یک مجله فرانسوی: «در سال ٢٠٠٤ میلادی که حسن روحانی یادداشتی دست نویس را به محمد البرادعی، دبیرکل وقت آژانس بین المللی انرژی اتمی می دهد و از وی می خواهد تا شخصاً این یادداشت را به دست جورج بوش، رئیس جمهوری وقت آمریکا برساند.»

به گزارش سایت رادیو فرانسه(RFI)، هفته نامه فرانسوی کوریه انترناسیونال، مدعی شده است که حسن روحانی در ماه مارس سال ٢٠٠٤ میلادی، یادداشتی دست نویس را به محمد البرادعی، دبیرکل وقت آژانس بین المللی انرژی اتمی می دهد و از وی می خواهد تا شخصاً این یادداشت را به دست جورج بوش، رئیس جمهوری وقت آمریکا برساند. در این نامه که فاقد سربرگ و بدون امضا هم بوده، نوشته شده بود: «ایران آماده است تا در خصوص مسائل مهم از جمله برنامه هسته‌ای و امنیت منطقه با ایالات متحده آمریکا وارد مذاکره مستقیم شود.»

 

این ادعا در حالی مطرح شده است که به گزارش سایت انتخاب، یکی از اعضای سابق تیم هسته ای دکتر روحانی، ضمن تکذیب این ادعا اعلام کرده است که بوش به روحانی پیغام داد نه بالعکس.

 

وی که تمایلی به افشای نامش نداشت، گفت: «این خبر کذب است و من چنین چیزی را به یاد نمی آورم.»

 

این عضو سابق تیم مذاکره کننده هسته ای در این مورد چنین توضیحی به "انتخاب" داد: «آقای البرادعی یکبار از طرف جرج بوش پیامی برای آقای روحانی آورد که آمریکا آماده گفت و گوی مستقیم است، اما ایران پاسخی به بوش نداد. در آن مقطع، ایران هرگز به آمریکا و جرج بوش - رئیس جمهور وقت - اعتماد نداشت.»