نمایندگان مجلس شورای اسلامی با انتقاد از اظهارات هاشمی رفسنجانی در همایش بانوی انقلاب، اینگونه موضع گیری‌ها را در راستای اهداف دشمن و شبیه گزارش‌های احمد شهید دانستند.

به گزارش «پايگاه خبري تحليلي رئيس جمهور ما»؛ اظهارات روز یکشنبه «هاشمی‌رفسنجانی» رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام در همایش «بانوی انقلاب» که به منظور تجلیل از مقام و خدمات همسر مرحومه حضرت امام(ره) برپا شده بود، واکنش نمایندگان مجلس شورای اسلامی را در پی داشت.
«فاطمه آلیا» نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی در گفت و گو با خبرنگار کیهان گفت: رویکرد کلی صحبت‌های آقای هاشمی نشان می‌دهد که ایشان عصبانی هستند و با حالت انتقام جویی مسائل را مطرح می‌کنند.
آلیا افزود: وقتی این قبیل موضوعات کذب از سوی شخصیت‌های خودمان مطرح می‌شود، چه نیازی به «احمد شهید» داریم؟!
احمد شهید گزارشگر ویژه سازمان ملل در مورد وضعیت حقوق بشر در ایران است که هر از چندگاهی گزارش‌های مغرضانه و سراسر دروغ علیه ملت ایران را منتشر می‌کند.
هاشمی در موضوع حجاب به دنبال تبرئه خویش است
عضو کمیسیون اجتماعی مجلس در ادامه اظهار داشت: حال سوالی پیش می‌آید و آن اینکه آیا مخاطبان آقای هاشمی مردم خارج از کشور هستند و اینگونه اظهارات به منزله چراغ سبز به آن هاست و یا اینکه این موضع گیری‌ها خطاب به ملت ایران است؟ اگر خطاب به ملت ایران است که باید بگوییم که ملت ما بارها موضع روشن خود را درخصوص ارزش‌های انقلاب و آرمان‌های امام راحل و رهبر معظم انقلاب بیان کرده‌اند. چرا آقای هاشمی به جای مظلوم از ظالم دفاع می‌کنند؟ در حقیقت سخنان ایشان شبیه و همراستا با گزارش‌های احمد شهید است.
آلیا همچنین با اشاره به آن بخش از اظهارات هاشمی درخصوص حجاب که گفته بود: «آدم‌های خشکه مقدس، جاهل و نادان نیز هستند که معتقدند امروز همه مصیبت این است که چند زن بدحجاب در خیابان باشد، بله این مصیبت است، اما مسئله این است که بقیه مسائل مانند زندان‌ها، ظلم ها، سرکوب‌ها و حق‌هایی که از مردم ضایع می‌شود چه می‌شود؟» خاطرنشان کرد: آقای هاشمی با این‌گونه اظهارات در مورد حجاب و عفاف به نوعی در پی تبرئه خویش است. ایشان در سال‌های دفاع مقدس و پس از آن در بحث حجاب کم لطفی کردند اتفاقا یکی از موضع گیری‌های آقای هاشمی چندی پیش در سایت شخصی ایشان منتشر و سپس حذف شد. حالا متاسفانه ایشان برای توجیه آن قضیه فرار به جلو می‌کنند. اصل قضیه این است که مردم فرهیخته حرفشان این است که با افرادی که ناهنجاری ایجاد می‌کنند و برای به سخره گرفتن حجاب مأموریت دارند و با ساختارشکنی از خط قرمز عبور می‌کنند برخورد قانونی صورت گیرد. هدف این است که اینگونه اشخاص در نهایت مطابق هنجارهای اجتماعی و ارزش‌های دینی رفتار کنند.
انفعال هاشمی در دفاع از عربستان
نماینده مردم تهران در مجلس اظهار داشت: ما راضی نیستیم که شخصی چون آقای هاشمی که از نیروهای اصلی انقلاب بوده‌اند و سابقه طولانی مبارزاتی داشته‌اند در فهرست ریزش‌های انقلاب قرار بگیرند. چرا باید کار به جایی برسد که ایشان به امثال احمد شهید کد بدهد. ضمنا اظهارات ایشان همزمان با اقدامات ددمنشانه عربستان در یمن و حادثه تاسف‌انگیز فرودگاه جده نشان می‌دهد که آقای هاشمی در دفاع از عربستان دچار انفعال شده است.
