«مشاور روحانی اینکه وی صفحه ای در توییتر دارد را تکذیب کرد، اما هیچ کس پیام تبریک سال نوی جواد ظریف به یهودیان را تکذیب نکرد...»

وب سایت دویچه وله انگلیسی (DW) در گزارشی زیر عنوان "ایران سیگنال های جدیدی در سیاست خارجی می فرستد" به تلاش دکتر روحانی برای بهبود روابط ایران و غرب پرداخته است.

 

 

در ابتدای این نوشتار که از سوی روزآنلاین (roozonline) ترجمه شده است، می خوانیم: «غرب، به دلیل مشاهده علائمی از سوی دولت جدید ایران به ریاست حسن روحانی، امیدوار است که در مذاکرات اتمی با ایران، پیشرفتی حاصل شود. ایران نیز به نوبه خود امیدوار است که تحریم ها کاهش پیدا کند. آیا گشایشی صورت خواهد گرفت؟

 

روحانی هم در جریان تبلیغات انتخاباتی و هم در سخنرانی مراسم تحلیف اش در مجلس، تاکید کرد که حل مشکلات اقتصادی از اولویت های اوست. در عین حال اعلام کرد که برای بهبود روابط ایران و غرب تلاش کند.»

 

 

دویچه وله با طرح این ادعا که برخی رفتارهای دولت روحانی، حاکی از "تلاش این دولت برای سازش با غرب است" افزود: «هفته گذشته روحانی پیامی در توئیتر فرستاد و سال نوی یهودی، را به همه یهودیان، بخصوص یهودیان ایران، تبریک گفت. مشاور روحانی، این موضوع و اساسا اینکه روحانی صفحه ای در توتیر دارد را تکذیب کرد، اما هیچ کس پیام تبریک سال نوی جواد ظریف به یهودیان را تکذیب نکرد. او یک روز بعد از روحانی، پیام تبریک سال نو را برای یهودیان فرستاد. او این تبریک را با یک اظهارنظر ترکیب کرد: "ایران هرگز هولوکاست را انکار نکرده است."»