رئیس جمهور منتخب با بیان اینکه جز اراده حق نمی‌توانست چنین انتخاباتی به وجود بیاورد مشارکت حدود 73 درصدی مردم را نشان دهنده اهمیت آنان نسبت به مسائل کشور و نظام دانست و گفت: همه از برگزاری این انتخابات متعجب شدند، در داخل هم متعجب شدند و باید از این ملت تشکر کرد.

رئیس جمهور منتخب روز پنجشنبه طی سفر به قم با مراجع عظام تقلید دیدار و گفت‌وگو کرد.
حجت‌الاسلام والمسلمین حسن روحانی رئیس جمهور منتخب ابتدا به حرم مطهر حضرت معصومه(س) رفت و پس از زیارت مرقد مطهر کریمه اهل بیت(س) ضریح آن بانوی نور و رحمت را غبارروبی کرد.

وی سپس با حجت‌الاسلام والمسلمین سید محمد سعیدی تولیت آستان مقدس حضرت معصومه(س) و امام جمعه قم دیدار کرد.

تولیت آستان مقدس در این مراسم ضمن خیر مقدم‌گویی به رئیس جمهور منتخب اظهار داشت: خدا را شاکریم که در ماه مبارک شعبان در حرم حضرت فاطمه معصومه سلام الله علیها، زیر عنایت حضرت ولی عصر (عج) و رهبر معظم انقلاب، با حضور رئیس جمهور منتخب آیین غبارروبی برگزار می‌شود.

وی خاطرنشان کرد:‌ امید است رئیس جمهور منتخب، در این مسئولیت با عنایت خداوند و هدایت‌های مقام معظم رهبری و با پشتوانه ملت ایران، موفق شوند.

روحانی در ادامه به دفتر آیت‌الله صافی گلپایگانی رفت و با این مرجع تقلید هم دیدار کرد.

نباید با دیگر کشورها دعوا داشته باشیم

آیت‌الله لطف‌الله صافی گلپایگانی در این دیدار با اشاره به اینکه مأموریت حساس و مهمی به شما سپرده شده است، گفت: امیدواریم خیر مردم را در نظر گرفته و برای حل مشکل گرانی و دیگر مسائل به وجود آمده در کشور تلاش لازم را داشته باشید.

وی با بیان اینکه مقاصد اساسی اسلام باید هدف اصلی شما باشد، تصریح کرد: باید در برنامه‌ریزی‌های خود این اصل را مدنظر قرار داده و به گونه‌ای عمل کنید که عزت اسلام و مسلمین متبلور شود.

این مرجع تقلید توجه به عقلانیت در دولت را مهم و اساسی دانست و بیان داشت: مسئولان و مدیران در دولت شما باید در این راستا حرکت کنند.

وی ادامه داد: دنیا در وضعیت نابسامانی قرار دارد و عقلانیت می‌تواند بسیاری از مشکلات را کاهش دهد.

صافی‌گلپایگانی ضرورت بهره‌گیری از افراد بصیر و آگاه را مورد تأکید قرار داد و گفت: باید همه در راستای تقویت دین و اهداف نظام حرکت کنند.

وی با اشاره به بروز مشکلات در کشورهای اسلامی تصریح کرد: امروز شیعه‌کشی و مسلمان‌کشی رواج یافته و باید با تعامل و مدیریت جلوی این مشکلات را گرفت.

استاد حوزه علمیه قم بروز مشکلات اقتصادی را مورد توجه قرار داد و افزود: دولت باید بتواند وضعیت اشتغال و معیشت را سامان دهد.

وی با اشاره به مطرح شدن مسائلی در زمینه زن یا مردن بودن رئیس جمهور تأکید کرد: نباید در مسائل اسلامی تنزل کرده و به خاطر مشکلات کوتاه بیاییم و باید مراقب بود حدود دین رعایت شود.

صافی‌گلپایگانی عظمت اسلام و مسلمین را مورد توجه قرار داد و گفت: باید تقویت فرهنگ دین و اسلام دغدغه شما باشد.

وی یادآور شد: در سیاست خارجی باید رویکرد تعامل و گفت‌وگو را در پیش بگیریم و نباید با دیگر کشورها دعوا داشته باشیم هدف جمهوری اسلامی حفظ صلح و دوستی با دیگر کشورها است.

