جورجیو ناپولیتانو، رئیس جمهور ایتالیا همراه با یک هیئت عالی رتبه ، فردا قرار است برای سفری دو روزه به تونس رود و برای تقویت راوبط دوجانبه چندین قرارداد امضا نمایند. این سفر در حالی اتفاق می افتند که ایالات متحده و بسیاری از کشورهای غربی بارهای بار نگرانی های خود را از گسترش موج اسلام خواهی و پیشرفت اسلام خواهان در نظام حکومتی تونس اعلام نموده اند.

جورجیو ناپولیتانو، رئیس جمهور ایتالیا همراه با یک هیئت عالی رتبه ، فردا قرار است برای سفری دو روزه به تونس رود و برای تقویت راوبط دوجانبه چندین قرارداد امضا نمایند.

قرار است دو رئیس جمهور با حضور وزیران امور خارجه خود به نمایندگی از دولت به بحث و نظر در مورد مسائل جاری بین المللی و همچنین روابط دوجانبه ایتالیایی و تونس بپردازند.

رئیس جمهور ایتالیا قرار است ابتدا با همتای خود نخست وزیر تونس حمادي جبالي دیدار و سپس با رئیس مجلس مصطفی بن جعفر در ساختمان پارلمان تونس و خطیب موقت نمازجمعه تونس دیدار و گفتگو نماید.

سفر جورجیو ناپولیتانو، رئیس جمهور ایتالیا به تونس در حالی صورت می گیرد که وی به عنوان اولین رئیس جمهور یک کشور اروپایی به تونس سفر می نماید. او یازدهمین رئیس جمهور ایتالیا و نخستین کسی است که از حزب کمونیست ایتالیا به مقام ریاست جمهوری این کشور رسیده است.

این سفر در حالی اتفاق می افتند که ایالات متحده و بسیاری از کشورهای غربی بارهای بار نگرانی های خود را از گسترش موج اسلام خواهی و پیشرفت اسلام خواهان در نظام حکومتی تونس اعلام نموده اند.

همچنین حزب "جبهه اصلاح" تونس نخستین گروه سیاسی اسلام‌گرای در این کشور که در روز های گذشته اجازه فعالیت یافته هرگونه عادی سازی روابط با رژیم صهیونیستی را جرم دانسته است.

محمد خوجه، رئیس حزب "جبهه اصلاح" عنوان داشت: حزب ما شیوه سلفی‌های درستکار را در پیش می‌گیرد و دولت کنونی تونس به رهبری جنبش اسلام‌گرای النهضة مجوز فعالیت قانونی به ما داده است.

در بیانیه حزب "جبهه اصلاح" تونس آمده است: این جبهه یک حزب سیاسی بر پایه اسلام و سنت به شمار می‌آید.