فرقه لندن نشین شیرازی‌ در جدیدترین اقدام تفرقه‌انگیز خود در طی روزهای اخیر سعی داشت با برنامه‌ریزی‌های گسترده دسته‌های شادی در ایام ماه ربیع الاول در خیابان‌های قم بر پا کند.

به گزارش «پايگاه خبري تحليلي رئيس جمهور ما»؛ در آستانه هفته وحدت قرار داریم، هفته‌ای که ازنظر مقام معظم رهبری و مراجع عظام تقلید باید موارد اختلافی بین مذاهب اسلامی را کنار گذاشته و با همبستگی و برائت از مشرکین قدم در راه اتحاد هر چه بیشتر مسلمانان برداشته شود.

اما این هفته از منظر برخی افراد که دایه مرجعیت!! هستند به گونه دیگری تفسیر شده است به‌ طوری‌ که فرقه لندن نشین شیرازی که ساز مخالفت‌هایش با سران نظام همیشه کوک است سعی دارد در این ایام که چشم جهان اسلام به اتحاد بین مسلمان است، دست بر نقاط حساس یکی از مذاهب زده و به‌ نوعی آتش در کوره این مذهب بریزد.

فرقه لندن نشین شیرازی‌ها که از پشتیبانی مالی قوی و گسترده غربی‌ها بهره‌ مند‌است با برنامه‌ ریزی‌های گسترده سعی داشت که روز پنج‌شنبه ۱۱ دی‌ماه با راه‌اندازی دسته‌جات شادی بار دیگر بر طبل فتنه‌انگیزی و اختلاف بکوبد.

بر اساس پیگیری‌ها به‌عمل‌آمده قرار بوده که در مرحله اول ساعت ۱۰ صبح اولین دسته شادی از منطقه تولید دارو به حرکت درآید و در ادامه ساعت ۱۴ دسته دیگری از عمار یاسر و درنهایت ساعت ۱۵:۳۰ دسته آخر از ورزشگاه حیدریان حرکت کند.

هدف اصلی این اقدامات تفرقه‌انگیز و برنامه‌ریزی‌ اقلیت افراطی فرقه شیرازی القای چهره تند و افراطی از شیعه آن‌هم در قم بود که با حضور به‌ موقع و آگاهی مردم این نقشه شوم در نطفه خفه شد، به‌ طوری‌که تنها دسته‌ جات ۱۰ الی ۱۲ نفری در هر یک از محل‌ها به چشم می‌خوردند که آن‌هم با حضور مردم بصیر و آگاه متفرق شدند.

روز جمعه هم یک دسته ۱۰ نفری قصد انجام این اقدام زشت را در یکی از خیابان های شهر داشتند که باز هم توسط مردم متفرق شدند ، البته این پایان کار نبود به‌ طوری‌ که وقتی اهداف این جریان با حضور مردم در نطفه خفه شد، افراد این فرقه با پخش شایعه افکنی و انتشار عکس‌های مراسمی که زمان آن به چند سال پیش‌ بر می‌گشت، قصد داشتند، به هدف نهایی خود برسند که آن‌هم با هوشیاری مردم و اطلاع‌ رسانی که خود مردم در شبکه اجتماعی انجام دادند، به سرانجام نرسید.

به‌هرحال این فتنه‌انگیزی ها در حالی رخ می‌دهد که رهبر معظم انقلاب هرگونه اختلاف‌افکنی میان شیعه و سنی را از توطئه‌های دشمنان می‌دانند و می‌فرمایند: " یک مسئله اساسی دیگر مسئله وحدت است. امروز به شما عرض کنم: برادران! خواهران! ابزاری که در دست دشمنان ما می‌تواند فعال شود و از آن حداکثر استفاده را دارند می‌کنند، اختلافات است... مسئله شیعه و سنی رادارند بزرگ می‌کنند، سعی‌شان این است اختلاف ایجاد کنند. می‌بینید در کشورهای اسلامی، در همین کشورهای انقلاب کرده، اختلاف ایجاد می‌کنند؛ در نقاط دیگر دنیای اسلام اختلاف ایجاد می‌کنند؛ همه باید بیدار باشند، همه باید هشیار باشند. غرب و آمریکا دشمن دنیای اسلام است؛ با این چشم باید به حرکات آن‌ها نگاه کرد. تحریک می‌کنند، سازمان‌های جاسوسی‌شان مشغول فعالیت‌اند؛ هر جا دستشان برسد، تخریب می‌کنند ... این وحدت بین مسلمان‌ها را دست‌کم نگیرید؛ مسئله مهمی است."

منبع