نماینده مردم تهران در مجلس گفت: ادعای برخی درباره فساد مالی به جای طرح در رسانه‌ها به دستگاه قضا ارائه شود. خبرگزاری فارس: ادعای برخی درباره فساد مالی به جای طرح در رسانه‌ها به دستگاه قضا ارائه شود

به گزارش «پايگاه خبري تحليلي رئيس جمهور ما»؛ روح‌الله حسینیان نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری فارس، در مورد اظهارات متعدد معاون اول رئیس جمهور و رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی درباره کشف اختلاس‌ها و فساد‌های مالی، گفت: ما باید یک کالبد‌شکافی بکنیم که برای چه اینها این مسائل را مطرح می‌کنند.
ادعای کسانی که خود،‌ مظهر قدرت و ثروتند درباره مسئولان سابق کالبدشکافی شود
وی اهمیت کالبد‌شکافی را از جهت روشن شدن ماهیت ادعای کسانی که خود مظهر قدرت و ثروت هستند، دانست و خاطرنشان کرد: اگر گروهی عادلانه پیدا شوند که مدعیان مبارزه با فساد چقدر ثروت داشته و آن را از کجا به دست آورده‌اند هدف آنها از طرح این اتهام‌زنی‌ها روشن می‌شد.
با طرح اتهامات غیر عاقلانه به مسئولان سابق تیشه به ریشه نظام می‌زنند
حسینیان با اشاره به اینکه عده‌ای تصور کردند چون احمدی‌نژاد با طرح مسئله مبارزه با فساد به پیروزی رسید پس ما نیز می‌توانیم با در پیش گرفتن این شعار پایه پیروزی خود را تحکیم کنیم گفت: اما غافل از این هستند که مردم هم احمدی‌نژاد و هم این مدعیان را می‌شناسند و متاسفیم که دارند با طرح اینجور مباحث تیشه به ریشه نظام می‌زنند.
وی با یادآوری تلاش عده‌ای جهت یافتن نقطه‌ضعف از دولت قبل در ماجرای اختلاس 3 هزار میلیارد تومانی افزود: هیچ یک از داده‌ها نتوانست پای مسئولین را در این پرونده باز کند و فقط بعضی اسم‌ها در دولت قبل در حد قصور مطرح شد.
نماینده مردم تهران در مجلس گفت: اینها اگر مسئله‌ای از احمدی‌نژاد و دولت او پیدا می‌کردند از کنار آن به راحتی نمی‌گذشتند چرا که در صدد انتقام‌گیری از دولت او بودند.
وی با اشاره به جنجال 170 میلیارد تومانی نیز بیان داشت: معلوم شد که اصلاً سوءاستفاده‌ای نبوده و بانک خصوصی مبلغی داده است که چک آن در حال رفت و آمد بوده است؛ اینها موضوعی را که در حقیقت تیشه زدن به نظام جمهوری اسلامی است طرح می‌کنند و به مسیری می‌روند که حامیان رژیم شاه با آن می‌خواهند جمهوری اسلامی را بدنام کنند.
اموال مسئولان دولت قبل با اموال مدعیان فساد و اختلاس مقایسه شود
حسینیان از توهم جنجال‌سازان در مورد دستاوردهای اینگونه شایعه‌سازی‌ها برای حزب و گروه خودشان سخن گفت و تصریح کرد: این اقدام غیرمنصفانه و غیرعاقلانه است و بهتر است به جای این کار بیایند اموال احمدی‌نژاد و دولت او را بررسی کنند و بیان کنند چند درصد اموال همین مدعیان را تشکیل می‌دهد و هر دو گروه اموال‌شان را از کجا به دست آورده‌اند.
نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی گفت: بررسی شود وقتی انقلاب اسلامی به پیروزی رسید اینها چقدر ثروت داشتند و اکنون چقدر ثروت دارند؛ چند نفر از این وزرا را به تلویزیون آورده تا اموال خود را معرفی کنند و پاسخ دهند از کجا آوردند و معلوم شود که فاسد کیست و فاسد‌تر کیست.

"Our President, analytical news site"