دکتر محمود احمدی نژاد در آخرین گفت‌و‌گوی زنده تلويزيونی خود در مقام رئیس جمهور ، تمام دارایی خود را که شامل بازسازی منزل قدیمی شان در میدان 72 نارمک و ساخت 4 واحد 105 متری در یک زمین 175 متری که پیش از ریاست جمهوری مالک آن بوده اند(البته با کمک وام بانکی)،اعلام نمود و در همان گفتگو هم اشاره کرد که غیر از این ملک در هر نقطه ای از جهان هرچه از ثروت و دارایی به وی منتسب شود، باید به یابنده تعلق بگیرد.

 

به گزارش «پايگاه خبري تحليلي رئيس جمهور ما»؛ هفته گذشته برخی از رسانه های داخلی خبری را به سایت اینترنتی شبکه سی.ان.ان ترک، منسوب کردند که بر اساس آن، این رسانه مدعی شده بود که دکتر محمود احمدی نژاد در فهرست سیاستمداران ثروتمند جهان قرار دارد و در عین حال 5 میلیون دلار هم ثروت دارد!

متاسفانه سایتهایی نظیر فرارو و عصر ایران و روزنامه هایی نظیر شرق و اعتماد و دنیای اقتصاد با آب و تاب به تکرار و بازنشر جعلیات منسوب به شبکه امریکایی سی.ان.ان پرداختند.

شنیده شده که دفتر دکتر احمدی نژاد از رسانه هایی که به بازنشر این خبر اقدام کرده اند به اتهام نشر اکاذیب شکایت خواهد کرد.

مهدی احمدی نژاد، فرزند ارشد دکتر محمود احمدی نژاد در همین رابطه در فیسبوک نوشت: «پنج سال پیش خبرى در رسانه هاى داخلى پخش شد مبنى بر اینکه CNN در گزارشى از یکى از مدیران بانکى در مالزى لیستى از دارایى برخى از مسئولین در بانکهاى خارجى منتشر کرده، از انجایی که اسم من هم در این لیست بود البته قابل ذکر است که من الحمدلله تا کنون هیچ مسئولیت دولتى و نداشته ام تلاش کردم تا به اصل خبر دست پیدا کنم و ببینم این پولهاى من کجاست که خودم از آن بی خبرم ، در آخر معلوم شد که CNN هیچ گاه چنین خبرى را منتشر نکرده و اصولا کلاس این بنگاه خبرى بالاتر از این است که از این دست اخبار زرد را منتشر کند و این خبر منشاى جز سایت هاى خبرى داخلى ندارد. چند روز پیش مطلع شدم مطلب مشابهى را به نقل از CNN TURK منتشر کرده اند که بازهم بررسی ها نشان داد که این شبکه هیچ گاه چنین خبرى را منتشر نکرده است اینکه شبکه هاى خبرى دروغپرداز داخلى براى جبران بى اعتبارى خود دست به دامان اعتبار شبکه ها و خبرگزارى هاى خارجى مى شوند به خوبى نمایانگر علت عدم اقبال افکار عمومى جامعه به این رسانه هاست.»

دکتر محمود احمدی نژاد در آخرین گفتگوی تلویزیونی خود در مقام رییس جمهور ، تمام دارایی خود را که شامل بازسازی منزل قدیمی شان در میدان 72 نارمک و ساخت 4 واحد 105 متری در یک زمین 175 متری که پیش از ریاست جمهوری مالک آن بوده اند(البته با کمک وام بانکی) ، اعلام نمود و در همان گفتگو هم اشاره کرد که غیر از این ملک در هر نقطه ای از جهان هرچه از ثروت و دارایی به وی منتسب شود، باید به یابنده تعلق بگیرد.

دستگاه قضایی جمهوری اسلامی ایران به خوبی از میزان دارایی رییس جمهور سابق کشورمان با خبر است چرا که طبق قانون اساسی قوه قضاییه فهرست دارایی های دکتر احمدی نژاد را پس از دوران ریاست جمهوری در اختیار دارد. بر همین مبنا موضوع این دروغ پراکنی و نشر اکاذیب به زودی در دستگاه قضایی ایران و ترکیه رسیدگی خواهد شد.

گفتنی است در میان روسای جمهوری اسلامی ایران تنها شهید محمد علی رجایی و دکتر محمود احمدی نژاد فهرست اموالشان را به صورت علنی به مردم اعلام کرده اند. به جز رهبر معظم انقلاب اسلامی و محمود احمدی نژاد به ندرت می توان مقامی عالی رتبه دیگری را پیدا کرد که مردم ضمن اطلاع از آدرس دقیق دفتر کار یا منزلشان، به طور روزانه به آن مراجعه دارند.

حسن روحانی با گذشت بیش از یک سال از دوران ریاستش، تا کنون از اعلام فهرست اموال و دارایی هایش به مردم خودداری کرده است. محمد باقر نوبخت، سخنگوی دولت یازدهم در ماه های ابتدایی آغاز به کار حسن روحانی در واکنش به پیگیری های افکار عمومی برای اعلام اموال رئیس دولت، تاکید کرده بود که روحانی به زودی اموال و دارایی هایش را به مردم اعلام خواهد کرد؛ اتفاقی که تا امروز خبری از ان نیست.

منبع : دولت بهار