نتانیاهو نخست وزیر رژیم صهیونیستی و کاندید انتخاباتی حزب لیکود طی دو سال اخیر در استفاده از تهدید نظامی علیه ایران از بسیاری از مقامات صهیونیست و چهره های تاثیر گذار این رژیم پیشگام تر بوده است.

به گزارش رجانیوز تهدید نظامی ایران برای از بین بردن تاسیسات هسته ای ایران تاکنون به دو دلیل راهبردی همواره در سرفصل سیاست خارجه اسرائیل بوده است:

الف: ایجاد یک تهدید معتبر نظامی؛ پیش فرض این تحلیل این می باشد که ایران در صورت مواجه با یک تهدید معتبر نظامی حاضر به عقب نشینی در حوزه هسته ای خواهد شد.

ب: تهدید نظامی ایران سبب خواهد شد که کشورهای اروپایی و آمریکا و دیگر کشورها برای جلوگیری از یک جنگ دیگر در منطقه حساس خاورمیانه برای انتخاب میان گزینه بد و بدتر به تحریم ها علیه ایران جواب مثبت بدهند.

با این وجود طی روزهای اخیر که ایام تبلیغات انتخاباتی در رژیم صهیونیستی محسوب می شود بنیامین نتانیاهو مرتبا از تهدید و مقابله قاطع نظامی با برنامه هسته ای ایران برای جذب افکار عمومی سهروندان این رژیم جعلی سخن می گوید و به صراحت گفته است که در صورت پیروزی مجدد در انتخابات اولویت اول دولت او مقابله با برنامه هسته ای ایران خواهد بود.

اما برخی ناظرین سیاسی در غرب معتقدند که این اصرار برای تکرار برنامه هسته ای ایران در ایام انتخابات یک فریب تبلیغاتی از طرف نتانیاهو می باشد.

خبرگزاری فرانسه با انتشار گزارشی معتقد است: بنیامین نتانیاهو، نخست وزیر اسرائیل که بخت بالایی برای دستیابی مجدد به مقام نخست وزیری دارد قصد دارد توجۀ بین المللی را بر مسألۀ اتمی ایران و نه صلح با فلسطین متمرکز سازد.

در این گزارش با تاکید بر اینکه این سیاست نتانیاهو انزوانی جهانی اسرائیل را افزایش خواهد داد نوشته است: "اتحادیۀ اروپا که نخستین شریک تجاری اسرائیل است با دولت این کشور بر سر خطر ایران مجهز به سلاح اتمی اتفاق نظر دارد، اما، اختلافات دو طرف بر سر روند صلح خاورمیانه بر اتفاق نظرشان دربارۀ خطر اتمی ایران سایه می افکند. هر چند دولت اسرائیل مدعی است که توانسته موضوع بحران اتمی ایران را از مسالۀ صلح خاورمیانه در نزد اتحادیۀ اروپا از یکدیگر متمایز کند، اما، به دلیل عدم پیشرفت در مذاکرات صلح بعید نیست که اتحادیۀ اروپا و آمریکا به زودی ابتکاری را در دستور کار خود قرار دهند. به گفتۀ کارشناسان عامل بن بست در روند گفتگوهای صلح اسرائیل بی میلی رهبران این کشور برای از سرگیری مذاکرات صلح با فلسطینیان است."

طبق این تحلیل دستور کار قرار دادن ویژه تهدید نظامی علیه ایران در این روزها از طرف نتانیاهو برای منحرف کردن افکار عمومی از گسترش غیر قانونی شهرک های صهیونیستی در کرانه باختری و دیگر نقاط سرزمین های اشغالی می باشد.

در همین حال خبرگزاری فرانسه تهدید مرتب نظامی ایران توسط نتانیاهو را سبب ایجاد تنش بیشتر میان آمریکا و اسرائیل عنوان کرده و معتقد است اسرائیل به تنهایی نمی تواند حمله موثری بر علیه تاسیسات هسته ای ایران داشته باشد.

گفتنی است اخیرا سایت خبری "بلومبرگ" اخیراً به نقل از باراک اوباما، رییس جمهوری آمریکا نوشت:" سیاست های بنیامین نتانیاهو در قبال مسألۀ فلسطین به انزوای کامل اسرائیل منجر خواهد شد"