آقای هاشمی که متهم به حمایت از جریان فتنه است، در جملاتی ملایم اضافه کرد: باید همه اقشار جامعه به قانون احترام بگذارند و هر اقدامی که با قانون مطابقت نداشته باشد ضربه‌زننده به مملکت و خود انسان و به فتوای امام راحل(ره) حرام است.

در حالی که "آشوب اسرائیلی" روز 25 بهمن و شهادت دو هموطن در این روز به دست منافقین، خشم ملت و همه خواص را برانگیخته و آنان را به برگزاری تجمعات اعتراض‌آمیز مختلف واداشته است، آقای هاشمی به عنوان رئیس مجلس خبرگان و مجمع تشخیص مصلحت حاضر نشد که این "آشوب اسرائیلی" را محکوم کند.

وی پس از خروج از جلسه عصر امروز چهارشنبه با هیأت رئیسه مجلس خبرگان رهبری با خبرنگار شبکه خبر و سوال وی درباره "آشوب اسرائیلی" 25 بهمن مواجه شده بود، موضعی عجیب اتخاذ کرد.


رئیس مجلس خبرگان که در دو روز اخیر شعارهای بسیاری را از سوی اقشار مختلف مردم در اعتراض شدید به مواضع خود شنیده است، با بیان جملاتی مبهم و دوپهلو بازهم حاضر نشد "آشوب اسرائیلی" 25 بهمن را محکوم کند.

وی وحدت و انسجام را مهمتر از هر چیز دیگری خواند و با اشاره به اینکه همه باید بتوانند حرف و سخن خود را در مجرای قانون بزنند، گفت: اقدامات خلاف قانون و هتاکی مذموم است و همه باید در چارچوب قانون حرکت کنند.

آقای هاشمی که متهم به حمایت از جریان فتنه است، در جملاتی ملایم اضافه کرد: باید همه اقشار جامعه به قانون احترام بگذارند و هر اقدامی که با قانون مطابقت نداشته باشد ضربه‌زننده به مملکت و خود انسان و به فتوای امام راحل(ره) حرام است.

الان زمان طرد نیست!

آقای هاشمی در ادامه حتی تلویحا خواستار پایان دادن به شعارها علیه سران فتنه هم شد و با بیان اینکه الان زمان "طرد" و "دعوا" نیست، نظر مخالف خود را درباره شعار "مرگ بر موسوی و کروبی" مجلس که از سوی مردم هم بارها تکرار شده، اعلام کرد.

وی در این باره تأکید کرد: قانون اگر از محور جامعه خارج شود، باعث خودسری است و مردم شریف ما هم درک می‌کنند که الان زمانی نیست که طرد و دعوا صورت بگیرد.


رئیس مجلس خبرگان رهبری همچنین در پاسخ به سؤالی در مورد سوءاستفاده رسانه‌های استکباری از وقایع چند روز گذشته و عدم انعکاس مناسب راهپیمایی یوم‌الله ۲۲ بهمن گفت: رسانه‌های غربی و صهیونیستی همواره چه قبل و چه بعد از انقلاب تلاش کرده‌اند که موارد منفی را بزرگ و نقاط قوت را کم‌رنگ کنند.


وی تصریح کرد: قبل از انقلاب هم رسانه‌های غربی موفقیت‌‌ها و پیروزی‌های مردم و مبارزان را انعکاس نمی‌دادند و بعد از پیروزی انقلاب هم این روند را با شدت بیشتری ادامه دادند و همواره به دنبال نقطه ضعف در میان ما می‌گردند.

نظر متفاوت هیأت رئیسه خبرگان با هاشمی

اما آقای هاشمی در شرایطی از محکوم کردن "آشوب اسرائیلی" 25 بهمن طفره رفت و موضع دوپهلوی دیگری را به کارنامه اش اضافه کرد که ساعتی پیش از آن، حضرات آیات شاهرودی، محمد یزدی، صادق آملی لاریجانی، ابراهیم رئیسی و احمد خاتمی دیگر اعضای هیأت رئیسه مجلس خبرگان رهبری در بیانیه ای قاطع تاکید کرده بودند که "اغتشاشات 25 بهمن بار دیگر به وضوح نشان داد که سخن از جریان انقلاب و ضدانقلاب است، بر این اساس مرزبندی شفاف صفوف و اعلام جدایی جریان انقلاب از ضدانقلاب یک تکلیف شرعی، سیاسی و انقلابی است، مجلس خبرگان رهبری ضمن محکوم کردن این اغتشاشات و آفرینندگان آن یعنی سران فتنه که بهترین خدمات را به آمریکا و رژیم صهیونیستی نمودند، امت بزرگوارمان را همچنان دعوت به پاسداری از نظام مقدس اسلامی، هوشیاری، وحدت و تبعیت از مقام معظم رهبری مدظله العالی می‌نماید."

