضوع اقتصاد گفت: معتقديم كه رشد اقتصادي ما بالا رفته اما منكر اين نيستيم كه مشكلي وجود ندارد و معتقديم كه حركت ما درست است و اگر شما حرف بانك مركزي را قبول نداريد و حرف ما را قبول نداريد به صندوق بين‌المللي پول و اكونوميست مراجعه كنيد و منحني‌هاي آ‌نها را مشاهده كنيد و اين منحني‌ها مي‌گويند كه در اين دولت كار بهتر انجام شده و شاخص‌ها رو به بهبود و رو به جلو است.

اين كانديداي انتخابت رياست جمهوري افزود: مي‌گويند يك ميليارد دلار دراين دولت گم شده اما وقتي معاون ديوان محاسبات مي‌گويد چنين چيزي نيست اين را منتشر نمي‌‌ كنند.

رئيس جمهور اظهار داشت: ما قبول داريم مشكلات هست، گراني هم هست، كي گفتيم نيست؟ به خاطر همين است كه 24 ساعته كار مي‌كنيم. مي‌گوييم راه‌حل بدهيد كه اين مشكلات را حل كنيم.

احمدي‌نژاد با اشاره به اينكه هم‌اكنون دو رويكرد در انتخابات حضور دارد، اظهار داشت: رويكرد اول عدالت‌گستري را گداپروري مي‌نامد و دفاع از عزت ملت در مجامع جهاني را ماجراجويي مي‌نامد و رويكرد ديگر خود را خادم ملت مي‌نامد و معتقد است كه بايد از عزت ملت دفاع كرده و عدالت را برپا كند.

اين كانديداي دهمين دوره انتخابات رياست جمهوري ادامه داد: ما در ساختن كشور، در مبارزه با فساد و دفاع از عزت ملت بسيار جدي بوده و به دنبال اصلاحات اساسي در اقتصاد هستيم و زيرساخت‌هايش را نيز آماده كرده‌ايم و چهار سال روي اين زيرساخت‌ها كار كرده‌ايم و انشا‌ء‌الله درباره كاهش قيمت‌ها، اشتغال، مسكن، ازدواج، علم و ... برنامه‌هاي گسترده‌اي شروع شده و ادامه پيدا خواهد كرد.

احمدي‌نژاد افزود: اين مطلب را هم خدمت مردم عزيز عرض كنم كه ما اطلاع دقيق داريم كه آنها باور كرده‌اند كه صحنه را واگذار كرده‌اند و ملت به صحنه آمده است و بازي را باخته‌اند لذا به دنبال ايجاد تنش هستند؛ لذا من از ملت خواهش مي‌كنم كه آرامش را حفظ كنند.

وي تأكيد كرد: هيچ كسي حق ندارد به نام من به كسي تعرض كند يا موجب تنش بشود لذا ارامش را حفظ كنيد؛ انشاء‌الله اين چند روز هم مي‌گذرد و دوران درخشان ديگري در زندگي ملت ايران در افق بالاتري پيدا خواهد شد.

احمدي‌نژاد در ادامه سخنان خود، با بيان اينكه من بايد از ملت عزيز ايران بخاطر همه همراهي‌ها، خوبي‌ها، بزرگواري‌ها و تحملشان تشكر كنم، اظهار داشت: در دوره انتخابات وقت من بسيار محدود بود، چند استان را رفتم و بعضي استان‌ها را نرفتم، عذرخواهي مي‌كنم؛ ان‌شاء‌الله در اولين فرصت خدمت آنها خواهم رسيد.

اين كانديداي دهمين دوره انتخابات رياست جمهوري افزود: من از همه اقشار صميمانه تشكر مي‌كنم، قبلا هم تشكر كردم؛ لذا اينجا ديگر نمي‌خواهم دوباره تكرار كنم.

احمدي‌نژاد در پايان گفت: به قول خواجه شيراز، حافظ عزيز، گر بود عمر به ميخانه رسم بار دگر / بجز از خدمت رندان نكنم كار دگر.