روحانی هم در این دیدار با بیان اینکه کشور در شرایط خاص و فوق‌العاده‌ای قرار دارد، اظهار کرد: هیچ زمانی به سختی امروز نبوده است. اکثر کارخانه‌ها تعطیل و نیمه تعطیل هستند و وضعیت کشاورزی نابسامان است.

وی با بیان اینکه دولت به فکر وارد کردن 7 میلیون تن گندم است، بیان داشت: در حال بررسی وضعیت تأمین کالاهای اساسی مردم هستیم.

رئیس جمهور منتخب با اشاره به وضعیت بیکاری گفت: 3.5 میلیون نفر بیکار در کشور وجود دارد که اگر نتوانیم اشتغال لازم را ایجاد کنیم این تعداد به پنج میلیون بیکار خواهد رسید.

وی با اشاره به اینکه کارهای زیادی در طول هشت سال گذشته در کشور انجام شده ولی مشکلات بسیار است، یادآور شد: جامعه جوانی داریم و اگر نتوانیم نسل جوان را جذب کنیم جوانان به انحراف کشیده می‌شوند.

روحانی با بیان اینکه فرقه‌گرایی گریبان دنیای اسلام را گرفته است، تصریح کرد: در عراق، پاکستان و افغانستان گرفتار تکفیری‌ها هستیم و مسلمان‌کشی و شیعه‌کشی معضل بزرگی است.

وی با بیان اینکه دولت آینده رابطه مستقیمی با حوزه‌های علمیه و مراجع عظام تقلید برقرار خواهد کرد، یادآور شد: امیدواریم مراجع تقلید در حوزه‌های علمیه نیز حمایت‌های لازم را از ما داشته باشند.

 متولی حفظ دین، انقلاب و کشور، حوزه‌های علمیه است

 دیدار بعدی روحانی با آیت‌الله مکارم شیرازی بود که وی در این دیدار با اشاره به برنامه‌های خود گفت: در زمینه ارتباط با حوزه‌های علمیه و مراجع عظام تقلید ارتباط منظمی خواهیم داشت تا بتوانیم از نظرات ایشان به شکل مطلوبی بهره‌مند شویم.

 آیت الله ناصر مکارم شیرازی از مراجع تقلید در دیدار حجت الاسلام والمسلمین حسن روحانی با وی تاکید کرد: تورم، مشکل مهم مردم است که باید فکر اساسی به حال آن شود.
وی در باره مساله یارانه‌ها گفت: چه دلیلی دارد به ۷۰ میلیون نفر یارانه بدهیم، یارانه‌ها برای ۳۰ الی ۴۰ درصد مردم است.
وی افزود: اگر به افراد متمکن یارانه ندهیم و مبلغ آن به این۳۰ الی ۴۰ درصد اضافه شود، وضع آنها بهتر خواهد شد بدون اینکه هیچ تورم تازه‌ای اضافه شود، منتها این کار آسانی نیست ولی باید انجام شود تا کسانی که نیاز ندارند یارانه نگیرند.
مکارم‌ شیرازی متذکر شد: مواد مخدر و آمار طلاق بالا رفته، آمار ازدواج پایین آمده، بدحجابی‌ را همه می‌بینند و انتظار از جنابعالی این است که به مسائل فرهنگی اهمیت داده شود.
وی گفت: مسائل فرهنگی روی مسائل اقتصادی و سیاسی هم اثر می‌گذارد، اگر مردم از نظر فرهنگی و مذهبی پایبند باشند مسائل اقتصادی بهتر سامان و مسائل سیاسی بهتر رشد پیدا می کند و اینها بر هم تاثیر متقابل دارد.
مکارم ‌شیرازی با تاکید براینکه متولی حفظ دین، انقلاب و کشور، حوزه‌های علمیه است، بیان داشت: باید حوزه‌های علمیه و مراکز تبلیغی تقویت شوند، صدا و سیما همکاری بیشتری کند و شرایط به گونه‌ای شود که این مسائل از رهاشدگی درآید.
استاد حوزه علمیه قم با ابراز امیدواری نسبت به موفقیت دولت ‌آینده، همگان را به همکاری با دولت جدید توصیه کرد و گفت: مردم، مراجع و حوزه‌ها هماهنگی می‌کنند تا مشکلات حل شود.
وی خطاب به رییس جمهوری منتخب با بیان اینکه شما با مشکلات زیادی مواجه هستید ولی با توکل بر خدا مشکلات آسان می‌شود،بیان کرد: باید به مردم هم بگویید که مشکلات یک شبه حل نمی‌شود و نیازمند حوصله و گذشت زمان است؛ زیرا مردم اگر انتظار داشته باشند که مشکلات با حضور شما یک شبه حل می ‌شود و معجزه‌ای صورت می گیرد، درست نیست.
مکارم‌ شیرازی ابراز داشت: باید این مسائل را به مردم گفت تا توقع نابجایی ایجاد نشود چرا که توقعات نابجا مانع راهتان و یکی از عوامل ایراد گرفتن افراد بدخواه خواهد بود.

