پنجمین جلسه دادگاه مهدی هاشمی صبح امروز برگزار شد که بازهم این جلسه همچون جلسات قبلی دادگاه وی حواشی معناداری به همراه داشت.

به گزارش «پايگاه خبري تحليلي رئيس جمهور ما»؛ پنجمین جلسه دادگاه مهدی هاشمی صبح امروز برگزار شد که بازهم این جلسه همچون جلسات قبلی دادگاه وی حواشی معناداری به همراه داشت.

سیدمحمود علیزاده طباطبایی پیش از آغاز پنجمین جلسه محاکمه مهدی هاشمی گفت: جلسات رسیدگی به این پرونده به صورت غیرعلنی برگزار می‌شود و انتشار محتوای آن غیرقانونی است.

علیزاده‌طباطبایی اظهار داشته ظاهرا مطالب مطرح شده در جلسات پیشین منتشر شده و گویی در جلسات دادگاه شنود گذاشته‌اند که ما در جلسه امروز به این امر اعتراض می‌کنیم.

همچنین یکی از وکلای مهدی هاشمی از منتشر شدن محتوای جلسات غیرعلنی رسیدگی به اتهامات مهدی هاشمی انتقاد کرد.

سیدوحید ابوالمعالی پیش از ورود به جلسه دادگاه در جمع خبرنگاران گفت: انتشار محتوای جلسات غیرعلنی طبق قانون آیین دادرسی کیفری مجاز نیست و به همین دلیل ما از رسانه‌هایی که اقدام به این امر کرده‌اند شکایت می‌کنیم.

وی افزود: ما از رسانه‌هایی که اقدام به این کار کرده‌اند گله‌مندیم و رسانه‌ها نباید سخنگوی جریانی خاص باشند. ابوالمعالی همچنین از نحوه پوشش اخبار مربوط به دادگاه مهدی هاشمی توسط صداوسیما انتقاد کرد.

با آغاز دور جدید رسیدگی به اتهامات مهدی هاشمی برخی افراد و جریانات خاص به نوعی سعی در سیاسی جلوه دادن دادگاه داشته و دارند تا دادگاه و فضای جامعه را به تشویش بیاندازند.

برخی رسانه ها خاص، جریانات حامی مهدی هاشمی به این مسئله دامن زده و این طور عنوان می‌کنند که دلیل محاکمه مهدی هاشمی سیاسی است در حالی که بنا به اظهارات مسئولان مربوطه و نوع اتهامات مطروحه و همچنین مدارک موجود در پرونده نامبرده، موضوع دادگاه ها اتهامات اقتصادی است.

علی رغم اینکه مهدی هاشمی اتهامات امنیتی و سیاسی نیز در پرونده خود دارد، اما این دادگاه‌های در حال برگزاری صرفا به منظور رسیدگی به اتهامات اقتصادی مهدی هاشمی در مسائل مختلف مالی و اقتصادی و پرونده های اسات اویل ، کرسنت و ... است.

با این حال وکلای مهدی هاشمی به عنوان مدافعان وی در راستای به چالش کشیدن این دادگاه و منحرف کردن اذهان عمومی هر روز به کمک ترفندهای‌ جدید دست به ایجاد حاشیه می‌زنند.

این افراد ضمن بیان برخی مطالب در اقدامی تامل برانگیز مدعی شدند که در جلسه دادگاه شنود کار گذاشته شده است. این وکلا در جلسات قبل نیز با طرح برخی مسائل روانی گوناگون سعی کردند که دادگاه را سیاسی جلوه دهند تا در پس آن بتوانند آقازاده جنجالی را از جرمش مبرا کنند که تاکنون موفق نشده‌اند.

از همین رو روش خود را تغییر داده و با طرح مسائلی همچون شنود،بیان مطالبی مربوط به دخالت دستگاه های امنیتی و گروه‌های خاص (که خود مهدی هاشمی نیز در فیس بوکش به آن اشاره کرده بود) به دنبال ایجاد هیاهو هستند تا افکار عمومی از اصل ماجرا منحرف کنند که قطعا با تلاش مسئولان قضایی و صلابت دستگاه قضایی این اقدامات بی ثمر خواهد بود و متهم مذکور به سزای اعمالش در صورت اثبات جرم خواهدرسید.

اتهامات مهدی هاشمی در این جلسات دادگاه در کمال آرامش و با حساسیت ویژه باید مورد بررسی قرار گیرد و در صورت تایید اتهامات و اثبات جرم دادگاه صالحه اقدام به صدور حکم خواهد کرد که این روند مبنای قانونی دارد و همه باید در برابر قانون تمکین کنند، نه اینکه با حاشیه سازی و هیاهو بخواهند دستگاه قضا را از هدف اصلیش بازدارند.

منبع