حال باید منتظر ماند و دید، واکنش دولت راستگویان به دروغ رسانه رسمی متعلق به خود چیست؟ و این بار چه راهکاری را برای شانه خالی کردن از مسئولیت پاسخگویی به دو گاف اخیر دولت در اقدام وزیر امور خارجه و پنهان کاری درباره گرین کارت محمد نهاوندیان سراغ دارند؟

به گزارش «پايگاه خبري تحليلي رئيس جمهور ما»؛ سناریوی دست اندرکاران دولتی برای توجیه پیک نیک دونفره محمد جواد ظریف و جان کری و به بیراهه کشاندن ماجرای گرین کارت محمد نهاوندیان تکذیب شده و آنها فعلا رویه سکوت را پیش گرفته اند تا شاید این ماجرا به فراموشی سپرده شود. رسانه های رسمی دولت راستگویان، در روزهای گذشته سرمست از کشف بزرگ خود مبنی بر قدم زدن جلیلی و برنز معاون وزیر خارجه آمریکا، به فرافکنی در خصوص اتهامات اخیر متوجه دولت پرداخته بودند.
بر اساس این ادعا، سعید جلیلی مسوول وقت پرونده هسته ای در جایگاه دبیر شورای عالی امنیت ملی ایران، سال 2009 در حاشیه نشست ایران و 5+1، به صورت کاملا اتفاقی و بدون برنامه ریزی قبلی دستگاه دیپلماسی، به پیشنهاد نماینده انگلیسی، در فضای سبز با معاون وزیر خارجه آمریکا به مدت 45 دقیقه قدم زده و گپ می زنند و عکسی هم از این اتفاق گرفته نشده است.
این بهانه، مدتی رسانه های دولتی، از جمله خبرگزاری رسمی دولت – ایرنا – و روزنامه رسمی دولت – ایران – را سر ذوق آورده بود و چندین و چند بار روی آن مانور دادند.
اما تکذیبیه سعید جلیلی در این باره، ناگهان این رسانه ها را در شوک فروبرد و معلوم نیست آنها پس از این سکوت خود، چگونه قصد توجیه این شایعه پراکنی خود را دارند که بلافاصله تکذیب شده است.
در جوابيه‌ دفتر سعيد جليلي درباره خبر پياده روي خود با معاون وزير خارجه امريکا در حاشيه نشست ايران و 1+5 در سال 2009 آمده است:
1-‌ در صفحه اول با تيتر «استاندارد دوگانه براي قدم زدن هسته‌اي» در ذيل تيتر آمده است: «مخالفان در حالي پياده روي 15 دقيقه‌اي ظريف با همتاي امريکايي خود را زير سؤال برده‌اند که مشابه همين اقدام در سال 2009 و در حاشيه نشست ايران و 1+5 که هدايت تيم مذاکره‌کننده را سعيد جليلي عهده‌دار بود، اتفاق افتاده است.»
2-‌ در صفحه سوم در قسمتي از مقاله تحت عنوان «هجوم به اصول ديپلماسي» مجدداً خبر کذب مذکور مطرح و در ادامه آمده است: «براساس برخي منابع داخلي به نقل از نشريه غربي ساندي تايمز سعيد جليلي به‌صورت اتفاقي و بدون برنامه‌ريزي قبلي به پيشنهاد نماينده انگليس در فضاي سبز با معاون وزير خارجه امريکا به مدت 45 دقيقه قدم زده و گفت‌وگو کرده است.»

3-‌ در صفحه سوم در ذيل نخستين خبر ستون «ديگه‌چه‌خبر» نيز از قول آقاي صادق خرازي آمده است: «آقايان در مذاکرات استانبول به توافق رسيدند که مواد هسته‌اي را به روسيه بفرستند و در آنجا تبديل به ميله سوخت هسته‌اي کنند. رهبري به‌طور مستقيم وارد شدند و جلوي اين کار را گرفتند»، که اين مطلب نيز کذب محض است. گفتني است سخنان صادق خرازي در مناظره تلويزيوني وي با عليرضا زاکاني بيان شده است.
این البته اولین بار نیست که برخی اقدامات و اخبار و شایعات مسئولان و رسانه های دولت راستگویان، کذب از آب درمی آید، اما شایعه سازی اخیر، و اینکه بنا بر اذعان خود دولتی ها، نه خبری از "قدم زدن" مورد ادعای آنها منتشر شده و نه عکسی از آن گرفته شده، در نوع خود شاهکار است!
حال باید منتظر ماند و دید، واکنش دولت راستگویان به دروغ رسانه رسمی متعلق به خود چیست؟ و این بار چه راهکاری را برای شانه خالی کردن از مسئولیت پاسخگویی به دو گاف اخیر دولت در اقدام وزیر خارجه و پنهان کاری درباره گرین کارت محمد نهاوندیان سراغ دارند؟


روزنامه رسمی دولت در یک شماره، با ذوق زدگی خبر تکذیب شده درباره قدم زدن جلیلی و برنز را سه بار در سه مطلب جداگانه منتشر شده بود!

 

تکذیبیه سعید جلیلی در روزنامه رسمی دولت

خبر دروغ قدم زدن جلیلی و برنز در خبرگزاری رسمی دولت با عناوین مختلف، چند بار منتشر شده است:

 

منبع

"Our President, analytical news site"