وزیر سابق اطلاعات: در ابتدای بروز بیداری اسلامی، (جریان موسوم به انحرافی) بحثی به نام «مصادره» را مورد هشدار قرار داده و بر احتمال موج‌سواری دشمن تأکید کرده بودند.(که متأسفانه این رخداد در برخی کشورهای مورد اشاره تا حدّی رخ داد)

به گزارش «پايگاه خبري تحليلي رئيس جمهور ما»؛ مصلحی وزیر اطلاعات دولت دهم ، در مصاحبه ای با تکرار ادعاهای قبلی خود با وجود مشخص شدن انچه که بیداری اسلامی خوانده می شود اقدام به توهین به نزدیکان رئیس جمهور سابق نمود.

در این مصاحبه آمده:" چندی پیش عنوان بیداری اسلامی که پیش آمد، عده‌ای در داخل کشور شدیداً ابراز مخالفت کردند که چرا می‌گویید بیداری اسلامی در حالی که این حرکت یک حرکت آمریکایی است!

این حلقه معتقد بود بیداری اسلامی پروژه‌ای وابسته به آمریکاست و لذا نباید برای حمایت از آن وارد عمل شد. ضمن اینکه بجای آن باید تئوری «مدیریت مشترک جهانی»! را وارد فرایندهای مورد خواست کشور و نظام کرد.

حلقه مذکور همچنین با ترویج عبارت «بیداری انسانی»! بعنوان بدیل بیداری اسلامی قصد ترویج نظر خود را داشت اما موفق نشد."

شایان ذکر است نگاهی به وضعیت کشورهای لیبی، مصر ، بحرین و تا این اواخر یمن و از طرفی اوج فشارها در سوریه و عراق نشان دهنده صحیح نبودن تحیلی های مصلحی از وقایع بین الملل دارد.

در دوران وزارت اطلاعات مصلحی فشار زیادی به حامیان رئیس جمهور وقت وارد می شد و کوچکترین فعالیتی با برخوردهای امنیتی مدیران وی مواجه می شد.

البته مصلحی در این زمینه با اشاره به مصادره شدن این حرکت ها گفت:"در ابتدای بروز بیداری اسلامی، (جریان موسوم به انحرافی) بحثی به نام «مصادره» را مورد هشدار قرار داده و بر احتمال موج‌سواری دشمن تأکید کرده بودند.(که متأسفانه این رخداد در برخی کشورهای مورد اشاره تا حدّی رخ داد)"

گفتنی است دکتر احمدی نژاد در ضیافت افطار رئیس جمهور با نمایندگان تشکل های دانشجویی(12 مرداد 1391) پیرامون تحلیل تحولات منطقه ای گفت: هنر این است که در اتفاقاتی که در منطقه رخ داده است شما دو گام جلوتر باشید و آینده را تحلیل کنید هنر این نیست که بتوانیم گذشته را خوب تحلیل کنید.

رئیس جمهور گفت: همه می دانستیم که خیزشهایی در منطقه در آستانه وقوع است اما مهم در این قضیه این است که بدانیم مدیریت این انقلابها در دست کیست. ما باید مدیریت تحولات و اصل تحولات را با هم تفکیک کنیم تا دچار تناقض نشویم.

احمدی نژاد با بیان اینکه مگر بیداری انسانی غیر از اسلام است و اسلام غیر از انسان گفت: شش ماه دیگر خواهید فهمید که موضع رئیس جمهور درست بوده است البته در این موضوع دیگران هم می توانند حرفهای خود را مطرح کنند.

وی با بیان اینکه اسلام یکی بیشتر نیست گفت: اختلافات برای دین و پیامبران نیست بلکه برای مدعیان است. من از ابتدا گفتم که آمریکا در جریان حوادث منطقه بدنبال احیای رژیم صهیونیستی است و الان فهمیدیم که همانطور شده است.

رئیس جمهور افزود: بالاترین فریادها را بر علیه دیکتاتوری در دنیا من زده ام و خیلی ها معتقدند این تحولات به خاطر دولت نهم و دهم بوده است.

احمدی نژاد با اشاره به اینکه خیلی حلقه ها در داخل و خارج کشور برای مقابله با دولت به هم پیوند خورده اند گفت: من بعد از سفر به لبنان و بعد از اجرای هدفمندی می دانستم از داخل و خارج برای زدن دولت می آیند.

همچنین رییس جمهور سابق در جمع حامیان گفتمان انقلاب اسلامی پیرامون انقلاب های منطقه گفت: جهان در حال بیدار شدن و پس زدن مناسبات ظالمانه است. ولی غربیها متوجه شده و با تحریک و جلو انداختن این حرکتها، سعی دارند آنها را مدیریت نمایند.

ایشان پیرامون تحولات سوریه افزود: مسئله سوریه نقطه تعادل این انقلابهاست و چنان چه بحث سوریه طبق نظر غرب و آمریکا، پیش رود؛ کل این انقلابها به ضرر ما خواهد شد. ولی اگر اصلاحات در سوریه به صورت موفق انجام پذیرد و مقاومت ضدصهیونیستی آسیبی نبیند، کل این تحولات به نفع ما رقم خواهد خورد.

احمدی نژاد گفت: در واکنش به تهدید حمله ناتو به سوریه، پیغام داده ایم که اگر اتفاقی بیافتد، منطقه را به هم خواهیم ریخت. در این میان موضع عربستان و ترکیه به عنوان دو کشور مهم منطقه، بسیار تعیین کننده است. در داخل سوریه ظرفیت براندازی حکومت بشار اسد وجود ندارد، ولی غرب می خواهد با درست کردن اجماع منطقه ای به وسیله ترکیه و عربستان علیه اسد، از طریق تهاجم نظامی ناتو به هدف خود دست یابد. با این وصف خارج کردن عربستان و ترکیه از این جبهه غرب، مسئله ای حیاتی می باشد و به همین دلیل است که ایران سعی دارد به صورت رسمی با عربستان تقابل نکند. جایگاه رسمی و تریبونهای غیررسمی با هم متفاوت اند و هر کدام اقتضائات خاص خود را دارند.

منبع