ویلیام هیگ: دوام حصر خانگی دو تن از رهبران مخالفان، عرصه را بر نامزدهای انتخاباتی تنگ کرده بود؛ به همین دلیل ما معتقدیم که این انتخابات نمایانگر خواست مردم ایران نبوده است!

به گزارش «پایگاه خبری تحلیلی رئیس جمهور ما» به نقل از خبری که شنبه 3مارس (13اسفند) در پایگاه اینترنتی وابسته به سازمان سیا، "رادیوفردا" (RadioFarda) منتشر شد، وزیر امور خارجه انگلیس با انتشار بیانیه ای مدعی شده است: «مدت‌هاست که مشخص شده است انتخابات در ایران آزاد و عادلانه نیست.»!!
"ویلیام هیگ" با نارضایتی مشهود از حمایت قوی ایرانیان از حکومت مبتنی بر مردمسالاری دینی، ادعا کرد: «ایران به جای آنکه در انتخابات مجلس به مردم فرصت دهد تا آزادانه نماینده خود را انتخاب کنند، از رأی مردم به عنوان محکی برای آزمایش وفاداری آنها به نظام استفاده کرده است. نهمین دوره از انتخابات مجلس شورای اسلامی در حالی برگزار شد که از یک سو بسیاری از اصلاح‌طلبان این انتخابات را تحریم کرده و از مردم نیز خواستند تا به پای صندوق‌های رأی نروند و از دیگر سو، وفاداران به نظام جمهوری اسلامی و مقام‌های مختلف ایران ضمن تشویق همگان به حضور پای صندوق‌های رأی، اعلام کردند که حضور مردم در انتخابات به معنی تأیید رهبری و حکومت است.»
بر پایه این گزارش، وزیر خارجه انگلیس در بیانیه خود ضمن پشتیبانی رسمی از مجرمان ساختارشکن و آشوب طلب، که مصداق بارز مداخله در امور یک کشور مستقل است، ادامه داد: «در انتخابات اخیر مجلس در ایران، بررسی سفت و سخت نامزدهای انتخاباتی و سرکوب مداوم مخالفان، از جمله دوام حصر خانگی دو تن از رهبران مخالفان، عرصه را بر نامزدهای انتخاباتی تنگ کرده بود. در این شرایط، تعجب‌آور نیست که اکثر اعضای جناح اصلاح‌طلب ایران تصمیم بر عدم شرکت گرفتند و این انتخابات تبدیل شد به رقابتی داخلی میان محافظه‌کاران حکومت. به همین دلیل، ما معتقدیم که این انتخابات نمایانگر خواست مردم ایران نبوده است.»!!

گفتنی است نقش بی بدیل مردم در تثبیت و حفظ و تعالی نظام جمهوری اسلامی ایران، که یک بار دیگر در جمعه فراموش نشدنی 12 اسفند بر آن مهر تأیید زده شد، به وضوح عصبانیت وزیر امور خارجه انگلیس و سایر دشمنان تابلودار ایران اسلامی را برانگیخته است و طبیعتا باز هم باید منتظر اظهارات نسنجیده ای از این دست باشیم.