وزیر علوم در‌باره ۲۷ ‌دانشجو‌ ستاره‌دار، پذیرفته‌ که ابلاغ وزارت اطلاعات در‌باره این افراد اجرا شود و هر نظری که وزارت اطلاعات بدهد، مد نظر قرار گیرد و در بحث بورسیه‌ها با استناد به دستورالعمل‌‌ همان موقع دولت و وزارت علوم تحقیقات بوده و شاخص‌های پذیرش نیز رعایت شده، پذیرفته باشند.

به گزارش «پايگاه خبري تحليلي رئيس جمهور ما»؛به نظر می‌رسد‌ بحث استیضاح از وزیر علوم، وارد فاز جدیدی شده ‌و حتی برخی ‌اخبار، حکایت از اختلاف بین استیضاح‌کنندگان دارد، به گونه‌ای که روز گذشته در نشست ‌بین وزیر علوم و نمایندگان، برخی از نمایندگان استیضاح‌کننده حاضر نبوده‌اند!

به گزارش «پايگاه خبري تحليلي رئيس جمهور ما» به نقل از «تابناک»، به گفته یک منبع آگاه، در میان نمایندگان استیضاح‌‌کننده اختلاف وجود دارد و سطح خواسته‌های دو گروه با هم متفاوت است. همچنین در جلسه‌ای هم که دیروز با حضور وزیر علوم برگزار شد، طراح طرح، یعنی الیاس نادران و چند نماینده دیگر حاضر نبودند.

این منبع آگاه‌ گفت: در نشست روز گذشته که با حضور زاکانی، زارعی، زاهدی، جعفری و حداد عادل و فرهنگی تشکیل شد، قول و قرارهایی بین وزیر و نمایندگان حاضر گذاشته شده است و محور مباحث نیز سه موضوع انتصابات، دانشجویان ستاره‌دار و هزار دانشجو‌ بورسیه‌ای بود.

این نماینده مجلس ادامه داد: وزیر علوم در‌باره ۲۷ ‌دانشجو‌ ستاره‌دار، پذیرفته‌ که ابلاغ وزارت اطلاعات در‌باره این افراد اجرا شود و هر نظری که وزارت اطلاعات بدهد، مد نظر قرار گیرد و در بحث بورسیه‌ها با استناد به دستورالعمل‌‌ همان موقع دولت و وزارت علوم تحقیقات بوده و شاخص‌های پذیرش نیز رعایت شده، پذیرفته باشند.

وی افزود: اما افرادی که بدون رعایت ضوابط و دستورالعمل موفق به دریافت بورسیه شده‌اند، از چرخه تحصیل بیرون شوند. در واقع وزیر اعلام کرده ‌که مصوبات دولت قبلی را اجرا می‌کند؛ اما با رعایت قانون و ضوابط موجود.

در‌باره انتصابات نیز گفته شد که از نیروهای سیاسی کمتر ‌و از نیروهای متخصص بیشتر استفاده شود. درباره سه یا چهار ‌مشاور وزیر علوم نیز بحث‌هایی شده، ولی وی نپذیرفته که مشاوران خود را عوض کند. به نظر من،‌ این کار از اختیارات وزیر است و کسی هم نمی‌تواند چیزی در این ‌باره بگوید.

این نماینده در پایان اظهار داشت: اگر دو مورد نخست که وزیر قولش را داده است، اجرا شود، مشکل استیضاح حل می‌شود و استیضاح انجام نمی‌شود. این یک ماه فرصت نیز برای این است که وزارت اطلاعات، ابلاغیه را به وزارت علوم بفرستد تا بنا بر آن، تصمیم‌گیری شود.

منبع: 598