دلگیری عمیق از رد صلاحیت و بررسی پرونده یکی از نزدیکان
«احمد بخشایش اردستانی» نماینده مردم اردستان در مجلس شورای اسلامی نیز در گفت و گو با خبرنگار کیهان درخصوص آن بخش از اظهارات هاشمی در همایش بانوی انقلاب که گفته بود: «در سال 84 یک موی بدنم راضی نبود کاندیدا شوم. چرا که دولت آقای خاتمی بود و من گفتم نمی‌آیم، همسر امام مرا خواست و به من گفت: امام این انقلاب را به دست شماها سپردند. آیا شما می‌دانید اینها چه کسانی هستند؟ همین صحبت‌های همسر امام سبب شد من قبول کنم و پذیرفتم»گفت: در اینکه آقای هاشمی از نیروهای انقلاب هستند هیچ جای شکی نیست؛ ولیکن گزاره‌های ذهنی ایشان به دو مسئله برمی گردد.
اردستانی افزود:اولین مسئله دلگیری عمیق ایشان از ردصلاحیت در انتخابات ریاست جمهوری سال 92 است.‌ای کاش آقای هاشمی در روزگاری که همسر امام(ره) در قید حیات بودند این مباحث را مطرح می‌کردند. اینکه انسان پیروزی خود را به خودش منتسب کند و شکست را به دیگری منتسب کند رفتار پسندیده‌ای نیست.
عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس خاطرنشان کرد: دومین مسئله پرونده فرزند ایشان در قوه قضائیه و سیر محاکمه وی است. نظام ما بر پایه مردم سالاری دینی بنا نهاده شده است. حضرت امام(ره) فرمودند: اگر فرزندان من در مقابل انقلاب بایستند من از آنها عبور می‌کنم.
عده‌ای به دنبال جمع کردن سبد آراء هستند
«محمد حسن آصفری» نماینده مردم اراک در مجلس شورای اسلامی نیز در گفت و گو با خبرنگار کیهان گفت: اشخاصی همچون آقای هاشمی از جمله کسانی هستند که در طول انقلاب مسئولیت‌های زیادی بر عهده داشتند؛ بنابراین چرا باید به خودشان اجازه بدهند که برای اقبال یک جمع کوچک، این نظام را زیر سوال ببرند و یک جمعی را به سوی خودشان سوق بدهند. این ظلم به نظام است و مطمئنا این افراد در فردای قیامت نمی‌توانند پاسخگو باشند.
آصفری خاطرنشان کرد: این گونه اظهارات جنبه تبلیغاتی دارد و با توجه به نزدیک شدن به انتخابات مجلس، عده‌ای به دنبال جذب آرای خاکستری هستند و بر همین اساس مسائل را مطرح می‌کنند که هیچ سندیتی ندارد.
عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس تصریح کرد: اگر عده‌ای به دنبال جمع کردن سبد آراء هستند بهتر است راه دیگری پیدا کنند زیرا مردم به این شیوه‌ها توجه نمی‌کنند و ملت ایران بارها ثابت کرده‌اند که پیوندشان با نظام جمهوری اسلامی ایران گسستنی نیست.
وی افزود: چرا امروز که پرونده‌های افراد خاص در قوه قضائیه در حال بررسی است، موضوع زندان‌ها مطرح شده است؟ بهتر است این اشخاص از اینگونه اظهارنظرها دست بردارند و بدانند که این قبیل اقدامات نه تنها خیانت به آرمان‌های امام راحل(ره) است بلکه می‌تواند به ابزاری در دست دشمنان جهت سواستفاده تبدیل شود.
یادآوری توصیه امام(ره) در بیان نقل قول ها
«سید باقر حسینی» نماینده مردم زابل در مجلس شورای اسلامی نیز در گفت و گو با خبرنگار کیهان گفت: حضرت امام(ره) فرمودند که «حتما باید نوشته‌ای از من باشد یا ضبط شده باشد یا حتما بقیه شنیده باشند». حال ما تکذیب نمی‌کنیم ولیکن امام(ره) فرمودند که غیراز این را نپذیرید.
حسینی خاطرنشان کرد: به نظر بنده بهتر است که آقای هاشمی از بیان مواردی که به ایشان و اعتقاد مردم خدشه وارد می‌کند خودداری کنند زیرا ما برای نظام هزینه‌های زیادی داده ایم.
عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس با اشاره به آن بخش از اظهارات هاشمی که گفته بود: «آدم‌های خشکه مقدس، جاهل و نادان نیز هستند که معتقدند امروز همه مصیبت این است که چند زن بدحجاب در خیابان باشد...» تصریح کرد: در قرآن به صراحت آمده است که «رعایت نکردن حجاب زمینه ساز دیگر مفاسد در جامعه است» ولی من تاکنون نشنیده‌ام که کسی همه مصیبت کشور را مسئله حجاب عنوان کرده باشد. به نظر من تخطئه کردن مسائل منطقی ، منصفانه نیست.(+)

"Our President, analytical news site"