روحانی نیز حمایت حوزه‌ها و مراجع را در پیشبرد امور دولت مهم ارزیابی کرد و از دیدار با آیت‌الله مکارم شیرازی ابراز خرسندی کرد.

وی در این دیدار اظهار کرد: برای ایجاد اشتغال نیاز است شرایط بیشتر و بهتری برای سرمایه‌گذاری و تولید آغاز کنیم.

وی افزود: سرمایه‌گذاری تولید در صورتی است که سرمایه‌دار احساس ثبات کند و امید به آینده داشته باشد، خوشبختانه فضای انتخابات امید خوبی ایجاد کرده ولی باید این امید را پیوسته کرد.

رئیس جمهور منتخب با بیان اینکه جز اراده حق نمی‌توانست چنین انتخاباتی به وجود بیاورد مشارکت حدود 73 درصدی مردم را نشان دهنده اهمیت آنان نسبت به مسائل کشور و نظام دانست و گفت: همه از برگزاری این انتخابات متعجب شدند، در داخل هم متعجب شدند و باید از این ملت تشکر کرد.

حجت‌الاسلام والمسلمین روحانی تصریح کرد: دولت در شرایطی می‌خواهد شروع به کار کند که وضع اقتصادی وضع خوبی نیست، تغییر در روابط خارجی نیز زمانبر است و باید در چنین شرایطی با منطق و تدبیر به سمت کاهش مشکلات و بهبود شرایط حرکت کرد.

رئیس جمهور منتخب تاکید کرد: با وجود همه مشکلات، به حل مشکلات امیدوارم و تحقق این مسئله در صورتی است که همه کمک کنند، البته به طور طبیعی رهبر معظم انقلاب کمک خواهند کرد، من اطمینان دارم که ایشان به دولت کمک خواهند کرد چون بدون کمک ایشان نمی‌شود کار را پیش برد مردم نیز همواره کمک کار بوده و ان‌شاءالله با نشاط و امید همکاری و کمک خواهند کرد.

حجت‌الاسلام والمسلمین روحانی با اشاره به جایگاه علما و مراجع عظام تقلید تاکید کرد: علما و مراجع و حوزه‌ها جایگاه والا و برجسته‌ای دارند و ما به کمک و عنایت آنها نیاز داریم، آنها بیشتر به صحنه می‌آیند و کمک می‌کنند و اگر همه دست به دست هم دهند با لطف حق مشکلات حل می‌شود.

رئیس جمهور منتخب پس از آن به دفتر آیت‌الله شبیری زنجانی رفت و با این مرجع تقلید هم دیدار کرد.

وی در این دیدار اظهار کرد: شرایط کشور از نظر داخلی و خارجی پیچیده است.

وی بیان کرد: بخشی از مشکلات داخلی و خارجی در سایه انتخابات یا رفع شده و یا کم شده است.

رئیس جمهور منتخب با اشاره به سخنان مطرح شده پیش از انتخابات اظهار کرد: برخی می‌گفتند که آیا اصل انتخابات قبول است یا خیر و برخی دیگر این سخن را مطرح می‌کردند که آیا در انتخابات باید شرکت کرد یا نه؟

روحانی با اشاره به حضور گسترده ملت در انتخابات و خلق حماسه سیاسی تصریح کرد: با برگزاری این انتخابات تمام این مسائل به نفع نظام تغییر یافت.

برنامه بعدی رئیس جمهور منتخب در قم دیدار با آیت‌الله سبحانی از دیگر مراجع تقلید بود.

مهم این است که تنش ها کم شود

آیت الله جعفر سبحانی از مراجع تقلید در دیدار با رییس جمهوری منتخب بر ضرورت برنامه ریزی دقیق و کارشناسی برای حل مشکلات کشور تاکید کرد.

