محمدرضا باهنر در ادعایی عجیب که در مصاحبه با سایت نزدیک به رئیس مجلس بیان کرده، هاشمی رفسنجانی و محمد خاتمی را در نظرسنجی‌ها دارای بیشترین رای دانسته؛ البته مشخص نکرده کدام نظرسنجی‌ها.

باهنر در گفتگو با خبرآنلاین، از نظرسنجی های انتخاباتی متنوعی خبر داد که برخی همه گروههای سیاسی و چهرههای منفرد از اصلاح طلب و اصولگرا و خاتمی و هاشمی را هم در بر می‌گیرد و برخی صرفا معطوف به طیف خاصی هستند. او که مدعی شده در مجموع این نظرسنجی‌ها هیچ فرد یا طیفی وجود ندارد که بیش از ۲۰ درصد آرا را به خود اختصاص داده باشد، در پاسخ به اینکه در نظرسنجیهایی که جامعیت بیشتری میان افراد و گروههای سیاسی دارد، چه کسانی در بالا‌ترین سطح هستند، گفت: آقایان هاشمی، خاتمی و بعد از آن‌ها آقای قالیباف بیشترین آرا را به خود اختصاص داده‌اند!
جالب اینکه باهنر در ادامه، سایر نظرسنجی‌های مدعایی از سوی برخی دیگر از گروه‌های سیاسی که منابع آن‌ها نیز مشخص نیست را زیر سوال برده و با بیان اینکه برخی نظرسنجی‌ها نیز با ارقامی اعلام می‌شوند که چندان نزدیک به واقعیت نیستند، ادامه داد: مثل نظرسنجی هایي که به نقل از ۱+۲ مطرح شد که آن‌ها ۶۰ درصد رای دارند؛ این در حالی است که در آخرین نظرسنجی‌ها، مجموع آرای این سه نفر کمتر از ۳۰ درصد بوده است.
البته جامعه اسلامی مهندسین که ریاست آن را در حال حاضر محمد رضا باهنر برعهده دارد، در تیرماه سال جاری و پس از دهمین کنگره خود، در حالی که چند روز پیش از آن علی لاریجانی موفق به تکیه زدن بر صندلی ریاست مجلس نهم شده بود، طی بیانیه‌ای از ورود جدی خود به انتخابات ریاست جمهوری ۹۲ خبر داده بود.
پیش از این نیز بسیاری از کار‌شناسان اعلام کرده بودند که ساكتين فتنه به دنبال تطهیر اقدامات هاشمی رفسنجانی به عنوان تکیه‌گاه فتنه ۸۸ است و این مساله به طور رسمی در دستور کار این جریان سیاسی قرار دارد؛ موضوعی که با اظهارات چندی پیش حبیب‌الله عسگراولادی، دبیرکل جبهه پیروان امام و رهبری به طور جدی به اثبات رسید و اکنون نیز محمدرضا باهنر به عنوان یکی از چهره‌های مطرح و تاثیرگذار این جریان، اقدام به نظرسازی برای بالا نشان دادن سبد رای هاشمی رفسنجانی در انتخابات آینده کرده است.
دولت وحدت ملی پروژه‌ای است که به نظر می‌رسد این روز‌ها علاوه بر هاشمی رفسنجانی، جناح راست نیز به دنبال بهره گیری از آن برای رسیدن به قدرتی مستقل از سایر جریانات اصولگرا باشد اما نگاهی به نتایج انتخابات‌های متعدد طی سالهای اخیر نشان می‌دهد اين طيف عموما با ناکامی مواجه شده و تلاشهای اخیر احزابی مانند موتلفه جهت نوگرایی نیز حرکتی به سمت تکرار نشدن شکستهای قبلی در انتخاباتهای پیشین است.
گفتنی است اين جريان در عرصه سیاسی کشور، با وجود تاکید مکرر رهبر انقلاب مبنی بر حضور صریح خواص در میدان و بصیرت افزایی برای مردم، همواره در تلاش بودند تا به تطهیر ساکتین فتنه بپردازند و مطالبه افکار عمومی برای پاسخگویی این افراد را بی‌پاسخ بگذارند.
همچنين در 20 سال گذشته اكبر هاشمي رفسنجاني در هر انتخاباتي به صورت مستقيم و غير مستقيم حضور داشته نتيجه اي جز شكست نداشته كه به عنوان نمونه مي توان به انتخابات مجلس ششم، و رياست جمهوري نهم اشاره كرد.