روز گذشته هاشمی رفسنجانی در کنگره «حماسه اقتصادی و نقش متخصصان در دولت جمهوری اسلامی ایران» صحبت کرد و سخنانی در خصوص انتخابات، دولت یازدهم و البته افراطی های آمریکا(!) مطرح کرد.
رئیس مجمع تشخیص مصلحت در بخشی از سخنان خود اضافه کرد: حماسه سیاسی به تصریح مقام معظم رهبری همان انتخابات بود که مردم کوتاه نیامدند و انتخابات جالبی برگزار شد و البته نتیجه خوبی هم از آن بیرون آمد
 
رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام افزود: این نشان داد که مردم همچنان در صحنه هستند و در برنامه‌هایی که در دستور نظام است آماده اقدام‌اند.
 
هاشمی در بخشی از سخنان خود و در ادامه با بیان اینکه "کسی در انتخابات گذشته تردیدی نداشت"، تصریح کرد: دنیا هم نتایج انتخابات 92 را قبول کرد بنابراین کسی بر روی انتخابات گذشته تردیدی نداشت و مردم همچنان نشان دادند که در صحنه هستند.
 
جالب اینکه سایت هاشمی رفسنجانی این بخش از سخنان وی را منتشر نکرده است چرا که این سخن به معنی آن است که هیچ تردیدی حتی در ردصلاحیت هاشمی که پیش از این مورد ادعای جریان نزدیک به هاشمی بود نیز وجود ندارد.
سایت هاشمی تنها به این بخش از سخنان هاشمی بسنده کرد که «ايشان [هاشمی] با اشاره هوشياري مردم براي  خلق حماسه سیاسی گفت: حماسه سیاسی به تصریح مقام معظم رهبری همان انتخابات بود که مردم کوتاه نیامدند و انتخابات جالبی برگزار شد و البته نتیجه خوبی هم از آن بیرون آمد»
 
آقای رفسنجانی پیش از این و چندی پس از انتخابات 22خرداد 92 گفته بود این انتخابات دموکراتیک ترین انتخابات ها بود.
 
اقدام سایت هاشمی از سوی دیگر نیز قابل تامل است و آن مربوط به بخشی از اظهارات هاشمی در خصوص تحریم های جدید است.
 
 
 
 
 
 
در حالی که خبرگزاری های ایسنا، خبرآنلاین و... نوشته اند: «آیت‌الله هاشمی رفسنجانی همچنین افزود: مجلس سنا به دنبال تصویب تحریم‌های جدیدی بود که کاخ سفید در مقابل آن ایستاد، زیرا آنها فهمیدند که تحریم ایران به نفع اقتصاد و امنیت جهان نیست» اما سایت هاشمی تیکه جدیدی به این اظهارات افزوده است و نوشت: «افراطيون آمریکایی‌ها دست بردار نیستند و مجلس سنا هم‌ هم‌اکنون در حال تکمیل تحریم‌ها علیه ایران است و البته کاخ سفید مقابل مجلس سنا ایستاد و تهديد به وتو كرد كه این نشان از اهمیت موقعیت جمهوری اسلامی ایران در منطقه و جهان دارد»
 
این در حالی است که این سایت تلاش گسترده ای برای القای افراطی گری به منتقدان و حتی آمریکا دارد.