پایگاه خبری وکس (Vox) در یادداشتی به بررسی دو انتخابات پیش رو در ایران (مجلس شورای اسلامی و خبرگان رهبری) پرداخت و با احتمال دادن درمورد روی کار آمدن حزب اصلاح‌طلب، تاکید کرد که این دو امر آینده جمهوری اسلامی را تعیین خواهد کرد.

به گزارش «پايگاه خبري تحليلي رئيس جمهور ما»؛  در ابتدای این مقاله با اشاره به اینکه در سال 1392 مردم ایران حسن روحانی اصلاح‌طلب و آنطور که "وکس" توصیف می‌کند «میانه رو» را انتخاب کردند؛ با دلایلی احتمال داده می‌شود که در انتخابات آینده نیز اصلاح‌طلبان نتیجه را به نفع خود رقم بزنند و اینگونه اوج‌گیری آنها را در دوران ریاست جمهوری روحانی کامل کنند.
 "وکس" درباره اهمیت این انتخابات با اشاره به سخنان مقام معظم رهبری در خصوص اینکه "همه، حتی کسانی که به نظام و رهبری معتقد نیستند باید رای دهند"؛ می‌نویسد ایشان نیز به اهمیت مجلس خبرگان بعدی تاکید زیادی دارند.


 این پایگاه خبری با ادعای اینکه دنیای سیاست در ایران میان آنچه که "میانه‌رو و تندرو" توصیف می‌کند، تقسیم شده است؛ ادامه می‌دهد: «اگر اصلاح طلبان بتوانند به مجلس خبرگان راه‌ یابند و آن را به تسخیر خود در آوردند؛ [همانطور که حسن روحانی نیز چندی پیش اعلام کرد] در تعیین رهبری آینده می‌توانند جهت سیاست‌ها و آینده نسل بعدی ایران را تغییر دهند.»
 در حالی که سی و هشت سال است رسانه های ضد انقلاب به تبعیت از خط دهندگانشان یعنی دولت‌های استکباری غربی بطور مدام ارزش‌های جمهوری اسلامی را مورد حمله قرار داده و مدعی دیکتاتوری بودن، عدم وجود آزادی بیان و حاکم بودن خفقان بر جامعه ایران هستند؛ اما وکس تا حدی نظر متفاوتی دارد.
 وکس این ذهنیت را که در ایران نمی‌توان از سیاست صحبت کرد را سوءتفاهم خوانده و افزود: «در ایران بدنه‌های سیاسی و حزبی از سوی مردم انتخاب می‌شوند که دارای قدرت واقعی بوده، با یکدیگر مقابله کرده و سعی در نفوذ دادن دیدگاه‌های خود در بطن جامعه هستند. عناصر دموکراتیک زیادی در ایران وجود دارد. اما حکومت دینی و دموکراسیِ (غربی) باعث شده در ایران تضاد بوجود بیاید.»
 در ادامه این مقاله با تاکید بر اینکه انتخابات مجلس خبرگان از نظرهای زیادی محل تقاطع دو دیدگاه حکومت دینی و دموکراسیِ (غربی) است؛ آمده است: «تعیین رهبری خود تابعی از دموکراسی است. انتخابات اسفند ماه مهمترین جایی است که مردم ایران و سیاست‌های داخلی برای رقم زدن آینده به یکدیگر نزدیک می‌شوند. حتی از انتخابات ریاست جمهوری قبل که مسیر ایران را تغییر داد نیز پرمعناتر است.»
بسیار مشخص است که استکبار جهانی به کمک امپراطوری رسانه‌ای خود برای دو انتخابات مهم و آینده ساز اسفند ماه برنامه دارد. کشورهایی که تا چندی پیش مردم را به حضور نیافتن در انتخابات دعوت کرده و مطالبی در این باره منتشر می‌کردند اما اکنون صحبت از احتمال پیروزی برخی جریانات که قصد به بیراهه کشاندن مسیر انقلاب را داشته و برای دو مجلس شورا و خبرگان و حتی رهبری نقشه‌های زیادی کشیده‌اند، به میان می‌آورند.(+)

لينک کوتاه مطلب: https://miniurl.ir/fvIZm