انتقاد شدید رسایی از موضع دوپهلوی هاشمی درباره آشوب 25بهمن

حجت الاسلام حمید رسایی، نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی دقایقی پیش به همراه حجت الاسلام رهبر، نماینده مردم اصفهان، در برنامه "دو نیم ساعت" شبکه خبر حاضر شد و سخنان صریحی و قاطعی را درباره آشوب اسرائیلی روز 25 بهمن و پشت پرده آن و نیز مواضع برخی خواص دوپهلو بیان کرد.

مهمترین محورهای سخنان آقای رسایی به شرح زیر است:

*فرار حسنی مبارک از مصر در سالروز پیروزی انقلاب اسلامی عیدی بزرگ خدا به ملت ایران بود.

* همه حامیان خارجی و داخلی مبارک به یکباره گرد هم آمدند و همه تلاش خود را برای انحراف افکار عمومی از انقلاب مصر به سمت ایران در روز 25 بهمن بکار بستند؛ اقدامی که در اسرائیلی بودن آن شکی نیست.

تقسیم کار سران فتنه
*موسوی و کروبی به طور علنی تقسیم کار کرده اند و امثال خاتمی هم به صورت غیر علنی فعالیت می کنند.
*آنان اغتشاش روز 25 بهمن را با جمعیتی حدود 400 نفر کلید زدند.
*همه نظام های دنیا مخالف دارند. طبیعی است که جمهوری اسلامی هم مخالفانی دارد از جمله سلطنت طلبان، منافقین، بهائیان.
*سران غربی و صهیونیست ها می خواهند خاورمیانه اسلامی را با ایجاد ناآرامی در ایران مهار کنند چرا که ایران قلب انقلاب های خاورمیانه است و ایجاد تشنج در آن از فراگیر شدن انقلاب ها در سایر کشورهای اسلامی جلوگیری می کند.
*انگلیس از طریق سفارت خانه اش در تهران در آشوب ها دخالت می کند.

سفرای آمریکا و اسرائیل در ایران

*آمریکا و اسرائیل در ایران سفارت ندارند اما سفیر دارند. سفیر آنان کسانی هستند که در راستای اهدافشان حرکت می کنند. الان کروبی، موسوی و خاتمی شده اند سفیر آمریکا و هرکسی هم در برابر این عده سکوت کند مانند سران فتنه است و باید همان رفتاری که با سران فتنه می شود با آنان هم انجام داد.

دعوت به وحدت و قانون هنگام شکست فتنه گران

رسایی در ادامه به انتقاد شدید از سخنان یکی از خواص پرداخت که با توجه به اشاره های او به نظر می رسد منظورش مواضع عصر امروز آقای هاشمی بود.

*چرا اکنون و پس از آنکه مردم در 22 بهمن حاضر شدند و آن حماسه ده‌ها میلیونی را آفریده‌اند و با اقتدار اغتشاش 25 بهمن را هم خنثی کردند برخی از خواص در مصاحبه با شبکه خبر دم از قانوگرایی و وحدت می‌زنند؟ چرا وقتی رهبر انقلاب در نماز جمعه 29 خرداد 88 راهکارهای قانونی و وحدت آمیز را مطرح کردند این حرف‌ها را نزدند؟ چرا در مواقع اغتشاش و آشوب های خیابانی و آتش زدن بانک ها این سخن ها به میان نیامد؟ مثلا زمانی که در تهران چادر از سر زنان کشیدند و یا مادر و دختری را به ضرب گلوله شهید کردند. زمانی که در خرداد 88 دعوت به آشوب شد و یا آنگاه که خاتمی شب قبل از عاشورای سال 88 طی جلسه ای اقدام به برنامه ریزی برای آشوب می کرد. چرا وقتی شعار مرگ بر اصل ولایت فقیه داده می شد، این خواص از قانون و وحدت سخن نگفتند؟

وحدت حول ولایت

*شکر خدا اکنون وحدت حول محور ولایت فقیه وجود دارد.

کمک مالی به فتنه

*در دوره اصلاحات آیت الله مصباح در مورد چمدان های پر از پولی سخن گفتند که از کشورهای خارجی برای هجمه فرهنگی به ایران ارسال می شود و به همین دلیل چه اتهامات شدیدی به ایشان زده شد اما امروز می بینیم که واقعیت همین است. امروز هم می بینیم که محمود عباس رئیس غیرقانونی تشکیلات خودگردان 50 میلیون دلار به موسوی کمک می کند ملک عبدالله به خاتمی کمک مالی می کند و ریشه همه اینها در دست سازمان های جاسوسی استکبار است.

مال حرام ریشه عصیان سران فتنه

*امام حسین(علیه السلام) در روز عاشورا طی خطبه ای خطاب به کوفیان چنین مضمونی را فرمودند: شما می دانید پیامبر(صلی الله و علیه و آله و سلم) درباره من چه گفته است. شما می دانید که فسق و فساد یزید علنی است اما باز هم با من سر جنگ دارید. این بخاطر لقمه های حرامی است که خورده اید.

چوب خیانت هایتانرا می خورید

*آقایان در بعضی مواقع خیانت هایی کردند که الان چوب همان خیانت ها را می خورند.