در این ویژه نامه که در قالب کتاب عرضه شده، مواضع روشن و شفاف رهبر معظم انقلاب در 11 فصل مورد بررسی قرار گرفته است. عناوین و سرفصل‌های این کتاب عبارتند از انصاف، فصل الخطاب، فتنه، بصیرت، جنگ نرم، امتحان عظیم نخبگان، دوست و دشمن، دوری از مواضع دو پهلو، گفتنی‌ها و نگفتنی‌ها، تهمت و جذب حداکثری و دفع حداقلی.

به گزارش «پايگاه خبري تحليلي رئيس جمهور ما»؛ مجله همشهری پایداری ویژه نامه‌ای را با موضوع بازخوانی سیاست‌های راهبردی مقام معظم رهبری در مدیریت بحران سیاسی سال ۸۸ منتشر کرده است.در این ویژه نامه که در قالب کتاب عرضه شده، مواضع روشن و شفاف رهبر معظم انقلاب در ۱۱ فصل مورد بررسی قرار گرفته است. عناوین و سرفصل‌های این کتاب عبارتند از انصاف، فصل الخطاب، فتنه، بصیرت، جنگ نرم، امتحان عظیم نخبگان، دوست و دشمن، دوری از مواضع دو پهلو، گفتنی‌ها و نگفتنی‌ها، تهمت و جذب حداکثری و دفع حداقلی.

در مقدمه این کتاب آمده است:« سخنرانی های مقام معظم رهبری همواره فصل الخطاب اختلاف‌های داخلی بوده است. «نقشه راه» ی که ایشان برای نظام مقدس جمهوری اسلامی تعیین کرده‌اند، راه و بیراه را نشان می‌دهد تا مردم به درستی درباره اهل سیاست قضاوت کنند. این نقشه راه در سخنرانی‌های معظم له، پس از وقایع پس از انتخابات ریاست‌جمهوری نیز به خوبی مشهود بود. ایشان در بزنگاه سیاسی کشو، درست در جایی که اختلاف نظرهای مختلف، غباری عمیق بین حق و باطل ایجاد می‌کرد، روشنگری می‌کردند و شاخصه‌های نگاه انقلابی را نشان می‌دادند. نکته‌ای که در این سخنرانی‌ها بسیار جلب توجه می‌کرد، «کلید» واژه‌هایی بود که توسط ایشان طرح و مدام تکرار می‌شد.این کتاب تلاش دارد تا مجموعه کامل این عبارات کلیدی را مطرح و تحلیل کند. عبارت هایی نظیر بصیرت، فتنه، جنگ نرم و … .بررسی این کلید وازه ها، می تواند نقش مؤثر رهبر معظم انقلاب در مدیریت وقایع پس از انتخابات ریاست‌جمهوری را نشان دهد، مدیریتی که همواره با صبر و مدارا همراه بوده و اصلی ترین عامل برای برون رفت از بحران سیاسی سال ۸۸ بود. این کتاب بی‌شباهت به لغتنامه سیاسی نیست. لغتنامه‌ای که باید در کتابخانه‌های تمامی اهل سیاست دیده شود.»

دانلود لینک مستقیم کتاب پایداری در 142 صفحه و با حجم 16 مگابایت