در این دیدار خصوصی می‌گویم دولت بیش از اندازه درگیر مسائل خارجی شده و نتوانست آن‌گونه که باید به وعده‌های انتخاباتی خود در عرصه اقتصادی عمل کند و این خطرناک است.

به گزارش «پايگاه خبري تحليلي رئيس جمهور ما»؛ محمدرضا عارف در دیدار آیت‌الله گرامی گفته است: «در این دیدار خصوصی می‌گویم دولت بیش از اندازه درگیر مسائل خارجی شده و نتوانست آن‌گونه که باید به وعده‌های خود در عرصه اقتصادی عمل کند و این خطرناک است.
وی ادامه داد: خداوند در سال 92 به مردم عنایت کرد و تغییری که لازم بود اتفاق افتاد ولی باید دولت به وعده‌های خود عمل کند.
عارف اظهار داشت: ‌اگر ما در انتخابات مجلس دهم پیروز نشویم، قطعا آقای دکتر روحانی در دور بعد ریاست‌جمهوری در پاستور نیست.
عارف نامزد منفرد انتخابات ریاست‌جمهوری بود و به هنگام اعلام نامزدی از سوی برخی اصلاح‌طلبان متهم شد که تحریک شده نهادهای امنیتی و «اصلاح‌طلب بدلی» است. در پی ائتلاف پشت پرده کارگزاران و اصلاح‌طلبان با یکدیگر و نیز اعلام رای 7 درصدی عارف در نظرسنجی‌ها وی مجبور شد دو روز مانده به انتخابات انصراف دهد اما حاضر نشد ستادهای خود را به حمایت از روحانی فرا بخواند.
عارف 29 تیر امسال نیز در دیدار شاخه جوانان بنیاد امید ایرانیان نسبت به دادن وعده‌های بی‌ربط از سوی اصلاح‌طلبان هشدار داده و گفته بود: آیا ما می‌خواهیم جوانان را که در انتخابات به میدان آمدند، رها کنیم و دوباره مثلا اسفند 94 وعده‌هایی بی‌ربط دهیم و آنها را به صحنه بکشانیم؟ این یعنی این که ما هر دو سال یک بار از آنها بخواهیم که در یک بازه زمانی دو- سه ماهه با ما باشند و بعد آنها و خواسته‌هایشان را نادیده بگیریم.
روزنامه اعتماد 30 بهمن 92 ضمن مصاحبه با عارف نوشت: عارف در این مصاحبه گلایه داشت ولی شرایط را مساعد نمی‌دید که بی‌پرده حرف بزند شاید نگران بود که مورد قضاوت قرار بگیرد، شاید هم تبعات طرح گلایه‌هایش بر ائتلاف فعلی اصلاحات- اعتدال‌گرایان مانع می‌شد همه نظراتش را رسانه‌ای کند. در لابلای مصاحبه مدام تاکید می‌کرد که همه حرف‌هایش را روزی خواهد گفت.
در ایام خرداد 94 شنیده می شد که حسن روحانی به اصلاح طلبان وعده داده بود در صورت انصراف عارف، وی را به عنوان معاون اول انتخاب خواهد کرد.

منبع: ایرنا

"Our President, analytical news site"