این مرجع در دیدار حجت الاسلام والمسلمین حسن روحانی با وی افزود: همه مسائل کشور باید در عرض هم جلو برود تا مشکلات حل و فصل شود.
آیت الله سبحانی به شرایط کشور در عرصه های مختلف فرهنگی و سیاسی اشاره و اضافه کرد: همه می دانیم مشکلات چند ساله در یک فرصت کوتاه حل و فصل نمی شود، اما مهم این است که تنش ها کم شود و این روند خود به خود به حل مشکلات در عرصه های داخلی و خارجی کمک می کند.
وی رییس جمهوری منتخب را رییس جمهوری همه ملت ایران عنوان کرد و یادآور شد: کسانی که به شما رای دادند و حتی افرادی هم که به دیگر کاندیداها رای داده اند، به لطف الهی امیدوارند و خواستار موفقیت دولت یازدهم در حل مشکلات کشورند.
وی خطاب به رییس جمهوری منتخب خاطرنشان کرد: برای موفقیت شما و دولت یازدهم در عرصه خدمت به نظام و مردم دعا می کنیم.
حجت الاسلام والمسلمین روحانی رییس جمهوری منتخب نیز در این دیدار با تشکر از رهنمودهای آیت الله سبحانی گفت: برای حل مشکلات سخت و پیچیده فراروی کشور به حمایت مردم، رهبر معظم انقلاب، مراجع عظام، علما و حوزه های علمیه نیازمندیم.

دفتر آیت‌الله نوری همدانی مقصد بعدی سفر روحانی در قم بود. رئیس جمهور منتخب طی دیدار با این مرجع تقلید اظهار کرد: خداوند شرایطی فراهم کرد که مردم بتوانند در انتخابات مشارکتی جدی داشته باشند و عظمت و شکوه انقلاب را به دنیا نشان دهند.

وی با بیان اینکه انتخابات موجب شادمانی مردم ایران شد تأکید کرد: دشمنان نتوانستند بهانه‌ای به دست بیاورند و انتخابات را زیر سؤال ببرند و شیرینی انتخابات تلخی‌ها را از بین برد.

رئیس جمهور منتخب با بیان اینکه مردم از انتخابات شادمان بوده و به آینده امیدوار هستند یادآور شد: کشور با مشکلات بسیاری مواجه است و مردم نیز از مشکلات آگاه هستند. تحریم‌های اضافه شده که می‌تواند مشکلات را از نظر اقتصادی بیشتر کند.

وی بیان کرد: مردم می‌دانند مشکلات هشت سال گذشته در زمان کوتاه حل و فصل نخواهد شد و حل این مشکلات نیازمند زمان است. دولت آینده برای حل مشکلات امیدوار بوده و البته نیازمند حضور، مشارکت، حمایت و استقامت مردم است.

روحانی حمایت حوزه‌های علمیه، علما و مراجع تقلید که دارای نفوذ کلام هستند را خواستار شد و تصریح کرد: اگر همبستگی به وجود آید مشکلات حل و فصل خواهد شد.

وی یادآور شد: شاید هیچ دولتی در جمهوری اسلامی کار خود را در چنین شرایطی آغاز نکرده باشد مشکلات امروز ما از زمان جنگ هم بیشتر است امروز ده‌ها کشور در حال جنگ اقتصادی، سیاسی و تبلیغی با ما هستند.

وی گفت: برای حل مشکلات امیدواریم و دولت ارتباط مستمر با حوزه‌ها و مراجع خواهد داشت و از نظرات ایشان استفاده کرده و انتظار دارد کمک‌ها و حمایت‌های لازم صورت گیرد.

مردم براساس علاقه خاصی که به روحانیت دارند فردی روحانی را انتخاب کردند

آیت‌الله حسین نوری همدانی هم در این دیدار طی سخنانی خلق حماسه سیاسی در انتخابات را مورد توجه قرار داد و گفت: یکی از مزایای این انتخابات، انتخاب یک فرد عالم و روحانی به عنوان رئیس جمهور بود. همه کاندیداها شایسته بودند ولی مردم براساس فطرت دینی و علاقه خاصی که به روحانیت دارند فردی روحانی را انتخاب کردند.

وی با بیان اینکه روحانیت همیشه پناهگاه مردم بوده و راه حق را به مردم نشان داده است، تصریح کرد: علمای شیعه وظیفه مرزبانی را بر عهده داشته‌اند و در عرصه فرهنگی و دینی جلوی نفوذ دشمنان ایستادگی کرده‌اند.

