موسويان طبق اين مدارك مدت ها با عوامل اطلاعاتي سرويس هاي انگليس و ژاپن در تماس بوده و حتي صداي او در برخي مذاكرات تلفني نيز ضبط شده است.

شنیده شده که حسین موسویان از چهره های کلیدی دوران حاکمیت حسن روحانی برشورای امنیت که مدتها در خارج از کشور بوده و به مصاحبه با رسانه های آمریکایی می پردازد به کشور بازگشته است. در محافل سیاسی بازگشت او را بی ارتباط با کاندیداتوری حسن روحانی نمی دانند.

موسویان در گذشته به اتهام جاسوسي بازداشت شده است و گفته می شود مراجع ذيربط مدارك فراواني دراين خصوص در اختيار دارند. موسويان طبق اين مدارك مدت ها با عوامل اطلاعاتي سرويس هاي انگليس و ژاپن در تماس بوده و حتي صداي او در برخي مذاكرات تلفني نيز ضبط شده است. به طور مثال موسويان در يكي از همين مذاكرات تلفني به طرف خارجي مي گويد با پشتيباني شما مجلس هشتم را فتح خواهيم كرد."

وزارت اطلاعات صريحاً معتقد است كه موسويان در پوشش مسئولين نظام دست به جمع آوري اطلاعات زده است و آنان را در اختيار بيگانگان قرار داده است.

با بررسي سوابق موسويان به نكته جالبي برخواهيم خورد؛ موسويان نيز تحصيلاتش را در امريكا سپري كرده است. موسويان كه در سال1355 براي ادامه تحصيل به امريكا راهي شده بود بعد از پيروزي انقلاب به كشور بازمي گردد.

بعد از اتهام امنيتي وي و بازداشت هشت روزه، وي با وثيقه 200 ميليون توماني آزاد مي‌شود. موسويان اكنون در امريكا اقامت دارد و خبرها حاكي از اقامت دائم وي در امريكا دارد.

سید حسین موسویان، در سال های 1997 تا 2005، رئیس کمیته روابط خارجی شورای عالی امنیت ملی ایران بود که برای 2 سال در مذاکرات هسته ای نیز شرکت داشت. او هم اکنون در خارج از ایران به سر می برد و نویسنده کتابی با عنوان " بحران هسته ای ایران " است که موسسه کارنگی در سال 2012 آن را منتشر کرده است. او علاوه بر این کتاب، در یک سال گذشته مقاله های متعددی را در مورد رابطه ایران و آمریکا و مساله هسته ای منتشر کرده است.

بیش از این نیز برخی سایت های اینترنتی نوشته بودند «حسین موسویان عضو سابق تیم مذاکره‌کننده هسته‌ای برای دید و بازدید نوروز، از آمریکا به تهران بازگشته است. وی یکی از اعضای ستاد حسن روحانی است که قرار است در حوزه‌های هسته‌ای و بین‌الملل به وی مشاوره و کمک کند»

برودی بعضی از محورهای عملکرد تیم مذاکره کننده هسته ای حسن روحانی را بازنشر خواهیم کرد .