نشریه اتریشی دراشتاندارد: تجربه‌های گذشته از احمدی‌نژاد اجازۀ این احتمال را می‌دهد که وی علاوه بر مشایی کسان دیگری را هم در نظر گرفته باشد که در آخرین دقیقه، اگر مشایی اجازۀ نامزدی نیابد، مطرح شوند. دراشتاندارد این روش را روش"چراغ خاموش" نامیده است.

نشریه اتریشی دراشتاندارد، مشایی را «مبتکر نظریه اولویت ایران بر اسلام دانسته است که بین ملت ایران و آنچه ملت اسرائیل خوانده می‌شود، دشمنی نمی‌بیند!»

نشریه اتریشی دراشتاندارد، در گزارشی اذعان کرده است که انتخابات ریاست‌جمهوری آینده ایران صحنه پیروزی اصولگرایان خواهد بود.

در بخشی از این گزارش نوشته شده: «پنج ماه قبل از انتخابات ریاست جمهوری در ایران گمانه‌زنی‌ها در مورد نامزدها شروع شده است. رئیس‌جمهور محمود احمدی‌نژاد اجازه ندارد بعد از دو دوره بار دیگر در انتخابات شرکت کند اما وی با حمایت از کسانی که گفته می‌شود نامزدهای مطلوبش هستند همچنان نقش ایفا می‌کند....»

دراشتاندارد پس از تلاش برای اثبات آنکه رئیس‌دفتر سابق رئیس‌جمهور کاندیدای مدنظر وی در انتخابات آینده ریاست‌جمهوری خواهد بود، از مورد مناقشه بودن کاندیداتوری وی نیز سخن گفته است. این نشریه اتریشی شخص مزبور را «مبتکر نظریه اولویت ایران بر اسلام دانسته است که بین ملت ایران و آنچه ملت اسرائیل خوانده می‌شود، دشمنی نمی‌بیند!»

این نشریه اتریشی همچنین افزوده است: «تجربه‌های گذشته از احمدی‌نژاد اجازۀ این احتمال را می‌دهد که وی علاوه بر مشایی کسان دیگری را هم در نظر گرفته باشد که در آخرین دقیقه، اگر مشایی اجازۀ نامزدی نیابد، مطرح شوند.» دراشتاندارد این روش را روش «چراغ خاموش» نامیده است.

نشریه مزبور پس از ذکر نام برخی از اصول‌گرایان که احتمال دارد کاندیدای انتخابات ریاست‌جمهوری باشند، تصریح کرد: «آنچه قطعی است این است که اصول‌گرایان مساله انتخابات ریاست جمهوری را بین خود حل خواهند کرد. اصلاح‌طلبان تاکنون عملا نتوانسته‌اند بر روی نامزدی به توافق برسند. این احتمال نیز که محمد خاتمی، رئیس جمهور بین سال‌های 1997 و 2005، دوباره پا وسط بگذارد تاکنون تأیید نشده است.»

در این گزارش همچنین آمده است: «چندین نفر از همفکران سیاسیِ خاتمی احتمالا علاقه به نامزدی دارند اما در وضعیت سیاسی فعلی اینان بخت اندکی دارند که صلاحیتشان مورد تأیید قرار گیرد. جای این پرسش هم وجود دارد که آیا در اردوگاه رئیس جمهور سابق می‌تواند دوباره نیروهای خود را بسیج کند یا خیر؟»

دراشتاندارد که نامی از نویسنده گزارش خود نبرده است، همچنین یکی از کاندیداهای اصولگرا را دارای شانس بیشتری نسبت به سایرین دانسته است.