علیرضا نوری زاده: «محمد خاتمی وعده داده بود اگر در انتخابات ریاست جمهوری هشتم موفق شود، برای بازگشت من به ایران تلاش کند.»

"علیرضا نوری زاده" چهره شناخته شده اپوزیسیون و از مجریان تلویزیون ماهواره ای "کانال یک" (ChannelOne) چند روز پیش مدعی شد: «من و "احسان نراقی" در قصر مارینی پاریس با آقای خاتمی دیدار کردیم. در این ملاقات محمدعلی ابطحی و چند تن دیگر از مشاوران آقای خاتمی حضور داشتند. در آنجا به سیدمحمد خاتمی گفتم احسان نراقی برای اینکه سفر شما با موفقیت همراه باشد و صحبت هایتان در مورد آزادی، دموکراسی و حقوق بشر انعکاس داشته باشد، خیلی تلاش کرده است. شما باید به افرادی مانند ایشان توجه داشته باشید. خاتمی هم گفت: ما خیلی به آقای نراقی مدیون هستیم و از کتاب های ایشان استفاده کرده ایم. امیدوارم بتواند به ایران بیاید و تجلیل خوبی از ایشان به عمل بیاوریم.»

نوری زاده که به قول خودش 30 سال است برای براندازی جمهوری اسلامی تلاش می کند و در جریان فتنه 88 نیز با حضور در شبکه های ماهواره ای مثل صدای آمریکا، بی بی سی، تلویزیون ضدانقلاب کانال یک و... برای دامن زدن به اغتشاشات بیشترین تلاش ها را به خرج داد، در ادامه افزود: «نراقی گفت: ان شاء الله به همراه علیرضا نوری زاده به تهران خواهم آمد. خاتمی در پاسخ گفت: آمدن نوری زاده به ایران مشکل است اما اگر در دوره دوم ریاست جمهوری موفق شوم، در مورد بازگشت نوری زاده تلاش خواهم کرد.»
وی در خاتمه به اتهام زنی علیه وزارت اطلاعات پرداخت و گفت: «وزارت اطلاعات قبل از آمدن آقای یونسی از خاتمی تبعیت نمی کرد و با افرادی که خاتمی به آن ها احترام می گذاشت برخورد می کردند. اگر آقای خاتمی نبود من و "شهرام همایون" [مدیر کانال یک] و چند نفر دیگر ترور می شدیم. مقالاتی که من در خارج از کشور و "اکبر گنجی" در ایران، به چاپ رساندیم و اقداماتی که خاتمی انجام داد، موجب شد فضا تغییر کند.»