در جلسه چهارم رسیدگی به پرونده متهمان اغتشاشات و سرکردگان انقلاب مخلمی، قرار است چهره‌هایی چون سعید حجاریان حضور یافته و به دفاع از خود درقبال اتهامات وارده بپردازد.

 

یک منبع آگاه اعلام کرد با توجه به شرایط جسمانی حجاریان، قرار بر این شده بود که همسر وی به جای او متن دفاعیه و نامه انصراف وی از کلیه فعالیت‌های سیاسی را قرائت نماید اما با آگاه شدن نزدیکان حجاریان از این ماجرا و نگرانی از تبعات نامه ، دختر حجاریان در یک اقدام هماهنگ شده برای کم ارزش نشان دادن این نامه در گفت‌وگو با دویچه وله مدعی شد فردی دیگر به نمایندگی از جانب حجاریان متنی را که توسط افراد خاص تهیه شده به عنوان دفاعیات و اعترافات از قول پدرش می خواند.

 

در حالی که برخی جریانات ضددولتی اعلام کرده بودند وکیل حجاریان موفق به دیدار با او نشده و متن پرونده‌ی وی را نیز ندیده است از این رو در جلسه دادگاه فردا حاضر نخواهد شد اما این منبع اگاه از حضور تمامی متهمان به همراه وکلای خود خبر داد.  صلاحی وکالت پرونده حجاریان را بر عهده دارد.

 

در جریان دادگاه رسیدگی به جرایم ابطحی بویژه اعترافات وی نیز این گروه تلاش کردند تا با طرح مسایل حاشیه ای اعترافات ابطحی را کم ارزش جلوه دهند و آن را ناشی از فشار و شرایط سخت بازجویی و زندان عنوان نمایند.

 

در همین حال برخی منابع خبری از برگزاری میزگرد تلویزیونی با حضور سعید حجاریان، محسن امین‌زاده، مصطفی تاج‌زاده و محسن میردامادی در نقد و بررسی اصلاحات خبر داده بودند اما یک مقام ارشد صدا و سیما در گفتگو با خبرنگار "جهان" این خبر را تکذیب کرد و گفت چنین برنامه ای اصلا تولید نشده است