جریاناتی که تا هفته قبل مهمترین دستور کارشان محکومیت برگزاری یک همایش بود حالا در سکوتی عمیق فرو رفته اند، به گونه ای که انگار اساسا نه مراسمی برگزار شده و نه کسی دروغ های مذکور را بیان کرده است. این رسانه ها حالا متوجه شده اند که بی خود و بی جهت تنها یک موج رسانه ای در راستای توجه بیشتر مردم به اسفندیار رحیم مشایی برپا کرده اند؛ اقدامی که از توان رسانه های محدود حامی دولت خارج است.

یک بار دیگر محمود احمدی‌ نژاد مخالفانش را غافلگیر کرد. شاید قضاوت درباره اینکه نحوه برگزاری همایش استادیوم آزادی حاصل یک برنامه ریزی دقیق بوده یا نه، کار دشواری باشد. در هر صورت مخالفان محمود احمدی نژاد بار دیگر اسیر او شدند، اتفاقی که از سکوت این روزهایشان به راحتی قابل استنباط است.

همایش تقدیر از خدمتگزاران سفرهای نورزی در حالی روز 5 شنبه برگزار شد که پیش تر به سوژه عملیات روانی سنگین شخصیت ها و رسانه های مخالف دولت تبدیل شده بود. طی 2 هفته گذشته رسانه ها و شخصیت های اصولگرا و اصلاح طلب، همایش آزادی را در کانون توجه خود قرار داده و به صورت هماهنگ بدان پرداختند. تمرکز شدید مخالفان دولت روی همایش آزادی تا بدانجا پیش رفت که این همایش به اصلی ترین مسئله روز سیاسی تبدیل شد؛ اتفاقی که از قبل کاملا قابل پیش بینی و محتمل می نمود.

گزاره های اصلی مخالفین محمود احمدی نژاد، عبارت بود از "سوء استفاده ی انتخاباتی از امکانات دولتی برای برگزاری یک مراسم پرخرج جهت اعلام کاندیداتوری اسفندیار رحیم مشایی". به همین جهت عنوان "میتینگ انتخاباتی دولت" برای این همایش برگزیده شد و تلاش شد تا شخصیت های ریز و درشت برای مخالفت با آن به میدان بیایند.

نمونه های قصاص قبل از جنایت
عماد افروغ (اصولگرای حامی قالیباف): این تجمع یک حرکت کاملا انتخاباتی است. این اقدام خلاف قانون و مصداق بارز دخالت قوه مجریه در انتخابات است.» لین حرکت دولت خلاف قانون‌، شرع و اخلاق است و مقامات ناظر در عرصه رسمی‌و مدنی باید بدون هیچ تعارفی جلوی این میتینگ انتخاباتی را بگیرنددولتی که دم از ساده زیستی و عدالت می‌زند کارش به جایی رسیده که بیت المال را خرج منافع انتخاباتی خودش می‌کند.

احمد کریمی‌اصفهانی‌ (راست سنتی): «بر هیچ کسی پوشیده نیست که این میتینگ با اهداف انتخاباتی و برای تایید صلاحیت مشایی است. او فکر می‌کند با این کار می‌تواند مشایی را تحمیل کند.»
علیرضا زاکانی (رهپویان): «از برگزاری این مراسم به این شیوه جز فعالیت تبلیغاتی چیز دیگری برداشت نمی توان کرد.»

محمدرضا باهنر (ائتلاف 2+1): «دولت حق ندارد که برای تبلیغ نامزد مدنظرش از امکانات دولتی استفاده کند.»

باقری لنکرانی (کاندیدای جبهه پایداری): «تقدیر از زحمات کارکنان دولت خوب است اما این تقدیر نباید پر هزینه باشد و به نوعی انجام شود که در آن منویات خاصی را دنبال کنند و از این رو این موضوع همانند مدال دادن به برخی افراد است.»