این مرجع تقلید با بیان اینکه باید مرزهای سیاسی دشمن را شناخته و سیاست‌ها را رقم بزنیم تصریح کرد: امروز کسی به عنوان رئیس جمهور انتخاب شده که نسبت به جریان‌های متعارف مهارت داشته و از سوی دیگر با مرزبانی از فرهنگ دین آشنایی دارد.

وی با اشاره به سوابق حجت‌الاسلام روحانی در امور فرهنگی و انقلابی خاطرنشان کرد: باید همیشه سخنان امیدوار کننده گفت و دشمنان را مأیوس و دوستان را خوشحال کرد.

آیت‌الله نوری همدانی با اشاره به مشکلاتی نظیر گرانی و بیکاری تأکید کرد: باید برای حل مشکلات برگ سبزی به مردم نشان داده شده و اقدامی انجام شود.

وی در بخش دیگری از سخنان خود ارتباط با حوزه‌های علمیه را مورد توجه قرار داد و بیان داشت: مردم به حوزه‌ها توجه بسیاری دارند و هر چه ارتباط دولت و حوزه بیشتر باشد اثرات مطلوبی خواهد داشت.

وی بیان اینکه پول‌های مردم در بانک‌ها متراکم شده است خاطرنشان کرد: باید با مهیا کردن شرایط تولید کشاورزی و صنعت سرمایه‌های مردمی برای پیشرفت کشور به کار گرفته شود.

آیت‌الله حسین نوری همدانی بر ضرورت موضع گیری هوشمندانه در برابر غربی ها تاکید کرد و افزود: کشورهای غربی از طرق مختلف درصدد وارد کردن فشار به نظام اسلامی و مردم هستند لذا باید مرزهای سیاسی دشمن را شناخت و با عملکرد صحیح و تدبیر، دیگر جوامع را نیز امیدوار و دشمنان را مایوس کنیم.
این مرجع تقلید، خواستار رفع مشکلات مردم در عرصه های مختلف شد و گفت: مشکلاتی نظیر گرانی و بیکاری مورد توجه قرار گیرد و در جهت رفع آن تلاش شود.
 

دولت یازدهم فضای سیاسی اجتماعی را تلطیف کند

روحانی سپس به دفتر آیت‌الله موسوی اردبیلی رفت و با این استاد برجسته حوزه هم دیدار کرد.

آیت‌الله سید عبدالکریم موسوی اردبیلی در این دیدار با تبریک به رئیس جمهور منتخب و آرزوی موفقیت برای وی و دولت یازدهم گفت: انتخابات موفق اخیر ریاست جمهوری همگان اعم از دوست و دشمن را متحیر و شرایط بسیار خوبی را برای کشور در عرصه‌های داخلی و خارجی فراهم کرده است.

وی با بیان اینکه امروز مردم خوشحال و امیدوار هستند افزود: مناسب است رئیس جمهور منتخب قبل از شروع به کار دولت یازدهم، گزارشی از وضعیت کنونی کشور در بخش‌های مختلف به مردم ارائه دهد و بعد در فواصل زمانی مناسب، عملکرد دولت یازدهم به اطلاع مردم برسد.

استاد حوزه علمیه قم با اشاره به شرایط سیاسی کشور، ابراز امیدواری کرد فضای سیاسی- اجتماعی کشور با روی کار آمدن دولت یازدهم تلطیف و تلخی‌ها و خسارت‌هایی که احیانا پیش آمده است، جبران شود.

حجت‌الاسلام والمسلمین روحانی نیز در ابتدای این دیدار با ارائه گزارشی از برنامه‌های خود گفت: امیدواریم دولت یازدهم بتواند با برقراری ارتباط موثر با حوزه و مراجع معظم تقلید و علما، مشکلات داخلی و خارجی کشور را کاهش و حل و فصل کند.

انشاء الله روحانی افتخار حوزه خواهد بود

جمعی از اعضای دبیرخانه مجلس خبرگان رهبری و جامعه مدرسین و مدیریت حوزه علمیه قم عصر روز پنجشنبه با حجت الاسلام و المسلمین حسن روحانی رییس جمهوری منتخب دیدارکردند.

