«اسکات واکر» نامزد جمهوریخواه انتخابات آتی ریاست جمهوری آمریکا گفت که مفاد توافق هسته‌ای با ایران،‌ باید طبق خواسته واشنگتن باشد و نه طبق خواسته ایران.

به گزارش «پايگاه خبري تحليلي رئيس جمهور ما»؛ نامزد جمهوریخواه انتخابات 2016 نظراتش را درباره مذاکرات هسته‌ای ایران و موضوعات دیگر مطرح کرد.
در حالی که مذاکرات هسته‌ای ایران و گروه ۱+۵ برای رسیدن به توافق نهایی تا پیش از ۳۰ ژوئن ادامه دارد، یک نامزد انتخابات ریاست جمهوری در آمریکا می‌گوید واشنگتن باید خواست خود را در مذاکرات بر ایران تحمیل کند.
«اسکات واکر» نامزد جمهوریخواه آمریکایی در مصاحبه با برنامه در پیشگاه ملت شبکه سی‌بی‌اس درباره مذاکرات گفت که «اگر ما می‌خواهیم مذاکراتی داشته باشیم،‌ باید مفاد آن را بر اساس خواست خودمان داشته باشیم و نه خواست آنها(ایرانیها)».
وی همچنین تاکید کرد که برای حصول یک توافق هسته‌ای،‌ ایرانی‌ها باید توانمندی فوری و اضطراری بازرسی از تأسیسات هسته ای را باید در یک توافق فراهم و تامین کنند.
وی در بخش دیگری از این مصاحبه با حمایت از جنگ غیرقانونی و بدون مجوز سال ۲۰۰۳ آمریکا به عراق گفت: «هر رئیس‌جمهوری فارغ از اینکه از چه حزبی باشد، تصمیم مشابهی با آنچه جورج بوش انجام داد، ‌انجام می‌داد».(+)

"Our President, analytical news site"