خضری با اشاره به اینکه اقدامات مثبت ستاد تسهیلات نوروزی عامل اصلی تقدیر نمایندگان از ملک زاده است‌، می گوید: نمایندگان برای انگیزه دادن به ملک زاده در صدد تبدیل این سازمان به وزارتخانه هستند.

نماینده پیرانشهر با اشاره به افزایش چند برابری سفرهای نوروری،‌ گفت: اطلاع رسانی در خصوص مناطق گردشگری کشور و اسکان به موقع و خدمات دهی مناسب و قابل قبول از جمله اقدامات مثبت مدیریت سازمان میراث فرهنگی و گردشگری به شمار می آید، لذا نمایندگان برای ایجاد انگیزه در ملک زاده برای تلاش در راستای رونق گرشگری،‌ در پی تبدیل این سازمان به وزارتخانه هستند.
رسول خضری با بیان این مطلب که گردشگری و توریسم یکی از مؤلفه های کسب درآمد برای هر کشوری به شمار می آید،‌خاطر نشان کرد: به همین دلیل بیش از 170 تن از نمایندگان مجلس برای توجه جدی به بخش گردشگری با ارائه طرحی در صدد تبدیل سازمان میراث فرهنگی و گردشگی به وزارتخانه هستند.
وی با اشاره به استقبال نمایندگان از این طرح،‌ افزود: به احتمال زیاد تعداد امضاء کنندگان طرح مذکور به 200 امضاء می رسد.
عضوهیأت رئیسه فراکسیون گردشگری با اشاره به ضرورت تقدیر و تشکر از اقدامات مثبت مدیریت سازمان میراث فرهنگی،‌ صنایع دستی و گردشگری در ایام نوروز، خاطر نشان کرد: همانطور که مجلس به کم کاری در بخش های مختلف حساس است باید نسبت به عملکرد های مثبت در نیز واکنش نشان دهد .
وی با بیان این مطلب که در ترکیه به جای نفت و ذخایر گاز به رونق گردشگری و توریستی توجه ویژه ای شده است، بیان داشت: در ایران نیز برای استفاده بهینه از ظرفیت های موجود در بخش گردشگری باید توجه جدی به این عرصه صورت گیرد.
عضو فراکسیون اصولگرایان ادامه داد: نمایندگان مجلس از جریان های مختلف برای انگیزه دادن به ملک زاده طرحی دو فوریتی با هدف تبدیل سازمان میراث فرهنگی به گردشگری را امضاء کرده اند.
وی با اشاره به ضرورت شکل گیری وزارتخانه ای مستقل با ساز وکاری مشخص در عرصه گردشگری، گفت: افزایش سفرهای نوروزی با وجود مشکلات تورمی و گرانی حکایت از عملکرد مثبت و قابل قبول ستادهای نوروزی سازمان میراث فرهنگی دارد.
خضری در ادامه گفت وگوی خود با خبرنگار سیاسی شبکه ایران، افزود: رضایتمندی مردم از اقدامات سازمان میراث فرهنگی عامل اصلی قدردانی مجلس از ملک زاده است.
وی با بیان این مطلب که وی با افتخار نامه تقدیر از رئیس سازمان میراث فرهنگی و گردشگری را امضاء کرده است، افزود: توصیه ما به برخی از دوستان و همکاران مان در مجلس و خارج از مجلس این است که عینک بدینی و سیاسی برداشته و با نگاه واقع بینانه به عملکردهای این سازمان توجه کنند.
به گفته نماینده پیرانشهر تمامی اقدامات نوروزی سازمان میراث فرهنگی و گردشگری اعم از اطلاع رسانی،‌خدمات دهی و اسکان مسافران نوروزی مثبت و چشم گیر بوده است.
وی با بیان این مطلب که وحدت، انسجام و بهره گیری از همه امکانات سازمان ها و ارگان های مرتبط نسبت به فراهم کردن بسترهای مورد نیاز برای مسافران نوروزی از جمله اسکان، اقامت و امنیت آنان و به ویژه زائران تنها بخشی از عملکرد ستاد تسهیلات سفرهای نوروزی است، اضافه کرد: رضایت مندی مسافران نوروزی از خدمات ارایه شده توسط دستگاه های ذیربط نشان دهنده تدبیر و مدیریت عالی سازمان و ستاد تسهیلات سفرهای نوروزی است .
در حالی که 197 نفر از نمایندگان مجلس به پاس فعالیت‌های سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری در نوروز از رئیس این سازمان تقدیر و تشکر کردند. چند تن از نمایندگان مجلس مدعی شده‌اند که برخی از همکاران آنان بدون توجه به متن نامه، اقدام به امضای نامه مذکور کرده‌اند و برخی آن‌ها بنا به گفته نایب رئیس مجلس حتی از محتوای نامه با‌خبر نبودند و به گفته جمع‌آوری کننده امضا که گفته می‌شود از طرف معاونت پارلمانی سازمان میراث فرهنگی، مأموریت این کار را بر عهده داشته، اعتماد و آن را ‌امضا‌ کرده‌اند.