سردار احمدی مقدم (فرمانده نیروی انتظامی): «این نگرانی وجود دارد که برگزاری این مراسم بهانه‌ای به دست گروه‌های رقیب سیاسی برای ناسالم جلوه‌دادن روند انتخابات ریاست جمهوری را بدهد و پیامدهای سیاسی این مراسم می‌تواند آغازگر یک سری مسائل و مشکلات در فضای انتخاباتی کشور شده و مطمئناً در تحقق شعار حماسه سیاسی تأثیر منفی خواهد داشت و اعتماد عمومی را خدشه‌دار می‌کند. احمدی‌مقدم در ادامه گفت:همچنین صرف مبالغ گزاف برای اجرای این مراسم با حماسه اقتصادی نیز منافات دارد و به همین دلیل نیروی انتظامی با برگزاری این مراسم در این سطح موافق نبوده و پیشنهاد می‌گردد مانند سالهای گذشته در یک سطح محدود از خادمین ستاد تسهیلات نوروزی قدردانی و صرفه‌جوئی حاصل از این را صرف ارائه خدمات بیشتر در حوزه‌های مرتبط و خصوصاً پیشگیری از حوادث رانندگی گردد.»

سایت رجانیوز نیز در یک خبر سازی دروغ که حتی توسط سایت بازتاب نیز مورد بازنشر قرار گرفت، نوشت: «انتخاب پوشش تقدیر از برگزار کنندگان سفرهای نوروزی در حالی‌ست که بر اساس برنامه ریزی‌هایی انجام شده، قرار است که از کاندیدای انتخاباتی جریان انحرافی نیز با وجود اینکه مسئولیت کنونی او هیچ ارتباطی به این همایش ندارد، رونمایی شود.

همچنین گفته می شود در پی هماهنگی با وزیر ارتباطات مقرر شده است که شرکت رایتل وابسته به سازمان تامین اجتماعی، مسئولیت پذیرایی (بسته‌های پذیرایی و ناهار روز مراسم) را به سبک هواپیمایی و توسط کترینگ هواپیمایی ماهان تهیه و آماده و در میان مدعوین توزیع کند که برای این کار هزینه هر نفر 40 هزار تومان برآورد شده است.»

اصابت به جدول!
همایش آزادی اما در نقطه مقابل پیش بینی گروه های سیاسی برگزار شد و رسانه های مخالف دولت را در موقعیتی متناقض قرار داد به گونه ای که خودشان ادعاهای پیشین خودشان را تکذیب کردند. خبرگزاری فارس گزارش داد که هیچ سیم کارت رایتلی در میان جمعیت توزیع نشده است. سایت تابناک با انتشار فیلمی ثابت کرد که تا ساعت 18 به مدعوین حتی ناهار نیز داده نشده چه رسد به کترینگ ماهان! رئیس جمهور دقایق کوتاهی سخنرانی کرد و شعار "زنده باد عدالت" را سرداد و هیچ خبری هم از رونمایی کاندیدای جریان انحرافی نشد.

جریاناتی که تا هفته قبل مهمترین دستور کارشان محکومیت برگزاری یک همایش بود حالا در سکوتی عمیق فرو رفته اند، به گونه ای که انگار اساسا نه مراسمی برگزار شده و نه کسی دروغ های مذکور را بیان کرده است. این رسانه ها حالا متوجه شده اند که بی خود و بی جهت تنها یک موج رسانه ای در راستای توجه بیشتر مردم به اسفندیار رحیم مشایی برپا کرده اند؛ اقدامی که از توان رسانه های محدود حامی دولت خارج است. همایش آزادی به آزمون صداقت رسانه ها و شخصیت های سیاسی نیز تبدیل و ماهیت گروه های سیاسی شفاف تر شد. با این وجود شهامت عذرخواهی در هیچ کس وجود ندارد. از همه بدتر آنکه برخی از بزرگان دین نیز لغزیزد و رئیس جمهور را به خاطر گناه مرتکب نشده دروغگو نامیدند...

مخالفین محمود احمدی نژاد بارها و بارها غافل گیری از جانب او را تجربه کرده اند، با این به دلایلی نامعلوم نمی خواهند یا نمی توانند عبرت بگیرند. بار دیگر ثابت شد که محمود احمدی نژاد دقیقا آن کاری را نمی کند که همه انتظارش را دارند و برعکس.