سخنگوی کمیسیون اصل 90 گفت: پرونده رانت 650 میلیون یورویی به قوه قضائیه ارجاع نشده است و با نظر کمیسیون اصل 90 این ارجاع منتفی است.

 

به گزارش «پايگاه خبري تحليلي رئيس جمهور ما»؛ در حالی که پس از افشای رانت 650 میلیون یورویی دولت یازدهم، افکار عمومی پیگیر سرنوشت این پرونده است، سخنگوی کمیسیون اصل 90 از منتفی شدن ارجاع این پرونده به قوه قضائیه خبر داد!

مصطفی افضلی فرد، سخنگوی کمیسیون اصل 90 مجلس شورای اسلامی در گفتگو با خبرنگار پارلمانی مهر، درباره پرونده رانت 650 میلیون یورویی گفت: با نظر کمیسیون اصل 90 برخی پرونده های اینچنینی به قوه قضائیه ارجاع شده و در برخی موارد دیگر تذکر داده می شود تا موارد مشابه آن تکرار نشود، این مسئله به نظر کمیسیون اصل 90 بستگی دارد.

افضلی فرد افزود: با نظر کمیسیون پرونده 650 میلیون یورویی به قوه قضائیه ارجاع نشده است زیرا هم بانک مرکزی و هم شرکت مربوطه این تخلف را پذیرفته اعلام کردند و این رانت پرداخت نشد بنابراین این قضیه منتفی است.

دست نوازش و محبت کمیسیون اصل 90 در حالی بر سر دولت یازدهم و تخلف بزرگش در سال اول کشیده می شود که محمدعلی پورمختار، رئیس و مصطفی افضلی فرد، سخنگوی این کمیسیون بارها و بارها در گفت و گو با رسانه های حامی دولت روحانی خواستار محاکمه محمود احمدی نژاد به بهانه هایی نظیر دیر معرفی کردن وزیر ورزش و جوانان و عدم ارسال اساسنامه وزارت نفت جهت تصویب در مجلس (که طی 35 سال گذشته هیچ یک از دولت ها نسبت به آن اقدام نکرده اند) شده بودند.

رسانه های حامی دولت می کوشند با بزرگنمایی مخالفت های تعداد معدودی از نمایندگان نزدیک به جبهه پایداری و فراکسیون اصولگرایان مجلس با دولت یازدهم که صرفا هم محدود به مسائل پیش پا افتاده و فرعی نظیر بهشت زوری یا انتصابات وزارت علوم است، دولت یازدهم را مظلوم و تحت فشار مجلس شورای اسلامی وانمود کنند. این در حالی است که در بزنگاه های حساس و جدی نظیر رانت 650 میلیون یورویی، نمایندگان مجلس حداکثر لطف و مهربانی را شامل حال دولت می کنند.