حجت‌الاسلام رسایی گفت: ‌در حال حاضر منتقدان و موافقان مذاکرات هسته‌ای به اصل مذاکره انتقادی ندارند بلکه بحث بر سر چگونگی مذاکره است. در طول این ۱۰ سال مقام معظم رهبری و مسئولان نظام مذاکره‌کنندگان را مورد حمایت قرار داده‌اند.

به گزارش «پايگاه خبري تحليلي رئيس جمهور ما» به نقل از فارس، با حضور حجت‌الاسلام حمید رسایی، نماینده مجلس شورای اسلامی، میثم نیلی، مدیرعامل مجمع ناشران انقلاب اسلامی و حجت‌الاسلام منصور مهدوی، مدیر انتشارات «اشراق حکمت» در سالن یاس، مراسم رونمایی از کتاب «توافق‌نامه از منظر نخبگان»، با گردآوری منصور شریفی برگزار شد.

مدیر انتشارات «اشراق حکمت» در ابتدای مراسم درباره دلایل پرداختن به موضوع توافقنامه ژنو در قالب کتاب، گفت: از اوایل آذرماه بحث‌های زیادی درباره توافق‌نامه ژنو مطرح شد اما تاکنون برای ثبت آن اقدام جدی صورت نگرفته است. در دنیا معمول است جریان‌های مهم و اقدام‌های دولت‌مردان بازگو شده و در قالب کتاب منتشر می‌شود.

مهدوی اظهار داشت: انتشارات اشراق حکمت وظیفه خود دید تا زمینه‌ای برای آگاهی بخشی ملی و کمک به تصمیم‌گیران برای ادامه مسیر فراهم کند. این کتاب عموما اظهارنظر موافقان و مخالفان توافق‌نامه ژنو است. متاسفانه در شرایطی که برخی از نشریات و تریبون‌ها علیه ارزش‌های دینی راحت اظهارنظر کردند، کتابی که خللی در امنیت ملی وارد نمی‌کرد با چالش روبرو شد اما بالاخره توانستیم آن را به چاپ برسانیم. این کتاب اولین اثر درباره توافق‌نامه ژنو است.

در ادامه مراسم حجت‌الاسلام حمید رسایی با ارائه مقدمه‌ای از آغاز مذاکرات هسته‌ای در کشور توضیح داد: کتاب محصولی ماندگار بوده و دلیل تاثیرگذاری‌اش ماندگاری آن است. معمولا هنگامی‌که حادثه‌ای رخ می‌دهد و یا اتفاقی به وقوع می‌پیوندد به صورت طبیعی موافقان و مخالفانی دارد. یکی از این حوادث که منتقدان و موافقانی درخصوص آن صحبت می‌کنند، موضوع هسته‌ای و توافق‌نامه ژنو است. اصل موضوع هسته‌ای ایران به سال 82-81 باز می‌گردد. تا قبل از آن مناظره‌ای در این خصوص میان ما و برخی کشورهای استکباری وجود نداشت. یکی از موضوعاتی که جبهه جدیدی را در کشور ایجاد کرد موضوع هسته‌ای بود که براساس فهم بومی دانشمندان ایرانی بدون گرفتن اطلاعات از کشورهای دیگر بود.

او گفت:‌در حال حاضر منتقدان و موافقان مذاکرات هسته‌ای به اصل مذاکره انتقادی ندارند بلکه بحث بر سر چگونگی مذاکره است. در طول این ده سال مقام معظم رهبری و مسوولان نظام مذاکره کنندگان را مورد حمایت قرار داده‌اند.

نماینده مجلس شورای اسلامی افزد: این کتاب علی‌رغم آن‌که محتوایش در گذشته یک‌بار منتشر شده بود اما این‌بار برای چاپ با چالش‌هایی روبرو شد و در آخر با پیگیری‌های نمایندگان به چاپ رسید. گردآوری این اثر و اضافه کردن مطالب جدید به آن اقدام شایسته‌ای است که تلاش‌های زیادی برای آن انجام شده و نکته بعدی درباره کتاب رعایت انصاف است.