نماینده پارس آباد گفت: علی رغم پیشقدم شدن رئیس جمهور برای افزایش تعامل دولت و مجلس، بار دیگر عده ای از نمایندگان که خود را نماینده تر از مابقی نمایندگان می دانند با علم کردن طرح استیضاح با هدف عقده گشایی های شخصی، در ایجاد اختلاف یپشقدم شدند.

حجت الاسلام حبیب برومند با بیان این مطلب که در این موقعیت که کشور به همکاری و تعامل بیشتر برای حل مشکلات و معضلات نیاز دارد،‌ مسایل بی اهمیتی مثل طرح استیضاح نباید در صحن علنی مطرح می شد، خاطر نشان کرد: استیضاح شیخ الاسلام از سوی افرادی چون احمد توکلی پیگیری شد و این افراد نشان دادند حاضرند برای انتقام‌گیری‌های شخصی خود با دولت، منافع ملی و حتی وحدت کشور را به قربانگاه ببرند.
وی با اشاره به اینکه استیضاح وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی نه تنها مشکلی را از جامعه حل نکرد،‌ بلکه مشکلات مضاعف شد،‌ بیان کرد: استیضاح کنندگان با این اقدام خود بزرگترین ضربه را به تعامل و روند همکاری دولت و مجلس زدند.
عضو مجمع روحانیت مجلس استیضاح شیخ الاسلام را اقدامی بی جا و زمینه ساز تفرقه و شکاف در کشور دانست و افزود: در شرایط حساس کنونی کشور که مقام معظم رهبری تأکید بر تفاهم و تعامل مسئولان و سران قوا دارند، پافشاری به استیضاح در حقیقت مخالفت با اظهارات رهبری بود،‌ چرا که این امر باعث برخورد روسای قوا و درگیری آنان با یکدیگر شد.
وی در ادامه گفت و گوی خود با خبرنگار سیاسی شبکه ایران تصریح کرد: طراحان استیضاح برای جبران اتفاق تأسف بار رخ داده در صحن علنی باید از پیشگاه ملت و رهبری عذر خواهی کرده و رضایت معظم له را جلب کنند.
این نماینده اصولگرای مجلس با اشاره به اینکه برخی از نمایندگان ادعا دارند اقتصاددان هستند، ‌اما طرحی برای حل مشکلات اقتصادی ارائه نداده اند، ‌افزود: همین افراد با عملیاتی کردن طرح استیضاح به مخالفت با دولت پرداخته و مسایل جزیی و اختلافات شخصی خود را (علی رغم تأکیدات رهبر انقلاب مبنی بر اینکه مسایل فرعی را جایگزین مسایل اصلی نشود،‌) به سطح رسانه ها و فضای عمومی جامعه کشاندند.
وی اضافه کرد: طراحان استیضاح کینه های شخصی را در قالب وظایف نمایندگی ابراز کردند که منجر به اتفاق تلخ روز گذشته مجلس و خوشحالی دشمنان شد.
برومند اضافه کرد: اگر اشتباهی هم در کار دولت وجود داشته باشد راه حل آن استفاده از ابزار استیضاح و تهدید دولت نیست.
وی ادامه داد: بهتر بود طراحان استیضاح قبل از آنکه وارد عمل شوند در این زمینه با مقام معظم رهبری نیز مشورت می کردند.
برومند با اشاره فرمایشات رهبری در راستای حرکت در مسیر تعامل مسئولان تنها مربوط به دولت و رئیس جمهور نبود، ‌افزود: استیضاح وزیر کار به هیچ وجه در راستای فرمایشات رهبری نبود.