وزیر کشور در آستانه برگزاری انتخابات نسبت به پیش ‌گویی نتیجه انتخابات از سوی کاندیدیاها و رسانه‌ها هشدار داد.

مصطفی محمد نجار در گفت‌وگو با شبکه خبر،‌تاکید کرد : قبل از اعلام نتیجه انتخابات کاندیداها و دیگران هیچ‌گونه گمانه‌زنی درباره نتایج انتخابات نداشته باشند؛ چراکه این موضوع التهاب ایجاد می‌کند و موجب تشویش اذهان عمومی می‌شود.

وی گفت: به لطف خدا و تلاش همه دست اندرکاران روند اجرایی انتخابات به خوبی پیش می‌رود و همه شرایط برای برگزاری شایسته انتخابات فراهم است.

وی اظهارداشت: به لطف خدا و تلاش همه دست اندرکاران، روند اجرایی انتخابات به خوبی پیش می رود و همه شرایط برای برگزاری شایسته انتخابات فراهم است.

وزیر کشور با اشاره به باقی ماندن کمتر از 12 ساعت تا خلق حماسه سیاسی انتخابات گفت: هماهنگی های لازم و مرور فرایند های اجرایی برای برگزاری یازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری و چهارمین دوره انتخابات شهر و روستا در 31 استان انجام شده است.

وی با بیان این‌که تنها اجرای مر قانون در دستور کار وزارت کشور قرار دارد گفت: در این دوره از انتخابات 60 هزار شعبه اخذ رای و 130 هزار صندوق در نظر گرفته شده است که این امر کار و هماهنگی های سنگینی را می طلبد.

وی همچنین در مورد تمهیدات در نظر گرفته شده برای اخذ رای انتخابات ریاست جمهوری از هموطنان خارج از کشور گفت: 290 مرکز در 96 کشور مختلف برای اخذ رای در نظر گرفته شده و برنامه ریزی های لازم در این خصوص صورت گرفته است تا هموطنان و ایرانیان خارج از کشور بتوانند رای خود را به صندوق ها بیندازند.

نجار اضافه کرد که کلیه شعب اخذ رأی از ساعت 8 صبح آماده اخذ رای از واجدین شرایط خواهند بود و تا ساعت 18 فرایند رای گیری انجام خواهد شد که در صورت لزوم زمان رای گیری تمدید و با پایان یافتن زمان اخذ رای با حضور ناظرین کار شمارش آرا در شعب آغاز خواهد شد.