در این دیدار که در محل دبیرخانه مجلس خبرگان رهبری در قم برگزار شد، حضرات آیات و حجج اسلام یزدی، امینی، مقتدایی، حسینی بوشهری، دری نجف آبادی، استادی، نمازی، هادوی، گلپایگانی، فاضل لنکرانی، سعیدی، شهرستانی، طاهری خرم آبادی و جمعی دیگر از فضلا و علما حضور داشتند.
شرکت کنندگان در این دیدار با تبریک انتخاب روحانی به عنوان رییس جمهوری اسلامی ایران برای وی و دولت یازدهم آرزوی موفقیت کرده و آمادگی خود را برای همکاری اعلام کردند.
آیت الله یزدی در ابتدای این دیدار حضور دکتر روحانی در دبیرخانه مجلس خبرگان رهبری را خوش آمد گفت و افزود: شما عضو مجلس خبرگان هستید و به خانه خود آمده اید.
وی همچنین گفت که در آستانه تشکیل دولت یازدهم، سفر رییس جمهوری منتخب به شهر قم و زیارت مرقد مطهر حضرت معصومه (س) و دیدار با مراجع عظام تقلید و علما و فضلا، سفری پربرکت و مبارک برای مردم و نظام اسلامی و حوزه های علمیه است.
حاضران در این دیدار در سخنانی جداگانه تاکید کردند: خدا را شکر می کنیم که مردم بزرگ ایران با انتخاب دکتر روحانی به عنوان رییس جمهوری بار دیگر اعتماد خود را به روحانیت نشان دادند.
شرکت کنندگان در این دیدار با تاکید به اینکه کشور در عرصه های داخلی و خارجی با مشکلات بزرگی مواجه است، اظهارداشتند: اطمینان داریم با کمک خداوند و حمایت مردم و رهبر معظم انقلاب اسلامی، شما و دولت یازدهم در حل مشکلات موفق خواهید شد و البته مردم هم در حد مقدورات انتظار دارند.
در این دیدار همچنین به مشکلات اقتصادی کشور از جمله نیازهای معیشتی و کالاهای اساسی مردم و مشکلات اجتماعی و فرهنگی، اشاره و تاکید شد طبیعی است که مشکلات در کوتاه مدت حل نخواهد شد.
حاضران در این دیدار با ابراز خرسندی از حضور پرشور مردم در انتخابات اخیر ریاست جمهوری و انتخاب دکتر روحانی، تصریح کردند: با توجه به شناختی که از شما داریم، دوره دولت یازدهم، دوره ممتازی خواهد بود و برای حل مشکلات اقتصادی کشور تلاش خواهید کرد.
در این دیدار همچنین با اشاره به برخی مسائل سیاسی، اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی کشور در عرصه های داخلی و خارجی خاطرنشان شد: روحانی از حوزه برخاسته است و انشاء الله افتخارحوزه نیز خواهد بود.
در این دیدار تاکید شد: روحانی شخصیتی معتدل، باثبات، مستقل و متعهد است و امیدواریم وی و دولت یازدهم با توجه به شرایطی که کشور در آن قرار دارد، موفق شود.
حجت الاسلام والمسلمین روحانی نیز در این دیدار با تشکر از اعلام حمایت و همکاری حوزه های علمیه، مراجع عظام تقلید ، فضلا و علما با وی و دولت یازدهم برای حل مشکلات کشور، گفت: در آستانه ماه مبارک رمضان به عنوان فرزند حوزه با سفر به شهر قم علاوه بر زیارت حضرت معصومه (س) با مراجع محترم تقلید، علما و فضلای حوزه علمیه دیدارو با آنان در باره همکاری با دولت یازدهم گفت وگو کردم.
رییس جمهوری منتخب با اشاره به ابراز لطف مردم، افزود: باید قدردان این مردم بزرگ بویژه جوانان بود و تلاش می کنم در فرصت های مناسب و از نزدیک با آنان دیدار و گفت وگو کنم.
روحانی اظهارداشت: معتقدم باید رابطه ای منظم بین حوزه های علمیه، مراجع عظام تقلید، فضلا و علما با دولت یازدهم برقرار شود .
رییس جمهوری منتخب با بیان اینکه در انتخابات ریاست جمهوری اخیر که با حضور گسترده و پرشور مردم بویژه جوانان حماسه سیاسی خلق شد، قدرت الهی نمایان بود، تصریح کرد: حمایت مردم، رهبر معظم انقلاب، حوزه های علمیه، مراجع محترم تقلید و علما و فضلا از دولت یازدهم برای حل مشکلات کشور کارساز خواهد بود.
روحانی گفت: گزارش هایی که این روزها دریافت می کنم و مطالعات صورت گرفته نشان می دهد که مشکلات کشور بسیار گسترده است و برای حل آنها به کمک همه مردم و دلسوزان نظام نیاز داریم و البته من به آینده امیدوار هستم.