امام جمعه مشهد: این دولت مورد وثوق جریان هایی قرار گرفته که در نظر دارند قدرت دولت را ابزاری برای تجدید حیات سیاسی خود کنند، اینها در فتنه ۸۸ دچار مرگ سیاسی شده اند و حالا بدنبال تجدید حیات سیاسی هستند. دولت و رئیس جمهوری باید فکر کنند اینگونه گرده اشان را زیر پای این افراد قرار ندهند.

به گزارش «پايگاه خبري تحليلي رئيس جمهور ما»؛ علم الهدی در حاشیه پنجمین همایش همگرایی اصولگرایان در جمع خبرنگاران در ارزیابی نسبت به وحدت اصولگرایان گفت: ما اگر بر همان اصولی که ادعاداریم ایستادگی کنیم همگرایی تضمین شده است.
وی همچنین در خصوص اظهارات مقام معظم رهبری مبنی بر اقدامات نابخردانه کسانی که دستاوردهای علمی کشور را نادیده می گیرند گفت: اینها چون وابسته بهغرب هستند و دل و فکرشان به آنجا وصل است قدرت تشخیص واقعیت کشور را ندارند. به همین دلیل حضرت آقا آنها را نابخردانه توصیف کردند.
علم الهدی در پاسخ به سوالی در خصوص ورود جریانی افراطی به مجلس خبرگان رهبری گفت: مجلس خبرگان رهبری صد در صد دینی است و وابسته به مبانی اعتقادی مردم است. این جریان در عرصه های سیاسی قابل تنظیم نیست و افراد اگر بخواهند در مباحث سیاسی یک جریان این را به بازی بگیرند دین مردم را به بازی گرفته اند.
امام جمعه مشهد در خصوص حاشیه سازی جریانهای نفوذی برای دولت گفت: این دولت مورد وثوق جریان هایی قرار گرفته که در نظر دارند قدرت دولت را ابزاری برای تجدید حیات سیاسی خود کنند، اینها در فتنه ۸۸ دچار مرگ سیاسی شده اند و حالا بدنبال تجدید حیات سیاسی هستند. دولت و رئیس جمهوری باید فکر کنند اینگونه گرده اشان را زیر پای این افراد قرار ندهند.
وی در پاسخ به سوال خبرنگار ایسکانیوز مبنی بر طرح موضوع برگزاری همه پرسی از سوی رئیس جمهوری گفت: متاسفانه بحث همه پرسی یکبار از سوی بنی صدر مطرح شد رئیس جمهوری باید از حرف هایی که مردم خاطره خوشی از آنها ندارند پرهیز کند.
علم الهدی در خصوص فعالیت دوباره حزب مشارکت در غالب حزبی جدید با عنوان اتحاد مردم ایران گفت: اینها دچار مرگ سیاسی شده اند و میخواهند در پوسته دیگری تجدید حیات کنند. مردم سالاری و ازادی نظام ما اقتضا می کند که با این قضایا برخورد اجرایی نشود. اما کسانی که تصمیم گیرنده هستند باید مراقب باشند اگر روزی گرگ لباس میش پوشید اشتباه نگیرند.
امام جمعه مشهد در خصوص ائتلاف اصولگرایان و اصلاح طلبان معتدل گفت: تقسیم بندی اصولگرایان بعنوان معتدل و غیر معتدل یک خط کشی برای اختلاف افکنی میان اصولگرایان است.
وی در ادامه در پاسخ به سوال خبرنگار ایسکانیوز در خصوص وحدت جبهه پایداری و اصولگرایان نیز گفت: زمانیکه قرار شد همه باهم یکی باشند هم باید از این طرف برای آنها خط کشی نکرد و از این طرف هم آنها نباید خود را جدا کنند. به هر حال در جریان وحدت خط کشی معنا ندارد.
علم الهدی در مورد وحدت اصولگرایان با احمدی نژاد گفت: اقای احمدی نژاد یک نفری بود که عوضی رفت ، مرد و تمام شد. احمدی نژاد جریان نیست. او مقابل ولایت ایستاد و سقوط کرد.
وی در ادامه در خصوص همراهی آیت الله مصباح یزدی با جبهه پایداری با وحدت اصولگرایان گفت: ایت الله مصباح یزدی شخصیتی فرزانه ، مخلص و ایثارگر است که به گفته مقام معظم رهبری ایشان خلا امثال آیت الله مطهری را پر می کند. کسی که جایگاهش در یک نظام به این حد بالاست طبیعی است که اصل وحدت را حفظ می کند. حال آنکه جریان چه میزان به فرمان ایت الله مصباح باشد حرف دیگری است. اینکه جریانات اصولگرایی به حرف های آیت الله مصباح چقدر گوش می کنند یک امتحان است که امیدواریم در ان پیروز شوند.
علم الهدی در پاسخ به سوالی در خصوص عدم محاکمه موسوی و کروبی با وجود درخواست خودشان گفت: محاکمه درخواستی نیست. محاکمه بعد از کیفرخواست دادستان است و کسی نمی تواند درخواست محاکمه کند اینها مجرم هستند و مجرم هیچگاه خودش درخواست محاکمه نمی کند. هر زمان شورای امنیت ملی موافقت کرد و رئیس محترم قوه قضائیه فرمودند محاکمه انجام می شود و انها باید بازجویی شوند.
وی در پاسخ به اینکه چرا در این چهارسال بازجویی نشده اند گفت: شورای عالی امنیت ملی تا کنون مصلحت ندیده است. ما تابع این شورا هستیم هرموقع آنها اجازه دهند محاکمه انجام خواهد شد.
"Our President, analytical news site"