یک ویژگی سیاست خارجی قوی دولت احمدی نژاد بود که با سازشکاری مقابله می کرد. خصوصیت بعدی، از بین بردن فاصله دولت و ملت بود و مردم این انتظار را هم از دولت احمدی نژاد داشتند در واقع رأس ویژگی ایشان روحیه خدمت گذاری در دولت بود.

در راستای بررسی نقاط قوت دولت احمدی نژاد که لازم است دولت روحانی نیز آن ها را ادامه دهد خبرگزاری برنا گفت و گویی با سرکار خانم فاطمه آلیا نماینده تهران و عضو کمیسیون شوراها و امور داخلی کشور انجام داده است.
آلیا در خصوص نقاط قوت این دولت گفت: آقای روحانی به نقاط مثبت دولت اشاره داشتند، مثل سفرهای استانی رئیس جمهور، بحث هدفمندی یارانه ها و ... در کنار این بسیاری از نامزدهای ریاست جمهوری یازدهم نیز به این موفقیت ها در این دولت ادغان داشتند که همین مسیر را قصد دارند ادامه ‌دهند.
وی ادامه داد: از ویژگی های این دولت می توان به ساده زیستی دولت و توجه به محرومین اشاره کرد. محرومیت زدایی در این دولت در اولویت بود. ویژگی بعدی سیاست خارجی قوی دولت احمدی نژاد بود که با سازشکاری مقابله می کرد. با روحیه انقلابی، ایشان جایگاه نظام را در عرصه بین المللی ارتقاء بخشید. خصوصیت بعدی، از بین بردن فاصله دولت و ملت بود و مردم این انتظار را هم از دولت احمدی نژاد داشتند در واقع رأس ویژگی ایشان روحیه خدمت گذاری در دولت بود.
سفرهای استانی یک افتخار جدید بود، دولت از نزدیک و بدون واسطه مشکلات در حوزه صنعت و کشاورزی را در سفرهای استانی لمس می کرد و این سفرها در جهت محرومیت زدایی و توزیع عادلانه منابع و سرمایه صورت می گرفت و در جهت عدالت بود همچنین دولتمردان بین مردم می رفتند تا در واقع تمرکز زدایی ازبین برود که مثل قبل نباشد که دولت در پایتخت بنشیند، این کارها باید ادامه پیدا کند. مردم انتظار دارند آقای روحانی این شیوه را ادامه دهند، یا حداقل با شیوه مشابه کارهایی از این دست صورت پذیرد تا ارتباط نزدیک با مردم حفظ شود و روحیه ساده زیستی و آمیخته شدن با مردم را داشته باشد، این ویژگی هایی است که مردم انتظار دارند در دولت آینده ادامه پیدا کند.

نماینده مردم تهران همچنین در خصوص مراسم افطاری نمایندگان مجلس با رئیس جمهور منتخب گفت: مجلس برای روز یکشنبه از آقای روحانی دعوت کرده است که برای ضیافت افطاری دیداری با نمایندگان داشتنه باشد.
فاطمه آلیا در خصوص ویژگی های دولت روحانی و تناسب آن با شعار اعتدال، ضمن تاکید بر لزوم روحیه خدمتگزاری و التزام به فرمایشات ولی فقیه در کابینه جدید افزود: کار آمدی وزرا لازمستجزو اصول انتخابی باشد، در واقع دولت نهم و دهم پر کار بودند و رهبری نیز بر این شاخصه تاکید داشتند که دولت احمدی نژاد مجاهدت در خدمت گذاری داشت، پس آقای روحانی لازم است این روحیه را ادامه دهند.
وی ادامه داد: قوه مجریه باید از تخصص و کار آمدی بر خوردار باشد باید به سمت جامعه اسلامی پیش برود و به دور از نگاه سیاسی کار کند و حق سالاری و شایسته سالاری در انتخاب وزرا ملاک باشد. حتی از وزرای دولت نهم و دهم که موفق بودند مجدداً دعوت به عمل شود.

نماینده مردم تهران در مورد سهم خواهی جریان های سیاسی از دولت اقای روحانی با مطرود دانستن این امر خاطرنشان کرد: نباید این گونه باشد که اصحاب قدرت و جناح های و سیاسی برای سهم خواهی به دولت آقای روحانی نزدیک شوند؛ مردم نیز این را نمی پسندند و رئیس جمهور هم قعطاً نمی پسندد و انتخاب وزرا خارج از نگاه جناح بندی باید باشد.
وی ادامه داد: برای انتخاب به نیروهای کارآمد و متدیّن و پر کار توجه شود و بدون نگاه سیاسی انتخاب ها صورت بگیرد. دولتی که بخواهد شرکت های سهامی قدرت باشد برای مردم فایده ای ندارد و در حقیقت، تعامل و داد و ستد بین نخبگان سیاسی می شود و مردم این را نمی پسندند. انتظار است به این نکات توجه شود اگر افراد حقیقی و حقوقی فارغ از روحیه سهم خواهی برای وزارت انتخاب شوند و هدف شان رضایت خداوند و جلب نظر مقام معظم رهبری و مردم باشد قعطاً موفق خواهند شد؛ تعامل وزرا با مردم نیز بایستی هدفمند باشد در واقع همان، شرکت سهامی قدرت نباشد.