محمد باقر قالیباف صبح 12 فروردین با حضور در جمع زائران مناطق عملیاتی 8 سال دفاع مقدس و کاروان های راهیان نور ولایت از یادمان شهدا و مناطق عملیاتی جنوب کشور بازدید کرد و با زائران مناطق جنگی به گفتگو پرداخت .

به گزارش خبرنگار "تهران سما" ، محمد باقر قالیباف در ابتدای بازدید خود در محل یادمان عملیات والفجر 8 در کنار رودخانه اروندرود حاضر شد و مورد استقبال جمعی از فرماندهان و راویان دوران 8 سال دفاع مقدس قرار گرفت .

در ادامه شهردار تهران با حضور در جایگاه 8 شهید گمنام دفاع مقدس به مقام شامخ شهدای گمنام ادای احترام کرد.

شهردار تهران سپس با حضور در کنار اسکله کوچک اروند کنار در نقطه صفر مرزی حاضر شد ؛ جایی که بر روی تابلوی کنار آن نوشته شده بود "کربلا 600 کیلومتر" ! در همین زمان بود که زائران مناطق عملیاتی که از حضور شهردار تهران در این منطقه مطلع شده بودند گرد وی حلقه زده و با او به گفتگو پرداختند . کاروانیان راهیان نور و راویان مناطق جنگی با صلوات و شعارهایی همچون " یاور رهبر خوش آمد" از محمد باقر قالیباف استقبال کردند.

وی پس از بازدید از ساحل اروند کنار به سمت جایگاه اصلی یادمان شهدای عملیات والفجر 8 حرکت کرد و بار دیگر مورد استقبال زائران ، راویان و هم رزمان خود در طول 8 سال جنگ تحمیلی قرار گرفت .

در همین زمان سرهنگ شیروی فرمانده یادمان شهدای والفجر 8 با حضور در جایگاه ضمن خیر مقدم به شهردار تهران از وی دعوت کرد برای بیان خاطرات خود از این عملیات در جمع مردم به سخنرانی بپردازد و پس از پایان سخنرانی محمد باقر قالیباف مراسم مدیحه سرایی و عزاداری ایام فاطمیه در کنار یادمان شهدای این عملیات برگزار شد .

پس از پایان مراسم و در هنگام ترک محل یادمان ، بار دیگر زائران کاروان راهیان نور و هم رزمان سابق قالیباف گرداگرد وی حلقه زده و با او صحبت کردند.

همچنین سرهنگ عساکره رئیس سپاه ناحیه آبادان و مسئولان یادمان والفجر 8 با تشکر از حضور این فرمانده پیشین دفاع مقدس در میان کاروان راهیان نور مسائل خود را با شهردار تهران در میان گذاشتند . به این ترتیب مقرر شد تا شهرداری تهران در کنار سایر خدمات شهری خود برای اعزام کاروان راهیان نور ولایت توجه ویژه ای به یادمان عملیات والفجر 8 و منطقه اروند کنار داشته باشد . سپس شهردار تهران با حرکت به سمت منطقه عملیاتی شلمچه از این منطقه بازدید و در حاشیه این بازدید با مردم و مسئولان و فرماندهان محلی به گفتگو پرداخت .

قالیباف پس از قرائت نماز در مسجد هنگ مرزی از نمایشگاه یادمان شهدای شلمچه بازدید کرده و در هنگام خروج با صلوات و شعار حضار مورد بدرقه قرار گرفت.