عضو هیات نمایندگان اتاق بازرگانی، صنایع و معادن و کشاورزی ایران به دولت یازدهم هشدار داد تا اجرای فاز دوم قانون هدفمندی یارانه ها را به سال 94 موکول کند، ضمن اینکه با توجه به شرایط فعلی و بالارفتن نرخ ارز، تورم 40 درصدی در انتظار دولت خواهد بود.

به گزارش «پايگاه خبري تحليلي رئيس جمهور ما»، اسدالله عسگراولادی در گفتگو با مهر، با اشاره به بالارفتن روزانه نرخ ارز در بازار اظهار داشت: همزمانی این رویداد با تصمیم دولت برای اجرای فاز دوم قانون هدفمندی یارانه ها به طور قطع، مشکلات اقتصادی و رکود را بیشتر خواهد کرد.

وی افزود: اجرای فاز دوم قانون هدفمندی یارانه ها در شرایط فعلی تورم‌زا است و دولت باید اجرای آن را برای یکسال به تعویق اندازد.

عضو هیات نمایندگان اتاق بازرگانی و صنایع و معادن ایران تصریح کرد: چنانچه دولت به سبقه اجرای فاز اول قانون هدفمندی یارانه ها همزمان با نوسانات ارز رجوع کند، به طور قطع به این باور خواهد رسید که اجرای قانون تورم بالای ۴۰ درصد را رقم خواهد زد.

عسگراولادی، رکود فعلی اقتصاد ایران را خطرناک دانست و بیان کرد: پرداخت یارانه نقدی به مردم نیز تورم‌زا است و دولت باید اجرای فاز دوم قانون هدفمندی یارانه ها را به سال ۹۴ و شاید هم سال ۹۵ موکول کند.

به باور وی، تا دولت نتواند تورم و رکود تورمی را کنترل کند، هرچه قدر هم یارانه نقدی به دست مردم بدهد فشارهای وارد بر آنها را خنثی نخواهد کرد، چراکه رکود تورمی در اقتصاد کسادآور است.