مستند "از هيروشيما تا لوزان" روايت متفاوتي است از تلاش هاي آمريکا و غرب براي ايجاد انحصار در فناوری هسته ای و ايجاد مانع در مسير پيشرفت ايران. اين مستند اولين قسمت از مجموعه مستندهاي پنج گانه هسته اي ثريا با نام "سالهاي هسته اي" است و ساير قسمت‌هاي اين مجموعه مستند نيز در آينده نزديک پخش خواهد شد.

به گزارش «پايگاه خبري تحليلي رئيس جمهور ما»؛ مستند از هیروشیما تا لوزان، جدیدترین مستند بلند برنامه ثریا چهارشنبه ۲۶ فروردین ۹۴ از شبکه یک سیما پخش شد.

دريافت لینک مستقیم بخش اول به مدت 26 دقیقه و با حجم 106 مگابایت

دريافت لینک مستقیم بخش دوم به مدت 23 دقیقه و با حجم 96 مگابایت


مستند اولین قسمت از مجموعه مستندهای پنج گانه هسته ای ثریا با نام “سالهای هسته ای” است و سایر قسمتهای این مجموعه مستند نیز در آینده نزدیک پخش خواهد شد.
مستند “از هیروشیما تا لوزان” روایت متفاوتی است از تلاش های آمریکا و غرب برای ایجاد انحصار در فناوری هسته ای و ایجاد مانع در مسیر پیشرفت ایران.
نیمی از این مستند خارج از ایران تصویربرداری شده است و به گفتگو با اساتید دانشگاه و دانشجویان کشورهای مختلف اروپایی و آمریکایی در خصوص برنامه هسته ای ایران و فشارهای غرب و همچنین استفاده های دو گانه از فناوری هسته ای در جهان می پردازد.
همچنین در این مستند با شخصیتهایی مانند دکتر اکبر اعتماد اولین رئیس سازمان انرژی اتمی ایران پیش از انقلاب در رابطه با این روزهای صنعت هسته ای کشور گفت و گو صورت گرفته است.
برخی از اساتید مطرح دانشگاه در ایران نیز در این مستند به واکاوی سیاستهای غرب در مذاکرات هسته ای پرداخته اند. از هیروشیما تا لوزان، ضمن به تصویر کشیدن جنایات هسته ای آمریکا در سالهای گذشته به مذاکرات اخیر در لوزان و بدعهدی های آمریکا نیز اشاره دارد.
پیش از این قرار بود این مستند هفته گذشته و در روز فناوری هسته ای پخش شود که بنابر مصالحی پخش آن به تعویق افتاد.

"Our President, analytical news site"